Przemo

sanbull warto stosować czy nie?

Polecane posty

tomek321455    9

koledzy powiedzcie ten sanbull stosujecie z kiszonka z kukurydzy i innych roslin i z innymi paszami tak? jakimi? jesli stosujecie sanbull to nie dajecie już srutu bykom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek904    0

koledzy ! najlepiej na sanbullu wychodzi firma sano :) kiedyś to stosowałem z marnym skutkiem, a do tego policzcie sobie ekonomie stosowania tej paszy-koncentratu, poza tym czy firma sano wytwarza to z takich surowców których samemu nie można kupić?? a każdy spec zbilansuje wam dawkę na cacy. moim zdaniem nie ma co przepłacać! po sanbulu nie ma takich rewelacyjnych przyrostów jak to opisują w reklamie. rozstałem się z ta firma 4 lata temu i nie narzekam. ostatnio sprzedawałem byczki 630 kg 16 miesięcy i tylko śruty zbożowe, premiks, śruta rzepakowa, wysłodki i słomy do oporu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

ja kupiłem sanbulla i daje go jednemu byczkowi i widzę po kilku dniach lepsze pobieranie paszy jak z przyrostami to dopiero za kilka miesięcy będzie można coś powiedzieć. dałem 35 zl za worek 25 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

czyli z punktu ekonomicznego wynika że po zjedzeniu tego worka powinien ważyć 7kg więcej niż ten co nie je sanbulla


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

niby tak ja tez daje dla opasów cały czas sanbull i są znaczne efekty, bez porównania na samej osypce.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Ja kupiłem sanbula niecały miesiąc temu. Mam 3 byczki i na 3 jest dzielona taka pasza ( 12l otrąb pszennych 3l śrutu z mieszanki czyli owies pszenica jęczmień i 3l kukurydzy)+ na każdego rano i wieczorem po wiadrze kukwy, na każdego rano i wieczorem 0.5l sanbula i siana do oporu. Po 4 dniach lepsze pobieranie paszy i po tym niecałym miesiącu widać lepszy przyrost niż bez sanbula polecam ten produkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys89    1

Mój wujek stosuje sanbulla widać lepsze przyrosty u byczków i umięśnienie kiedyś rzadko kiedy byczek w wieku 24 miesięcy miał ponad 800 kilo a teraz każdy jeden ma wiec różnica jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Ja stosuję na przemian OPAS z nutreny ok 41 zł za 25kg i SANBULL sano ok

48zł za 25kg. porównując te dwa koncentraty to chyba nie ma różnicy w przyrostach a jest w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Witam

Aktualnie hoduję 30 opasów + krowy mleczne. Byczki własnego chowu + kupione. Stosuję sanbull od samego początku i muszę przyznać, że moim zdaniem to warty polecenia produkt. Gdzieś tak rok temu na próbę zastosowałem KOPAS z Trouw Nutrition Polska na jednym byku, zacząłem go przyzwyczajać od masy 150 kg i stosowałem do masy 300 kg. Dalej dawałem sanbull. Zrezygnowałem z kopasu. Fakt, produkt był tańszy - płaciłem ok. 28 zł a sanbull - 30 zł ale kopasu trzeba było więcej podać i wychodziło drożej. Na 30 bykach koszty odbiły by się na kieszeni.

Dzisiaj za 25 kg worek Sanbulla płacę 37 zł. Wg etykiety stosowania sanbull podaje się opasom od 200 kg. masy, ale ja zaczynam przyzwyczajać byki od 150 kg. Z początku dawkuje od 0,25 kg na sztukę na dzień. Potem stopniowo zwiększam do 0,5 kg w masie od 200-300kg, 0,75 kg 300-500, 1kg 500-800 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja stosowałem sanbulla i byłem zadowolony z wszystkiego oprócz ceny bo w mojej okolicy dealer sano wołał za worek chyba 38 zł

Teraz kupuje schaumanna opas 25%, cena o wiele niższa a skutki podobne, mnie to wychodzi w granicach 27-28 za worek bo biorę cały samochód koncentratów i pasz z tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie się chyba zdecyduje na Sanbulla bo mam byczka ok 500 kg i chce go potrzymać tak do ok 700 kg i skoro piszecie ze to jest takie dobre to zastosuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Może i dobre ale nie opłacalne na pewno więcej cię wyniesie kupno koncentratu niż sporządzenie własnej mieszanki a efekty będą porównywalne, a zostanie ci więcej z kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Darkranter a ty jak robisz koncentrat i gdzie kupujesz składniki? Na pewno było by dużo taniej ale gdzie kupić składniki? Napiszcie jak wy to robicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger101    0

Stosowałem sanbull ale już od roku nie daję go opasom. Muszę przyznać że był to dobry środek ale cena straszna, kosztował 46zł za 25kg i dosyć duża dawka na jedną sztukę. Teraz dodaję tylko witaminy i minerały które nie wiele kosztują i zwierzęta dobrze rosną i dużo więcej pieniędzy zostaje na każdej sprzedanej sztuce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Według mnie sanbull to dobra inwestycja kupuje go po 40 zł 25 kg jako komplet aminokwasów i substancji zapachowych sprawdza się świetnie ale opłacalny jest najbardziej gdy mamy dośc jednolitą psze np. kuku+ sanbull+ zboże albo zamiast kuku trawa. środek wzmaga apetyt i umiśenienie a chyba chodzi by byk wybił się jak najlepiej w jak najlepszej klasie bez otłuszczenia. Narazię mogę tyle powiedzieć jak postosuję to jeszcze dłużej to powiem więcej .


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

U mnie cena identyczna 40zł :) w ostatnim czasie zamieniliśmy koncentrat z provimi właśnie na sanbulla i jesteśmy bardzo zadowoleni bydło bardzo chętnie go zjada czasami nie chcą zjeść kukurydzy jak nie dostana koncentratu tak się przyzwyczaiły do niego :) takiego czegoś nie było z poprzednim koncentratem a nawet niektóre sztuki nie chciały go jeść, i o ile dobrze pamiętam to cena niższa niż w provimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ja stosuje sanbulla od jakiegoś tygodnia i jedyne co zauważyłem to to, że byki pobierają więcej paszy, wody i są spokojniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj