Przemo

sanbull warto stosować czy nie?

Polecane posty

Przemo    0

witam pytanie tak jak w temacie.głównie chodzi mi o opinie tych którzy stosują(stosowali ) sanbull i ich obserwacje <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamiętam to jest koncentrat czy mieszanka dla opasów.Było o nim w gazetce Sano ,którą dostałem wraz z Top Agrar.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

W gazetce sano to napewno same plusy beda. Tez chcialbym przeczytac opinie tych co to stosuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

tak to jest dla opasów. kupiliśmy to na próbę i chcemy dawać jednemu bykowi zobaczymy efekty. czy warto inwestować w to dla reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzezmen    0

My stosujemy razem z kiszonką z kukurydzy.Bardziej opłacalne jest sprzedać zboże i zakupić Sanbulla.Nie mam pracy z przerobem zboża a i efekty w przyrostach duzo lepsze.U mnie kosztuje 26 zł woreczek 15 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorus7441    1
jak sie stosuja sanbulla to prawie 600kg w rok mozna uzyskac

bez przesady!!! zebys 500 uzyskal to juz bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorus7441    1
Sorry 26 zł za worek 25 kg oczywiście :P

ja kupowalem miesiac temu. wiec za worek 25 kg placilem 28zl. ok. i kupilem wieksza ilosc to jeszcze mam a teraz to nie wiem po ile.!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Ja zmieniłem Sanbulla na "Koncentrat Opas" z Nutreny - o wiele lepiej smakowało byczkom, widać też było przyrostach. Dziś sprzedane 600 kg w 1 rok i 4 miesiące.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

witam zastanawiam sie nad tym sanbullem i powiedzcie w jakich poracjach go dajecie bykczom? w jakich ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1
Ja zmieniłem Sanbulla na "Koncentrat Opas" z Nutreny - o wiele lepiej smakowało byczkom, widać też było przyrostach. Dziś sprzedane 600 kg w 1 rok i 4 miesiące.

 

 

Też stosujemy ''OPAS'' I bardzo ładne przyrosty mają :P I popierają więcej kiszonki itp :D


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Troche to zboczenie z tematu,ale kupilem ostatnio byczka co mial 7 miesiecy i wazyl 420 kg. A koncentrat dostawal z neorolu. Tylko,ze on dodatkowo doil krowe. Ale na samym mleku tak by napewno nie wazyl,wiec koncentrat chyba tez nie jest zly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Troche to zboczenie z tematu,ale kupilem ostatnio byczka co mial 7 miesiecy i wazyl 420 kg. A koncentrat dostawal z neorolu. Tylko,ze on dodatkowo doil krowe. Ale na samym mleku tak by napewno nie wazyl,wiec koncentrat chyba tez nie jest zly.

Tu właśnie nie koncentrat robił robotę a to mleko od krowy... Kolega miał małego byczka (poniżej 100 kg) i w ciągu tygodnia na prawdziwym mleku przybyło mu 9 kilo...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj