Przemo

sanbull warto stosować czy nie?

Polecane posty

Alamo    1514

Ja stosuje go od dawna w ilości 1 do 10,byki mają dobry apetyt,potrafią jeść dużo paszy,widać że przyrost jest lepszy ale cena kolosalna 56zł worek,opłaca się go stosować dla bydła 450kg jak dzienny przyrost wynosi 1kg czyli 7,8zł dziennie przyrasta więc na sztuce worek zwróci się po kilku dniach a starcza na miesiąc.Sam planuje z niego zrezygnować,cena z roku na rok jest coraz wyższa,może przejdę na groch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

a jaka cena tego cuda i po ile sie stosuje? jako posypka na zarcie czy mieszankaa z srutem np ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro8540    1

Ja stosuje go od dawna w ilości 1 do 10,byki mają dobry apetyt,potrafią jeść dużo paszy,widać że przyrost jest lepszy ale cena kolosalna 56zł worek,opłaca się go stosować dla bydła 450kg jak dzienny przyrost wynosi 1kg czyli 7,8zł dziennie przyrasta więc na sztuce worek zwróci się po kilku dniach a starcza na miesiąc.Sam planuje z niego zrezygnować,cena z roku na rok jest coraz wyższa,może przejdę na groch.

czyli przez rok 650zł to 83 kg żywca czyli 230 gram dziennego przyrostu trzeba oddać na koncentrat, czy o te 230 gram dziennie byk bedzie miał większy przyrost niż bez koncentratu?


Piwo to moje paliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek5227    7

a jaka cena tego cuda i po ile sie stosuje? jako posypka na zarcie czy mieszankaa z srutem np ?

Przyłączam sie do pytania. Chce zacząc stosowac i chce wiedziec jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

hmm ciekawe ja nie stosuje nic ....byczki jedza do woli kiszonke z kukurdzy troszkę wysłodków (obecnie ) a latem troiszkę kiszonkiz liśći oraz odpady sianoiszonki ... pasza tresciwa okolo 1kg zboza hf 23miesiace ma od 650-850 zalezy jaki kaliber i czy chorował jako niemowlak ... lepesze pytanie brzmi czy stossując dopdatki drogie bialkowe uzyskam szybszy przyrost lub większą mase ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Tak będzie miał większy,zmianę w odżywianiu poznasz po 3-4dniach,będzie chciał więcej jeść.

 

Już napisałem jaka cena,u mnie.Stosuje się 1 do 10.można też oszczędzać,wystarczy że byk poczuje inny zapach paszy to również daje efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

teraz rozkminiłem czyli na 10kg srutu do mieszanki 1kg sanbulla, stosowałem bullenmast z josery 77zl za 25kg sypalem po ok 100 gram na zarcie(na worku dawka od 50g-140g chyba) i ogolnie zaczeły wiecej pobierac, zdziwilem sie ogolnie bo to ani nie pachnie jakos specjalnie ale bylo widac ze lepiej jadly, byczki mam hfy takze rosnie powoli, albo wcale..

 

pytanie co lepsze bedzie hmm, kurde 650kg w 24miesiace do zrobienia, ale ok 800kg to chciałbym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

1 litr sanu 10l paszy,dawka wystarczająca i starczy na dłużej niż liczyć na kilogramy,Ja daję dla każdego po 1 litrze i duże wiadro paszy (na oko,ile potrzebuje dany osobnik).Strasznie drogi z tej josery,nie mam pojęcia co to jest ale lepiej zmień na sanbull i zobaczysz jak będą fajnie jadły.Lepiej zmienić na mięsne,efekt będzie inny a jak hfy to koniecznie kiszonka z kukurydzy

 

jak chcesz 800 to po pierwsze pasza wilgotna musi być,sianokiszonka lub kukurydza.Po drugie bydło mięsne
Edytowano przez Alamo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Ja sanbulla stosuje od 2 lat ,wrażenia i spostrzeżenia mieszane , minusem jest u mnie cena 48 zł .

popimo to byczki wyjadają zawsze wszystko bardzo ładnie , i zjadają dość duże porcje ,

ja na 20 litrowe wiadro śrutu sypie jedną łopatkę sanbula pół łopatki śrutty rzepakowej i pół łopatki soi .

w łopatce mieści się ok 1,4 kg sanbula. Przyrosty oczywiście po sanbulu bardzo ładne byczki bardzo ubite i bardzo ciężkie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

panowie Bullenmast to jest premiks witaminowy,natomiast sanbull to koncentrat białkowy, gdy dajecie sanbull to nim są witaminy. Jak ktoś chce się pobawić to można taki sanbull samemu zrobić z śrut białkowch i np tego bullenmasta,lub innych witamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer78lbl    4

Ja sanbulla stosuje od 2 lat ,wrażenia i spostrzeżenia mieszane , minusem jest u mnie cena 48 zł .

popimo to byczki wyjadają zawsze wszystko bardzo ładnie , i zjadają dość duże porcje ,

ja na 20 litrowe wiadro śrutu sypie jedną łopatkę sanbula pół łopatki śrutty rzepakowej i pół łopatki soi .

w łopatce mieści się ok 1,4 kg sanbula. Przyrosty oczywiście po sanbulu bardzo ładne byczki bardzo ubite i bardzo ciężkie ,

 

 

 

 

dosc duze porcje bialka dajesz bo 14% koncentrat +rzepak i soia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel85    0

Ale cielaki kwadratowe wychodzą :D

Przeważnie kupuje hf mm i inne mieszanki ale przede wszystkim górują Hf-y ze względu na dostępność dla tego żeby coś zarobić na nich trzeba dobrze dawac bo inaczej zatrzymają się na 500 ,nie dawno sprzedałem partie hf po BVD i po wielu sr**zkach , na wadze przeżyłem szok największy 610 , a średnio wyszło 550 ogólna ch...nia czas opasu ok 17 miesięcy .

Wczoraj ważyłem 2 byczki MM w wieku 13 miesięcy , jeden 530 kg drugi 517 kg jedzą bardzo mało ale dość mocno tyją.

Wszystko na sanbulu śrucie jęczmiennej .siana trochę. siano kiszonki i marchew .plus soja i rzepak ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna88    0

mam pytanie ,czy ktoś robił dokładną kalukulację wychodawania 1 szt byka.od zakupu do sprzedaży?

np.jeżeli byk rośnie 20 misięcy i waga końcowa jest 750kg.

zakup cielaka 14 dniowago ok 1000-1100zł

ile preparatu mlekozastępczego?

ile w ciągu tego okresu howu zje śruty zbożowej w kg? ile na koncentraty lub premiksy?ile kukurydzy ?już nie licząc własnej pracy, bo mi ciągle wychodzi na minusie,jakby nie licząc,

pomóżcie mi uwierzyć że się opłaca i są korzyści.ile zysku zostaje po sprzedaży na przykładzie 1 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Masz gdzieś 60zł zysku na miesiąc na 1szt :blink: + obornik dla Ciebie zostaje.

 

To jest tak na szybko wyliczone przy zakupie dodatków białkowych + śruta zbożowa Twoja

 

 

Ja tam robiłem taką kalkulacje bo porównywałem ile mam z byka a ile ze stada kur około 50szt.

Jak masz zbyt na jajka to na kurze lepiej wyjdziesz.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej80    0

czytam wasze opinie i zwracam wam uwage na opis san bulla nie pisze ze to koncentrat tylko mieszanka paszowa .moim zdaniem przeraklomowane , przyrosty opasuw sa ruzne bo kazdy byk jest inny .cele kupione wiosna jest slabsze od tego z jeseni itd.jeczmien -premix-drorzdze-rzepak -trohe soji. i daje do3,5kg na dobe. i mi to pasuje.

 

a waga koncowa jest taka hf czarne po 24miesacach 760 do870 hf biały 24 miesiace 580 do790 dwie grupy po 8 sztuk co drugi po płucach i biegunkach czuli od handlarzy moje zdanie jest takie byle nie 15 krzyzuwka curki iojca opasy za darmo w oborze nie urosna za wszystko tak my placimy w celu zysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

mam pytanie :) bo u mnie w okolicy (kuj-pom) cena za koncentrat Słaro dla opasów to 45 zł, a ile kosztuje Sanbull? Wiem, ze Sanbull na pewno lepszy ale chciałbym porównac cenowo.


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi    2

Ja za Sanbula płacęokoło 50 zeta.Dokładnej ceny nie pamiętam,ale chyba 53.Co do efektów to muszę przyznać,że sa bardzo dobre.Dodatek 10% Sanbula do śruty jęczmiennej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ja także stosuję Sanbula dla opasów, nie wiem co w nim jest, ale jak posypię nawet po resztkach w żłobie to zaraz wyjedzone. Normalnie to go stosuję w połaczeniu z gniecionym ziarnem zbóż.


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

i jest on 10% ?


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Witam. Ja na mieszalnik 500kg sypie 150 kg rzepaku, 100kg soji, 100kg żyta i do pełna otrąb pszennych no i mikroelementy. Alę myślę żeby zamiast otrąb sypać śrutę kukurydzianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja za sanbulla HP zapłaciłem ostatnio 51 złotych i teraz pytanie: Jak podajecie go bydłu i w jakich dawkach?

 

Ja na razie robię tak, kiszonka z kukurydzy, na to śruta zbożowa i na nią sanbull.

 

Na worku od Sanbulla napisane jest, że 2,5 kg trzeba posypać na dzień dorosłemu bykowi powyżej 550 kg. Zatem jak kupiłem worek 25 kg, i mam przykładowo 10 dorosłych i dużych byków to w jeden dzień wykorzystam cały worek?:D Chyba coś jest nie tak i coś mi się musiało pokręcić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

ja zrezygnowałem z Sanbulla na mieszalnik 500kg musialem dac 3 worki :) a teraz daje 50kg grochu + 25 kg śruty rzepakowej + 12,5 kg Calvetu(witaminy) i o wiele taniej mnie to wychodzi :)


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

A od jakiej wagi podajecie sanbulla? mam takie po ok 120kg. Mają siano, slome do oporu i 3razy dziennie dostają śrute ze zbóż. Ktoś podpowie może ile tej śruty dawać na jednego? Czy może lepiej tak jak u świn żeby miały caly czas

Edytowano przez jaro86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Sam to kupiłem dla byczka by przetestować i stwierdzam, że jest to nie opłacalne jak się chce to prawidłowo stosować. Bo kosztuje kupe kasy a starcza na pare rozdań przy prawidłowym rozmieszaniu z włąsną śrutą. I trzeba zapewne walić z 2000zł. na wychowanie na tym opasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweldv    2

tak na prawdę to nie mając własnej paszy czyli ziemniaki odpad od jadalnych liście od buraków cukrowych wysłodki siano klasowe nie opłaca się hodować bydła. Ja to wszystko liczę i po 18 mies byk ma 700-800 kg ale daje buraki pastewne wysłodki liście buraka cukrowego siano kiszonke i pasze treściwą 10% ilością koncętratu na zboże pszezyto żyto jęczmien pszenica ... i bydło mam tylko dla tego że to ojca chyba Pasja bo z bydła mi nic nie zostaje tylko obornik i 18mies cięzkiej pracy bez pozliwości wyjazdu na wczasy. bydło opłaca się hodować przy cenie 10zł żeby naprawdę coś z tego zostalo. cielę drogie szczególnie dobre cielę simental nie HF drogie mleko zastępsze 100 worek każde cielę w wadze 70KG wypija 2 worki i jeszcze 18mies pracy gdzie tu zysk? przy cenie 7,1zł za miesnego ? ja nie widzę zysku dlatego mówię że jestem hobbystą bydła miesnego i dokładam z hodowli kur wolno wybiegowych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj