Polecane posty

seweryn20    825

Praktycznie masz zerowy wybór. Ze słabszych chyba jedynie T-25 bo 30-ka za siedem koła to w stanie agonalnym. Z mocniejszego jumz albo zwykła 60-ka. na tym koniec dosłownie. Mało kasy. Żeby tak dycha była to może rusa bez napędu by kupił. Ale też ciężko.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Ja bym brał jakiegoś jumza/białoruśkę. Za 7tysi to już w niezłym stanie będzie a ursusa czy zetora to w tej kwocie tylko do remontu znajdziesz. Znajomy ma takiego i sobie chwali lata w pługach 4 bez problemu a pali porównywalnie do c360 a nawet mniej, praktycznie bezawaryjny, ma dobrą hydraulikę i ramę gdzie można zamontować kiedyś tura, jeśli oczekujesz komfortu to też jest lepszy niż w wyjącej 60-tce :lol:  ale zrobisz jak zechcesz. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jeszcze zostaje forszaj, robił byś najcięższe prace - orka, agregat a resztę ursusem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No tak ale kupi forszaja za 7 i to koniec wydatków nie będzie żeby w ogóle w pole wyjechał. Niew wspominając o tym ze żadnej maszyny którą ciągała 60-ka nie zapnie bo mija się to z celem. Jumz bardziej uniwersalny. Lekki, mniejszy, zwrotny. Szału nie ma ale zawsze coś.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Uważam, że powinneś zakupić ciągnik C 330, tylko trochę za większą kasę. Za 7 tys. myślę że kupisz, ale dość stary i mocno zużyty. C 330 jest prosty w obsłudze, oraz łatwy w remoncie, a z częściami zamlennymi nie ma problemu. Będzie miał trochę ciężko w kosiarce rotacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

do ciezkiej roboty jest 40 a ze mam 6ha ziemi to ten dugi moze byc słabszy nawet do remontu a z tym komfortem to wszystko oprocz jumza jest git robiłem jumzem kilka razy i mnie wszystko denerwowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To zostaje ci T-25, 30-ka po pożarze i może zetor 25. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy kupił forszaja za 5 tys na chodzie, nie wiem w jakim to stanie ale nie dymi i wszystkie biegi ma więc czego chcieć więcej za te pieniądze? Ale jak masz 6 ha to kup t 25 do lżejszych prac a 4011 zostaw do cięższych i tak będą się nudzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

wujekk110 ale u mnie 7000 to max nawet lepiej jak tanszy by byl

potrzebuje najbardziej z jednego wzgledu jakim sa krowy bo juz mam dość roboty w kółko zaczep kosiarke ukoś odczep zaczep przyczepe dlatego jest.mi potrzebny drugi zeby na czasie zaoszczedzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

witam szukam drugiego traktora który bedzie słuzył do wszystkiego czyli siewnik kosiarka rotacyjna cyklop rozrzutnik i inne maszyny w moim gospodarstwie jakie sa wasze propozycje

Ursus c 360 albo jumza. Do 7 klocków kupisz. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

t25 jest super rozwiązaniem .zawsze chciałem go miec ,mniej pali jak c330 co związane jest z szybkim rozgrzaniem silnika,(zimny pali dwa razy wiecej) - jesli chodzi o czas i pomoc jemu

 

 

Ps: Chce wstawić silnik perkins 4p do c360 81rok wytrzyma reszta? bo w 4011 napewno wytrzymaloby

 

t25 tyle samo zrobi co c330 widząc z obsereacji sąsiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

więc zostało 3 do wyboru albo druga c4011 c328 t25 tylko z tym ostatnim to mam dylemat bo przynim to nigdy nic nie robiłem a tamte 2 to mam w małym palcu tylko cenowo to t25 tanszy w kupnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeżeli znasz budowę rowera to z t-25 dasz sobie rady jeszcze lepiej. To przeokropnie prosty ciągnik.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik9567    0

Witam, jaki ciągnik dobry do 20 tys ? Myślałem np o ursusie 912 :) Musi być około 80 km żeby poszedł w 4 skibach itd :) A i nie piszcie że lepiej dołożyć albo droższy itd, góra 20 tys. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian912    86

912 dobry wybór sam go mam super ciągnik ;) w 4 skibach da sobie radę.Ma sporą masę wiec jak na tą moc idzie bardzo fajne bez zarzutu, półbiegi hydrauliczne w nim fajna rzecz jeśli dobrze działa tak samo WOM hydrauliczny bardzo dobrze działa.Ogólnie bardzo dobra maszyna jak za takie pieniądze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Do 4 skib to radziłbym cośz przednim napędem więc jeśli Ursus to 914, można też rozważyć Belarusa 82. Jednak kwota jaką chcesz przeznaczyć może się okazać nieco za mała, bo wspomniane przeze mnie ciągniki w moich terenach przykładowo chodzą po 20 - 30 tys.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian912    86

385 jest po prostu starszy stara maska inne hamulce inny korpus tylny itp 902 to jest taka jakby wersja przejściowa prawie to samo co 385 a 912 najnowszy z tych i najlepszy ;) tylko kupując 914 nie jest też taki plus ten przedni napęd bo przy mocy 912 będzie on sporo zamulał ciągnik po włączeniu blokady będzie biegów brakować a 912 spokojnie sobie śmiga wmiare żwawy jest

jeszcze zapytam jakie u Ciebie ziemię są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik9567    0

u mnie w gospodarstwie jest każda klasa ziemi :)

Dodam, że mamy 20ha ziemi ale planujemy dokupić więcej. Ciągniki jakie mamy to ursus c330 i c360, który chyba zostanie sprzedany na miejsce nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

385 jest po prostu starszy stara maska inne hamulce inny korpus tylny itp 902 to jest taka jakby wersja przejściowa prawie to samo co 385 a 912 najnowszy z tych i najlepszy ;) tylko kupując 914 nie jest też taki plus ten przedni napęd bo przy mocy 912 będzie on sporo zamulał ciągnik po włączeniu blokady będzie biegów brakować a 912 spokojnie sobie śmiga wmiare żwawy jest

jeszcze zapytam jakie u Ciebie ziemię są?

Niestety ale tu nie mogę się zgodzić. Nie mając jeszcze ciągnika 4x4 myślałem że jaki sen ma ten napęd przy 70-80 KM. Też sobie wyobrażałem że będzie za słaby silnik. Po kupnie 4x4 80KM zapomniałem co to blokada. Przy orce to inny świat, ciągnik ma lepszy uciąg ( nie porównywalnie ) i nie traci mocy na poślizg. Zauważ że dopóki ciągnik jedzie po wierzchu to idzie a jak zacznie wyżynać koleiny to ma dużo większy opór. Możecie wymyślać sobie różne teorie ale nie ma to jak 4x4 w głównym ciągniku. No i paliwa mniej ubywa np. przy orce. To samo tyczy się również promienia skrętu, co z tego że przy 4x2 jest dużo mniejszy jak zaraz gdzieś pośliźnie się i wychodzi że tym 4x4 nawrócisz mniejszym promieniem. Problem jest tylko jeden = cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian912    86

zgodzę się z tobą w 100% 914 idzie jak czołg tylko czasem brakuje mocy jak koła jak da się blokadę tylko tez chodzi o sprzęt do tego jaki zaczepiasz. Uciagu 914 nie ma co porównywać do 912 ale jak na areał 20ha i pług 4 to powinno spokojnie 912 wystarczyć tylko tak jak powiedziałeś cena za dobrą 914 trzeba dać około 30 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj