turbogrocho49

Ochotnicza Straż Pożarna

Polecane posty

DJBOMBA12    12

Ja jestem w straży i mamy Stara (nie znam modelu) Ale planujemy kupić jakiegoś lepszego i nówkę. 3 Maja obchodziliśmy 80-Lecie OSP. A dziś odbyły się Zawody strażackie:D:P (mój Tata jest prezesem);P


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

wiekszosc podpalaczy to mlodzi strazacy ochotnicy.u nas podpalaja nieuzytki a potem jada gasic i maja wielka radoche


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
Napisano (edytowany)

E tam my nie mamy takich głupich pomysłów bo wiemy co może ognień spowodować.

 

Nie cytujemy poprzedniego posta - krolikNH

Edytowano przez krolikNH
Cytowanie poprzedniego posta

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Młodzi strażacy czyli ile mają lat? Mniej jak 18? Według prawa po 18, badaniach i kursach można jechac na akcje bo jak by się coś stało takiemu 16 latkowi to by było nie wesoło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do jacus

 

"wiekszosc podpalaczy to mlodzi strazacy ochotnicy.u nas podpalaja nieuzytki a potem jada gasic i maja wielka radoche"

 

to są sporadyczne przypadki, a wynika to z tego, że czasami jednostki OSP są w nieodpowiednich rękach, żądzą nimi ludzie którzy własnie takich debili przyciągają, i czują się w straży bezkarni. Ale to już zależy od mentalnośći ludzi. U nas wszyscy chcą żeby na wsi coś się działo. Straż jest organizacją ludzi którzy nie tylkoi gaszą pożary. Jest to też funkcja społeczna, każdy kto jest w staraży dobrze wie o tym.


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Osobiście nie widziałem naszej straży w akcji gaśniczej, ale rozbraja mnie jak przy okazji jakiegoś wypadku musze reanimować rannych albo wyciągac akumulator z rozbitego samochodu z instalcją gazową podczas gdy strażacy pełnią rolę biernego obserwatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo16    0

Heh już kiedyś był taki temat.... A więc tak, Ja należę do OSP Białynin. Mamy Jelcza( 19** r) nie wiem który rocznik. Mamy także Lublina III. Jeszcze jest stary star 25, który stoi u kierowcy i czeka na sprzedaż... na zawodach jak pamiętam mieliśmy 1 i dwa razy 2 miejsce.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seb@    0

Ja też jestem w OSP mamy Magirusa z 1977r przedtem był star. Nasza jednostka w 2009r bedzie obchodziła 100 lat istnienia:) Ostatnio zamontowaliśmy nowe bramy do garażów i kupiliśmy 8 nowiutkich kasków. Na zawodach które odbyły się 25 maja mieliśmy 1 miejsce i jedziemy na powiatowe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartez1221    0

ja gram w orkiestrze strażackiej :) :) no i wczoraj dostałem wzorke :) (wzorowy strażak) a swoją drogą to nawet u nas straż ma dobry sprzęt tylko młodych brakuje :) szkoda troche, no ale nikt ich nie zmusi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

ja nie naleze a maja zuka a do pazorow wyjezdzaja z 2 roku


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Ja należe do OSP ostatnio na zawodach mieliśmy 10 miejsce :angry: A dziewczyny 1 B)

U nas nie brakuje młodych do straży :) Jakoś wszystkim się podoba bycie "strażakiem"

 

A i u nas mają Żuka i NOWEGO Mercedesa :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiu12512    2

ja należe do straży na zawodach mieliśmy 1 miejsce i dziewczyny też pierwsze

gorzupiak a jaki mieliście czas


ursusyc-360x2
mf 255
mtz 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

u nas w OSP jest Star i Żuk są chyba młodziki bo kumpel cos mówił


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

ja nalezę do OSP włąwie choć ze mam tylko 17 lat :) woz he he mamy przyczpe nie wiem jaki symbol ta na 20 calowych felgach. i przyczepę ciągnie ten kto pierwszy przyjedzie ciągnikiem pod strażnice. w 2006 roku mieliśmy 55 lecie a na ostatnich zawodach drużyna kategorii a zajęła 2 miejsce i kobiety tez (średnia wieku drużyny kobiecej to 44 lata :)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olekc330    2

Ja też należe. A nasza OSP liczy 100 lat.Po zawodach sie jeździ i sie zobywa II na województwie I w Cichowie(zawody starych sikawek konnych krajowe i miedzynarodowe)


Ursus C330:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Ja też należe do OSP WARSZEWICE posiadamy stara 200 i żuka :):):)


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja należe do OSP WYRZEKA mamy w zestawie mercedesa , wszyscy członkowie są po badaniach i kursie pierwszego stopnia , niektórzy nawet po kursie 2 stopnia . wyjazdy mamy ok. jeden na miesiąc chcemy się podłączyc do KSR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki00    4

Ja od pazdziernika tez jest w OSP a dokładnie to jestem kierowca samochodu Magirus Deutz z 1982r. troche juz stary ale jezdzi, za długo to ja chyba tym kierowcą to nie będę bo nie idzie wytrzymać z moimi strażakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

W mojej miejscowości jednostka OSP właśnie obchodziła swoje 95-cio lecie powstania. Na swoim koncie ma nawet pierwsze miejsce w zawodach ogólnopolskich, oraz praktycznie co roku pierwsze lub drugie miejsce w zawodach gminnych. Któregoś roku wystawiliśmy razem z młodzieżówkami 5 dróżyn i wszystkie zajeły pierwsze miejsca. Strażacy z sąsiedniej wioski którzy zawsze z nami bardzo rywalizóją i próbują dorównać przyjechali (już nieźle podpici) z wielkimi pretensjami a nasi (też już nieźle podpici) wynieśli im wielki słój ogórków kiszonych i uroczyście wręczyli jako puchar pocieszenia. Ale były wtedy jaja :):) . Troche sie nawet pobili wtedy.

Jednostka w mojej miejscowości posiada 3 wozy bojowe jelcza, stara 66 i nowego forda tranzita. Posiadamy ogrzewane garaże na samochody i dodatkowo samochody są podłączone do sprężarek utrzymujących stale ciśnienie w układach hamulcowych. Wszystko to poto aby maksymalnie skrucić czas wyjazdu do akcii. Należymy od kilku już lat do KSR i oprucz pożarów jeździmy czasem też do wypadków drogowych.

Ja nie chwaląc sie na uroczystości 95-cio lecia zostałem odznaczony razem z kolegami brązowymi medalami za szczególne zasługi dla pożarnictwa. Starsi druchowie dostali srebrne i złota medale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Moja jednostka jest w KSRG mamy stara 244 chyba 86r. jest też Iveco z 2002r ja jestem dowódca sekcji oraz kierowcą mam oczywiście uprawnienia do prowadzenia tych pojazdów oraz kurs medyczny no i inne.W straży jestem od 13 roku życia wtedy w młodzieżowej sekcji.

Mam medal wzorowego strażaka oraz brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa.

U nas jest silna grupa młodych ludzi w wieku 18-45 lat która wypiera starszych z działań bojowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil97    0

Ja będe chciał, jak dorosne....

 

U babci mają STAR,stary jakiś woz zwany ,,Babcia'' i nowy STAR


-U-R-S-U-S- me love<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Ja na razie jestem w MDP,a mówiąc o straży to mamy 40 letniego żuka i teraz niedawno skarosowali nam Stara 1142 tą nowszą wersję z plastikami na kabinie i Turbo.Zawody to różnie bywa,ale często mamy pierwsze lub drugie miejsce,z tym że wiadomo czasami bywa gorzej bo na zawodach to się wszystko może zdarzyć.


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj