Skocz do zawartości
turbogrocho49

Ochotnicza Straż Pożarna

Polecane posty

Hej Kto z was należy do OSP. Bo ja należę i jestem z tego bardzo dumny. Jakie macie wozy bojowe. U nas jest DAF z 1994 r. Jakie miejsca zdobywacie na zawodach??Piszcie o swoich jednostkach.

Wiadomość z agroFakt.pl

morowa91    6

Ja też należe, a mój ojciec jest prezesem naszej jednostki <_<

Nasz wóz bojowy to stary ŻUK :angry:

nasil90    94

ja też należę do OSP nasz samochód to star 25 1972 rok produkcji jeśli chodzi o zawody to zazwyczaj mamy 2 miejsce

arbuz89    0

Należe do OSP Krzewsk,posiadamy stara,jelcza,jelcza cysterne , lublina3 , lanosa i motorówke.Straż prawie jak zawodowa <_<

tommy66692    10

Ja nie jestem w straży. Ale u nas jest Star w ktorym kiedys w zimie zamarzła woda w chlodnicy bo strażacy sie napili i zapomnieli wypuścić <_<

bandi61    0
Napisano (edytowany)

Ja należę do OSP

Posiadamy Renault Midlum 220.14 (4x4)

Edytowano przez bandi61

Marcin1987    1

Ja osobiście w straży to nie jestem, może w przyszłości a nasza straż posiada Stara i Żuka z osprzętem do wypadków.

Natomiast nasi strażacy pewnego dnia nie dojechali do pożaru bo Star im się zatarł w połowie drogi <_<

mirasek    7

Hehe, ja należe do OSP, wszak bardzo skromnego ale w zawodach startujemy, znaczy chłopacy startują, ja jestem "mechanikiem" który zawsze jak są zawody to ma coś innego do roboty <_< Wóz strażacki to... hilux z motopompą na pace <_<

pati    10

Ja się w tym roku zapisuję, bo trzeba mieć 15lat. <_< Mamy Stara A25 (na razie, ma być niedługo coś lepszego), nowe mundury ostatnio były kupione i hełmy, jak kupimy aparaty tlenowe to dostaniemy "nowy" wóz. Staramy się o przyłączenie do KSRG (Krajowy System Ratowniczo Gaśniczy).

A gminna jednostka ma się czym chwalić: JELCZ GCBA 6/32, drabina IFA SD 30, ratownictwo drogowe MERCEDES 409. <_<

tumek19    5

U nas niestety zlikwidowano OSP. Powód: za mało chętnych i za kiepski sprzęt....

endrju00711    11

My tez mamy straż , ale nie należe , a nasz dobytek to żuk w którym nie ma akumulatora i jak jadą na ratunek to najpierw wszyscy pchają żuka z górki i biegną za nim żeby wsiąść , a sołtys mówi że nie kupi akumulatora , bo sport to zdrowie i na zawodach będą lepsi jak potrenują przy pchaniu żuka HAHA <_< :lol: <_<

nasil90    94

moja OSP w tamtym roku obchodziła 80 lecie istnienia była wielka impreza pół wsi pijane leżało

Pawel88    1

ja osobiście nie należę ale mój starszy brat kiedyś należał opowiadał mi jak po jednych zawodach strażacy sprzedali mundury żeby mieli za co pić :lol:

o starym wozie z sąsiedniej wsi (nie wiem jakim) krążą legendy że gdy jechali na zwody oddalone od wsi o jakieś 10 km musieli w obie strony tankować takie spalanie ma :P <_< <_<

No widzę że temat się rozkręca. A imprezy strażckie, to jest coś zajebistego. Nie raz się po zawodach wracało na sygnałach i na dwa gazy :> Ale ogólnie u nas w straży, fajna zgrana ekipa. Jak trzeba się pobawić to się bawimy. Jak trzeba gasić to gasimy. Pozdro dla wszystkich DRUCHÓW

kamieniak89    27

U nas we wsi jest straż i posiada ona żuka oraz bardzo "zwrotną" pragę, ja do straży nie należe, ale swoje pojęcie mam bo za czasów podstawówki i gimnazjum startowałem w olimpiedzie wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", nawet miałem 3 miejsce w województwie i raz pierwsze w powiecie <_< ,i chcieli mnie wziąść na chama ale się nie dałem

endrju00711    11

Kamieniak widze że mamy wiele wspólnego , ja takrze startowałem w tym konkursie i byłem na wojewódzkim w wielkopolsce i niestety nie przeszłem do pierwszej piątki ( ustne ) zabrakły mi 2 punkty , ale za to byłem pierwszy w powiecie HAHA , i jak tam aparat się sprawuje , bo u nas za pierwsze laptop był , więc konkurencja za***ista , a zarazem pytania terz , a za trzecie był aparat cyfrowy . Najlepiej mnie rozwalili jak na dzień dobry dostaliśmy diskmeny z medja-markt HAHA , my nanich tak poparzeli jak na głópków , a oni to za darmo jest nie krempujcie się , AAHH TE WSPOMNIENIA !!

kamieniak89    27

Ja byłem akurat jakieś 4 latat temu i dostałem aparat ale zwykły <_< , no i ja jestem z Lubuskiego

nasil90    94

jeszcze jedo pytanie częst wyjerzdzacie do pożrów my w tym roku byliśmy 1 raz i oby więcej już nie było

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
    • Przez Lukash3060
      Przekopałem forum ale nic nie znalazłem w podobnym temacie
      A więc, jak myślicie - na co warto teraz postawić z stosunkowo małym kapitałem ( ok. 20tyś zł) ? Co na wsi może być opłacalne ? Mam 30 ha gospodarstwo ale rodzice świetnie sobie radzą bez pomocy i zastanawiam się nad jakąś działalnością. Pracowałem 3 lata w dużym gospodarstwie jako operator a potem jako kierownik, mam wiedzę w temacie upraw i hodowli bydła mlecznego  Rozważyłem już chyba wszystko i nic nie przychodzi mi do głowy  
    • Przez piotr6340
      To są filmy, które pokazują, jak piękne są maszyny  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=65M3I0CKFXs

http://www.youtube.com/watch?v=xv8Z0expUjs&NR

http://www.youtube.com/watch?v=qot3JNGqKdQ...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=QTLlvdCnKLs&NR

• Przez kostka_plewa
      Witajcie, 

Słyszałam, że Polagra Premiery to prawie jak Hanover (gdzie na razie jeszcze nie dotarłam:) Dlatego chcemy z narzeczonym się wybrać. Widziałam, że jest możliwość otrzymania dofinansowania dla grup jeśli zbierze się 15 osob. Może ktoś jest chętny na wyjazd?