Krzys123

Co przerobiliście (stuningowaliście) w swoich traktorach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241
Warunek-turbina, bez turboo raczej chip nie ma większego sensu..

ma i to znakomite do optymalizacji silnika, po dodaniu stozka, strumienicy, zmianie wydechu czy usunieciu katalizatora ;)

nawet w doladowanych silnikach ZS polecam stosowanie chip tuningu rowniez do optymalizacji i wtedy ewentualnych przyrostow (oczywiscie dla innych zabiegow niz w ZI), na sucho to jakos nie w zgodzie z mechanika, a ostatecznie to ona napedza auto i nalezy sobie zdawac sprawe z tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
ma i to znakomite do optymalizacji silnika, po dodaniu stozka, strumienicy, zmianie wydechu czy usunieciu katalizatora ;)

Nie wiem do końca jak to w ciągnikach jest, ale moze faktycznie są 'zatkane' i może to dac duży przyrost mocy ale trzeba to zrobić fachowo..

W samochodach to gra nie warta świeczki chyba że ktos chce zyskać wymyślny głośńy dźwięk silnika i pare( tak do 5) procent więcej mocy..

Wolnossaki są bardzo dobrze zaprogramowane przez fabryke, przeciez w fabryce o to chodzi zeby silnik był jak najlepszy..

Dopiero przy doładowanych jednostkach można rozwinąc skrzydła jeżeli zna sie możliwości i ogrnaiczenia układu, można zrobić mocny dół żeby nie trzeba było kręcić silnika żeby jechał jak i spłaszczyć wykres momentu by był max elastyczny i zadowalający dla uzytkownika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Wg jednej z firm przyrost mocy dla aut z silnikami common rail wynosi ok.20-25 % (wg kaprysu klienta), moment również wzrasta dość wyraźnie i to często jest osiągany większy przy niższych obrotach niż przy ustawieniach fabrycznych. Wszystko to tylko poprzez zmianę programu dla silnika- nic nie wspominają o wymianie pozostałych elementów. Przede wszystkim chodzi mi o wpływ tego tuningu na trwałość silnika. Raczej nie wydaje mi się aby silnik o mocy fabrycznie zwiększonej w stosunku do tego słabszego miał inną pompę CR czy tłoki lub zawory. Ciągnikowi na razie dam spokój, ale auto chyba trochę zmodyfikuję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
nic nie wspominają o wymianie pozostałych elementów.

alez oczywiscie ze nie wspominaja, maja pozatym dosc agresywna reklame, a wez mu powiedz ze to malo co daje to cie 5 napadnie niewiadomo skad. ja poprostu propaguje uzywanie chipu do tego do czego jest stworzony, ale niestety znakomita wiekszosc inaczej uwaza, bo wydadza 500zl i maja super stuningowane auto, a zeby zrobic to porzadnie to trzeba wydac pare tys i mozna uzyskac teoretycznie podobne parametry, tylko pod swiatlami sie okaze jak co jezdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Jeszcze parę lat temu tuning to było wiele zmian - filtry, wydech, wloty, kat. itp. , obecnie gdy są nowoczesne doładowane silniki to wmawiają że zmiana programu wystarczy. Na razie sie waham, może jednak będzie lepiej za jakiś czas kupić auto z fabrycznymi 300-350 Nm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ja dałem za to 700 zł bo od kolegi (nowe z holandi mi przywiuzł tam takie rzeczy sa dużo tansze bo na zachodzie ten sposub już od dawan był stosowany a u nas jest w stosunku do zachodu od niedawna i dlatego u nas takie ceny) i sam założyłem wg mnie zadna filozofia, a chciałem to załozyc z ciekawosci i nie byłem ządny mocy 150KM i niewieadomo jakiego NM a do tego samochodu ktory i tak sprzedałem za 3 miesciące nieoplacało mi sie wydawac na chipa 3 tys


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

W samochodach teraz to chyba każdy diesel ma turbine i chip ma sens, tylko taki w miare porządny kosztuje nie pare stów tylko parenaście, nie wspopminajac o tym że silnik musi być zdrowy-jak np przepływomierz oszukuje, trzeba wymienić, kierownice w turbbo się zacinają-wyczyscić itp..

Oczywiście trzeba eż shamować samochód(ciągnik również), bo przecież wieżyć na słowo człowiekowi że moc wzrosła o pare procent jest niezbyt mądre, a czując zmiane w żwawości silnika trzeba wiedziec ile na więcej niutków i koni i jak wygąda wykres, i wtedy sie płaci.. :]

Do zwykłych zmian takich żeby diesel jeździł znacznie lepiej ale i w iare długo nie trzeba nic zmieniać, no ale nie osiagnie sie za wiele, potem już idą zmiany turbo, IC, a stożek i wydech nie są tak ważne, jedynie dla efektu dźwiekowego ;)

 

Co do samochodów to najlepszy i sprawdzony w pl człowiek ma xywe rogalotti bodajże, z Warszawy chyba jest, sam dobrze nie wiem bo u niego nie byłem, ale są osoby co mają porównanie do np V-tech'u w kraku i niebo a ziemia.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ja dałem za to 700 zł bo od kolegi (nowe z holandi mi przywiuzł tam takie rzeczy sa dużo tansze bo na zachodzie ten sposub już od dawan był stosowany a u nas jest w stosunku do zachodu od niedawna i dlatego u nas takie ceny) i sam założyłem wg mnie zadna filozofia, a chciałem to załozyc z ciekawosci i nie byłem ządny mocy 150KM i niewieadomo jakiego NM a do tego samochodu ktory i tak sprzedałem za 3 miesciące nieoplacało mi sie wydawac na chipa 3 tys

jak sam zalozyles to jakiegos boxa, a 3000 za wirusa - to w jakiej puszczy mieszkasz? ;)

tylko taki w miare porządny kosztuje nie pare stów tylko parenaście

jak masz internet, spryt do informatyki i wiele wytrwalosci to sam za darmo zrobisz i wcale nie gorzej niz ci z v-techu ;)

a stożek i wydech nie są tak ważne,

o i tu sie powanie mylisz i tak trzeba doprowadzic wieksza ilosc powietrza do mieszanki, odprowadzic spaliny. to nie daje przyrostow, ale jest elementarnym dzialaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

heeehee no no brzozak dobrze gadasz ja wpiąłem aktywnego PDRMa


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
jak masz internet, spryt do informatyki i wiele wytrwalosci to sam za darmo zrobisz i wcale nie gorzej niz ci z v-techu ;)

 

o i tu sie powanie mylisz i tak trzeba doprowadzic wieksza ilosc powietrza do mieszanki, odprowadzic spaliny. to nie daje przyrostow, ale jest elementarnym dzialaniem

Nie wszystko zrobi sie samemu, a zrobić tak żeby mieć potem pretensje że coś pierylnie to ja dziękuje, do tego bez shamowania-samobójcą nie jestem ;)

 

Ja kieruje sie głównie silnikami vv/audi (w samochodach audi) i moze tutaj problem wydechu i dolotu może być troche odsunięty ale jakby nie patrzeć masz rację, ale to tylko do mocniejszych modów gdzie przyrosty są spore z racji lepszej bazy(większej pojemności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

przy 3p to 4 halogeny spryskiwacz tylna wycieraczka na silniczek a przy 4011 to wiatraczek na upalne dni :rolleyes:


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

w U3512 założyliśmy z tatem nagrzewnice i webasto na ciepłe i zimne grzanie podłapaliśmy pomysł właśnie z AgroFoto był taki temat inne ogrzewanie w U3512 halogeny Helli na przód dachu akumulator zza kierownicy pod kabine noi chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

A ja w 3512 założyłem nakładkę z rurki a na końcu przyspawałem śróbkę i nagręciłem gałkę oczywiście zalożyłem to na ten drut od WOMu i nie trzeba się chylać bo jest prawie równolegle do wajchy od hydrauliki. Polecam ten szybki i niedrogi sposób poprawienia komfortu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
A ja w 3512 założyłem nakładkę z rurki a na końcu przyspawałem śróbkę i nagręciłem gałkę oczywiście zalożyłem to na ten drut od WOMu i nie trzeba się chylać bo jest prawie równolegle do wajchy od hydrauliki. Polecam ten szybki i niedrogi sposób poprawienia komfortu ;)

 

 

od WOM-u a od podnośnika hudrauliki też zakładałeś?

 

my taż założyliśmy na wajchy od biegów takie przadłużki też nie cza sie chylać przy zmianie biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
od WOM-u a od podnośnika hudrauliki też zakładałeś?

 

my taż założyliśmy na wajchy od biegów takie przadłużki też nie cza sie chylać przy zmianie biegów

 

tylko narazie na WOM ale jeszcze muszę poprawić bo trochę za blisko siedzenia jest i ciężko ręką złapać... Możesz zrobić fotki jak to zrobiłeś na podnośniku i skrzyni biegów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD6820    0

Ja do C-355 z TURem założyłem pompe hudrauliczną od U-902 i rozdzielacz 3 sekcyjny od cyklopa. Pompa zamontowana jest z przodu na wale silnika, podobnie ma ostrówek. Teraz na wolnym gazie to nawet 1000 kg podniesie ale nigdzie z takim ładunkiem nie pojedzie bo tył za lekki. Do otwierania łyżki i wideł wstawiłem siłownik, widły po modernizacji mają 1,8m szerokości a do łyżki wspawałem nadstawki 30 cm i teraz to robota jakoś idzie. Chodzi tak już 10 lat na jednej pompie a wcześniej to co 2 lata wymieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Osobna hydraulika w C-330,pompa od bizona,a w zetorku naklejka PLAYBOY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

ja zalozylem w swoim c-330 radio a zamiast zwyklych lamp zalozylem xenony ale niestety kasa z wlasnej kieszeni bo stary pozwolil ale za wlasna kase przerobic ciapka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetortoja    1

Ja to do zetorka zakupiłem radyjko i 4 głośniczki 4x45W. Na wiosnę trzeba to tylko zamontować B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiael7745    6

zakładam ten temat ponieważ bardzo mnie interesuje.Wnajbliższym czasie do zetora zakładam halogeny drogowe oczywiscie xenon na górę żarówki postojowe również xenon,koguta już posiadam w zetorze jak i w 60-tce:)Piszcie i wstawiajcie linki z fotografiami które takie coś prezentują.PS wolałbym zeby były to zdjęcia waszych ciagników pozdro.Oczywiscie filmik obrazujacy prace lamp błyskowych będzie w przyszłym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Ile masz lat? Ksenony w ciagniku? no jasne...hehe co najwyzej zarówka imitująca światło ksenonu. Oświetlenie drogowe plus co najmniej dwa halogeny na dachu z przodu i z tyłu mi wystarczają w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to tak to o czym kolega misiael mowi to rzeczywiscie tylko zarowka imitujaca, ale takie halogeny sa juz montowane w nowoczesnych ciagnikach (przewaznie na zyczenie) i gdybym pracowal duzo w nocy to napewno bym sie nie zawachal i zamowil z takim wyposazeniem :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Ja mam trochę doświadczenie w ksenonkach. Zakładaliśmy takie i to naprawdę ładnie świeci ale tylko w lampach roboczych. Można też to wrypać do "koguta" ale w obudowie trzeba znależc miejsce na przetwornicę. Gotowe "koguty" ksenonowe nie są już takie drogie i można je kupić TUTAJ. Zakładanie ksenonów do świateł drogowych jest wg mnie nieporozumieniem a nawet przestępstwem... :angry:


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj