Polecane posty

Panowie a jak najlepjej go sprawdzić podczas jazdy ? Czy cos głośno pracuje itp ?

 

Aaa i czy sugerowac sie jego stanem zewnetrznym co do jego działania i zapracowania ?

Np zardzewiały farba odlatuje itp ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

odradzam ruska, wolalbym ursusa, nawet jak by było w nim cos do remontu, ciągnik naprawdę udany w porównaniu do T25 miałem jednego i drugiegi, c330 została do dziś, mało awaryjny ciągnik w porównaniu z wladimircem, wladimirca miałem od nowości, c330 25letnia. Chyba ze lubisz grzebać w ciągnikach, znasz się na mechanice to może być i rusek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kolego nie pitol Rusek ma 100razy lepszy uciag od 330 a jak ktoś nie dła to i nawet zajezdzi jd

Hmm sprawdz czy biegi nie wyskakuja czy skrzynia nie wyje przy hamowaniu silnikiem czy nie dymi jakoś strasznie bo dymka wiadomo ze puści no i ogólnie czy nie ulany bardzo potem umyc po zakupie wymienić uszczelki itp i w pole jak bedzie w dobrym stanie to długo nic nie dołozysz.

A pomalowac zawsze można liczy sie stan techniczny niz wizualny pomalowac umie kazdy a np zrobić coś w skrzyni silniku to jednak wiedze trzeba posiadac jakaś i narzedzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Rusek ma 100 razy lepszy uciąg od 30 no to teraz walnąłeś jak łysy czupryna o parapet  :D  o mało z krzesła nie spadłem. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Bzdury kolego piszesz i tyle. Co prawda do orki to tak się nadaje T25 jak i C330 ale nie pisz że ten pierwszy niby tak więcej uciągnie. Jest słabszy od C330 i ma zupełnie inną charakterystykę silnika. Do orki C330 będzie lepszy i ma na pewno lepszy uciąg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Według mnie T25 z rewersem i orginalną kabina będzie dużo lepszy od c 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem ruska nie cały rok i ODRADZAM jaki kolwiek kontakt z tym wytworem. Oo sprzedaży kupiłem c-330 i jest o NIEBO LEPSZY. Lepiej kup c-328 albo uzbieraj jeszcze trochę i kup trzydziestkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

rusek jest bardziej wywrotny, siedzisz wyżej i na każdym dolku obawiasz się ze ciągnik się wywroci, jadac max biegiem musisz zwalniac na nierowniej drodze, c330 jest bardziej stabilny na nierównościach, rusek szybciej wchodzi w obroty, do prac polowych jest lepszy, ale do kosiarki rotacynej porazka, c330 bije go na glowe, choć tez jest za slaba, z ruskiem jest większy problem zima, trzeba na rozciąg albo ognisko pod ciągnikiem rozpalić żeby odpalil, w c330 wystarczy zalac goraca woda chlodnice i po problemnie. c330 jest wygodniejsza w odpalaniu, rszeszta ta dyskusja jest nie potrzebna, rusek kosztuje polowe tego co 30 stka, żeby był lepszy to by tak nie było.

Bzdury kolego piszesz i tyle. Co prawda do orki to tak się nadaje T25 jak i C330 ale nie pisz że ten pierwszy niby tak więcej uciągnie. Jest słabszy od C330 i ma zupełnie inną charakterystykę silnika. Do orki C330 będzie lepszy i ma na pewno lepszy uciąg.

do orki c330 nie koniecznie będzie lepszy od ruska, c330 trzeba orac 4 biegiem wiec nie co szybciej jak orka koniem, tyle ze ciapek 2 skiby pociągnie, rusek w plugu pojedzie szybciej i tu plus dla niego. ale więcej jest za c330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miałem ruska nie cały rok i ODRADZAM jaki kolwiek kontakt z tym wytworem. Oo sprzedaży kupiłem c-330 i jest o NIEBO LEPSZY. Lepiej kup c-328 albo uzbieraj jeszcze trochę i kup trzydziestkę :)

 

Kolego podaj przykłady dlaczego c330 jest lepsza.Zgodzę się z kolegą nightmare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Rusek ma jednostopniowe sprzęgło, porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problemy w zimę z odpalaniem, podczas jazdy np. po łące miałem wrażenie że zraz bd leżał, 2 dni po sprzedaży nowemu właścicielowi rozsypała się skrzynia, ogólnie dużo więcej tego było... mam chyba nawet gdzieś jeszcze zdjęcie tego władka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Władka można obniżyć na zwolnicach i problem wzrostu się niweluje choć trochę. Jednostopniowe sprzęgło we władku hmmm może przy prasie egzaminu nie zdaje ale prze kosiarce daje radę. Wystarczy na luzie rozbujać kosiarkę wrzucić szybko bieg i jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

w rusku kierowca siedzi znacznie wyżej i z tad te odczucie ze ciegnik może się wywrocic, im wyżej się siedzi tym bardziej macha na boki, ja miałem wladimirca z 82 r i miał wady fabryczne, np. pekal wal, pierwszy raz pekl już na gwarancji, pracowal na malym gospodarswie,i mało robil, bo po pierwsze nie było jeszcze do czego podczepić, po drugie kon odwalal sporo roboty. ci co kupili 2 razy droższe 30 stki robili długie lata bez awarii, bo ursus w tamtych latach produkowal solidne maszyny, niektóre 30stki wytrzymywaly po 20 pare lat bez poważniejszych remontow, dziś nadal sa to bardzo dobre ciągniki, może bardziej awaryjne, ale tylko dlatego ze jest slaba jakość zamienników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

U nas w c330 wał do tej pory nie ruszany a 11 marca miała 34 lata, skrzynia też nieruszana, pompa podnośnikia wymieniona dopiero 2-3lata temu. Jedyne co było robione w silniku to góra.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Za te kasę to często da się znaleźć dobra 4011 przerobiona na 360 tzn układ kierowniczy itd sam swoja za 7,5 tys chciałem sprzedać . 360 tez sie trafiają w tej cenie a to nie duży ciągnik i do wszystkiego sie przyda, szczerze to u nas na taki areał w tej kasie nawet nawet dobrymi 385 czy zetorem 8011 robią do tego jeszcze jakas sześćdziesiątka i cos mniejszego. Mocy nigdy za wiele hehe


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Ruski jest niezły ale ma taką wadę może nie wadę po prostu ma sprzęgło jednostopniowe i jest to kłopotliwe przy niektórych maszynach z WOM,np.prasa czy kosiarka jako drugi towarzyszący bardzo dobry do lekkich prac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACK36    2

Proponuje poszukac cos ze starych Zetorów trzy tłokowych,są to maszyny nie do zdarcia ,a chandlarze sciągaja je teraz ze Skandynawiin,naprawde Twarde maszyny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w rusku kierowca siedzi znacznie wyżej i z tad te odczucie ze ciegnik może się wywrocic, im wyżej się siedzi tym bardziej macha na boki, ja miałem wladimirca z 82 r i miał wady fabryczne, np. pekal wal, pierwszy raz pekl już na gwarancji, pracowal na malym gospodarswie,i mało robil, bo po pierwsze nie było jeszcze do czego podczepić, po drugie kon odwalal sporo roboty. ci co kupili 2 razy droższe 30 stki robili długie lata bez awarii, bo ursus w tamtych latach produkowal solidne maszyny, niektóre 30stki wytrzymywaly po 20 pare lat bez poważniejszych remontow, dziś nadal sa to bardzo dobre ciągniki, może bardziej awaryjne, ale tylko dlatego ze jest slaba jakość zamienników.

 

Kolego wady fabryczne zdarzają się w każdym ciągnikunie tylko ruskim.Sam czytałem na forum o podobnych przypadkach w urasuach czy zetorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Kupisz za 8 i to nawet dobrego tylko trzeba szukać kilka miesięcy, okazje się zdarzają. Sam się czaję na taką okazję. Dziś był wystawiony jeden na olx nie pamiętam dokładnej ceny ale lekko ponad 5 tyś do negocjacji, rok 81 zarejestrowany i ubezpieczony, niestety nie było zdj. Miałem po niego dosyć daleko, i dlatego go nie mam. Ciapka w moment nie było, chwila moment i ogłoszenia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Planujemy z tatą kupić ciągnik do 15 tyś. miałby być główny orka,agregat itp.Mamy T25 i to on wykonywał by lżejsze prace opryski,siew nawozu.Przeszukałem olx i nic sensownego nie znalazłem tylko c 360 i pochodne.Chcielibyśmy jakiś inny czy w tej cenie coś się trafi?Jakieś 30km od nas  jest na sprzedaż fajny zetorek 5718 tylko jak do niego z częściami?

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemoj1    3

Jeśli chodzi o zetory i ursusy to części do nich jak to się mówi na pęczki. Sam posiadam zetora 6911 konstrukcyjnie bardzo podobny do tego 5718 i jak narazie nic się nie sypie bo i nie ma co prosta wiekowa konstrukcja i z pewnością dużo wygodniejszy w jeździe niż c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

kup sobie jakiegoś Ursusa lub Zatora typu u912 u902 u385 8011 ciężkie traktory i mocne lub starszego zachodniego 4x4 tylko tu może być problem Z cenami części


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj