ursus914

Jaki pług lepszy- Gergorie-Besson czy Overum

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ursus914    6

Będziemy składać wniosek na PROW i do ciągnika (ok 115 km) chcemy wziąć pług 4 obrot zachodni (duża żywotność elementów roboczych,mniejsze opory pracy,i dobre krycie oraz stosunkowo przystępna cena) . Diler ma szweckiego Overum-a i francuskiego Gergorie-Besson-a. Tym drugim miałem okazje pracować i jestem pod wrażeniem, pierwszego w pracy niewidziałem lecz diler mówi że też świetnie pracuje, może uda mi się go jeszcze w akcji zobaczyć jeżeli zrobi pokaz pracy tego pługa. Ich ceny są podobne, który waszym zdaniem powinien wylondować u mnie na podwórku ;D. Może ktoś z was ma taki pług . dodam że będzie to pług z zabezpieczeniem non-stop . Za wszelkie sensowne odpowiedzi i pytania które mogą ułatwić werdykt dzięki.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

napisz jeszcze ile sobie liczy za te plugi, w sensie czy jest przepasc cenowa, czy sa zblizone do siebie - oczywiscie uwzgledniajac wyposazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc28    0

Pod wzgledem orki te dwa pługi pracuja tak samo

ale pod względem trwałości to Owerum jest do niczego

U mnie zaorał ok 300 ha i strasznie popękał

Mój znajomy ma GB i jest bardzo zadowolony

ale musisz go dobrze dobrac

Ja sie kierowałem cena a Owerum bedzie tańszy

Musisz jeszcze wiedziec ze Owerum w Szwecji nic nie sprzedaja

Głównie sprzedaja sie w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Jak widze tak zadane pytania, to śmiać i kląć mi się chce :angry: <_< .

 

Wypadałoby by podać typ jednej i drugiej maszyny, jakieś dane techniczne no i cenę. Bo tylko w oparciu o cenę można coś porównywać. Abstrachowanie od ceny w takich porównaniach nie może mieć miejsca, bo całe to porównanie bieże w łeb.

 

@marc28

Co znaczy strasznie popękał: 2 elektrody wystarczyły do pospawania czy 2 paczki elektrod ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

ja poleciłbym ci GB sąsiad ma taki sprzęt 4*50, hydrauliczne zabezpieczenia, straszny klamot, ale pięknie przykrwya, orał bezpośrednio po kukurydzy zbieranej na ziarno a przykrycie scierniska wręcz idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Co to za znaczenie czy dwie elektrody czy dwie paczki elektrod. Nie powinien popekac!!!Albo za mocny ciagnik albo sprzt nie warty zakupu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Co to za znaczenie czy dwie elektrody czy dwie paczki elektrod. Nie powinien popekac!!!Albo za mocny ciagnik albo sprzt nie warty zakupu!!!

 

Ma znaczenie i to duże a zwłaszcza w odniesieniu do ceny maszyny. Np: są dwie maszyny obardzo porównywalnych parametrach użytkowo-technicznych, to jeżeli maszyna A będzie tańsza od maszyny B 30%, a na oko jakość masz. A będzie gorsza o 15% to i tak wybiorę masz. B bo mam jeszcze 15% na ewentualne opękanie usterek. A nigdzie nie jest powiedziane że jeżeli maszyna droższa i na oko solidniejsza, to nie ma prawa się popsuć.

 

Dlatego znowu powtórzę, jeśli porównujemy konkretne modele maszyn to tylko w odniesieniu do konkretnej ceny.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

@deer ja sie z toba zgadzam trzeba porównywac maszyny o zblizonych parametrach bo potem wychodza własnie rozne mity na ten temat. Tylko nie miesci mi sie w głowie czemu po 300ha peka pług!!! Jak czytam opinie uzytkownik zachodniego sprzetu to czasem przecieram oczy . Mam watpliwosci czy pługi zachodnich firm sa az takie dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Są użytkownicy i użytkownicy, a i są jeszcze opowiadacze <_< <_< .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Te pługi z zab. hydraulicznym kosztują katalogowo około 35 tys zł( w zależności od paru opcji) , co do złotówki niepodam bo jeszcze niewycenialiśmy bo prow przecież stoi , z tym że na Overuna daje 15 % rabatu nawet. Dodam że unas są bardzo różne ziemie, od piachu po gline więc to też ma znaczenie w wyboże pługa.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

ja mam pług overum xcelsior dx ma 5 korpusów i zabezpieczenie hydrauliczne pracuje mnie przez 4 rok i nie wykazywał żadnych problemów świetnie kryje, na polu nie pozostawia śmieci a także można nim orać tak że nie bedzie można odróżnić przejazdu od przejazdu tak jest równiutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest plug GB 5skib,hydrauliczne zabezpieczenia i inne bajery ciaga go Fendt 818 vario tms(195HP) i naprawde super maszyna mimo koszmarnych pieniedzy(ponad 100tys) to wartych jest ich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

i co z tego chwalisz sie czy zalisz?? odnies sie do tematu!!!

fendt 820 ma 190 KM mocy znamionowej wg ece r24, to powiedz w jakiej normie jest moc mierzona w "twojej" 818?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bimbollo    0

MU mnie w gospodarstwie mamy Overum'a DX 5980 i tata bardzo sobie chwali ten pług. Bezawaryjny. Bardzo ładnie zarzuca ziemię na odkładniach XL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
U mnie jest plug GB 5skib,hydrauliczne zabezpieczenia i inne bajery ciaga go Fendt 818 vario tms(195HP) i naprawde super maszyna mimo koszmarnych pieniedzy(ponad 100tys) to wartych jest ich :)

co w nim jest takiego ze kosztowal 100 tys??? ojciec kupowal najmocniejszy 5 skibowy plug tej firmy i z zabezpieczeniem hydraulicznym wyszloby 60 tys netto

Tak u korbankow byl kupywany i tak tez pisze w dowodzie..

nie obchodzi mnie co pisze u ciebie w dowodzie, po to masz rozum i dostep do internetu, zeby z niego korzystac, a nie wypisywac glupoty.

Rated power (kW/hp) (ECE R24) 125 / 170

poza tym zastanawia mnie dlaczego w swoim profilu nie chwalisz sie fendtem tylko starym TM??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj