Polecane posty

sladan    325

ja bym polecał ursusa c360-3P. Bardzo oszczędny, bezawaryjny (przynajmniej mój), podoła każdemu zadaniu :)

mój pracuje w pługu 3x30, talerzówce 2x8, kultywatorze, prasie rolującej i spokojnie sobie daje radę.

Tak nawiasem, wykoszenie 2,5 ha łąki kosztuje mnie 16-17 litrów ropy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

kamilkamil czytać umiem tylko chodzi mi o to że jedni proponują 3p a inni mtz 550 a to 2 różne bajki ;) Mój kumpel ma deutz 4006 który ma 3cyl i 35KM dlatego mówie żebyś sprecyzował co ma mieć ten ciągnik, jakiś dokładniejszy przedział mocy itp a nie 3cyl i koniec. Napisz czy to główny ciągnik czy do pomocy, jakie maszyny ma targać itp to będzie łatwiej coś polecić ;) Aha... I jak zwykle widze (prawie) same zetory i ursusy... Nie wiem jak u was ale u mnie w okolicy ludzie wyzbywają sie ursusów i zetorów i kupują zagraniczne sprzęty, więc może lepiej właśnie coś zachodniego poszukać ?

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325

kamilkamil czytać umiem tylko chodzi mi o to że jedni proponują 3p a inni mtz 550 a to 2 różne bajki ;) Mój kumpel ma deutz 4006 który ma 3cyl i 35KM dlatego mówie żebyś sprecyzował co ma mieć ten ciągnik, jakiś dokładniejszy przedział mocy itp a nie 3cyl i koniec. Napisz czy to główny ciągnik czy do pomocy, jakie maszyny ma targać itp to będzie łatwiej coś polecić ;) Aha... I jak zwykle widze (prawie) same zetory i ursusy... Nie wiem jak u was ale u mnie w okolicy ludzie wyzbywają sie ursusów i zetorów i kupują zagraniczne sprzęty, więc może lepiej właśnie coś zachodniego poszukać ?

 

wydaje mi się że zachodnie ciągniki nie zmieszczą się w tej cenie. No chyba że coś z lat 70, max 80. Więc nie wiem czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

"sladan" mylisz sie ;) W tej cenie można kupić fajny traktor z lat 80-90 ;) Deutz, case, international, ford, jd, same, i wiele innych ;) Ostatnio widziałem na allegro same explorer(chyba) o mocy 55KM z końca lat 80-tych albo początku 90-tych za 18 tys zł w super stanie ;) Więc nie gadaj bzdór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325

No spoko. Ale to trzeba troche szczęścia mieć i trafić na jakąś okazję żeby ten sprzęt był w dobrym stanie za takie pieniądze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woit    0

Witam.

 

Prowadzę hobbystyczne gospodarstwo 1,5 ha( mam stałą pracę, ale szkoda mi żeby pole sprzedać, a budynki zostawić puste. I o dziwo póki co do tego interesu nie muszę dokładać. W dodatku zawsze świnie na mięso dla rodziny mam, sporo kur itd.) i zajmuje się wykaszaniem okolicznych rowów itd.

 

Dotyczas opierałem się na usługach kolegi. Który albo obrabiał mi pole, albo pożyczał ciągnik i sobię to obrobiłem. Jednak ostatnio ma on coraz mniej czasu by przyjechać na moje pole. A ja gdybym miał ciągnik, bez problemu mógłbym pożyczyć od niego potrzebne maszyny. Ciągnik byłby wykorzystywany do obrobienia pola i prac wokół gospodarstwa + na budowie do przywożenia żwiru/wody w beczkowozie.

 

Szukam więc ciągnika w bardzo małej cenie. Wiem, że ciężko będzie kupić coś za 6 tysięcy. Ale czasem pojawia się jakiś C-4011 ,C-355/360, T-25, C-330/328 czy Zetory K25 za małe pieniądze. Oczywiście ciągnik nie byłby rejestowany. Mógłby być z zewnątrz w gorszym stanie, samodzielnie mógłbym poprawić jego wygląd zewnętrzny. Ciągnik robiłby mało mth rocznie, więc myślę że stan techniczny też nie musiałby być jakiś bardzo dobry.

 

I tutaj moje pytanie. Jaki ciągnik będzie mnie potem mniej kosztował (ekspoatacja,częśći) i na co zwracać uwagę przy kupnie tak tanich ciągników?

 

 

A może ktoś z was ma na sprzedaż taki ciągnik?

Edytowano przez Woit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Osobiście polecam T25 , "komfort" jazdy na pewno lepszy niż w tych ursusach co wymieniłeś , rewers , ekonomiczny i trwały silnik .


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bierz 40-stke zapas mocy zawsze się przyda a z T25 i zetorem k25 to se daj spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Też polecam c-4011. Przegladaj allegro tam czasem sa okazje cenowe czterdziestek


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

40 wydaje się ok godna uwagi dobrze by było żeby układ kierowniczy miała już założony od 60tki bo ten fabryczny zapewne jest już wyrąbany a części raczej nie do kupienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Vladka moża kupic już od 4000zł (stare wersje z końca lat 70) na taki ogródek nieszukałbym nic innego ;) 4011 to wg mnie już za duży ciągnik ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

Ja bym ci polecał zetora 3011 będzie mniej palił niż 4011 a na tak małe gospodarstwo na pewno wystarczy, sam prowadzę takie same gospodarstwo jak ty i obrabiam to zetorem T-25k ale w przyszłości planuje zakup 3011 ;)


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Woit    0

Ja jestem najbardziej zainteresowany 4011/355/360.Więc pytanie na co najbardziej zwrócić uwagę przy kupnie? Podsunięta propozycja Zetora 3011 wydaje się ciekawa.

 

Pytanie czy 4011 dużo różni się od 3011? Chodzi mi o to czy części kupie łatwo i tanio.

Edytowano przez Woit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ursus c4011 różni się od zetora 3011 major tym że 40-stka ma silnik 4 cylindrowy a majorek 3 cylindry skrzynia tylny most chyba jest ten sam i karoseria też taka sama :) A i o ile dobrze pamiętam piasty tylnych kół są inne ale nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreek070    0

Witam,

Zdecydowany jestem na c-360 jakas z 80 lat. Kupiłbym za 13-15 tys. Duzo nie bedzie pracowac. Mam troche pola ale to tylko jarzyny i ziemniaki dla siebie. Ciagnik glownie do lasu i odsniezania. Co myslicie? C-360 bedzie dobry? Czy moze cos innego? Bo spotkalem sie z paroma zlymi opiniami na temat c-360, ale w sumie jak kto dba to tak ma. Kupie cos innego w tej cenie? Chodzi o cos takiego zeby czesci byly tanie i dostepne w polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Za 15 tyś coś innego ?? zapomnij może fortschritta ale ja bym wolał c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreek070    0

No gospodarki duzej nie mam, ale nie jestem takim bogaczem. Mam rodzine i duzo innych wydatkow wiec tylko 15 tysiecy no moze 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj