Skocz do zawartości
misiael7745

najwydajniejsza pompa hydrauliczna do c-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pompa
seweryn20    573
Napisano (edytowany)

No i to objętość geometryczna.  Czyli ile oleju przepcha na jeden obrót pompy, i przy jakich obrotach pompy ma dany wydatek oleju... nie silnika. Pompa napędzana jest z wałka który ma 540 przy 2000 silnika. Między wałkiem a pompą oleju jest przełożenie zwiększające prędkość pompy względem wałka a przełożenie wynosi 2,15. Czyli gdy silnik ma 2000 obrotów to wałek ma 540 a pompa oleju około 1160.  Dla tego obroty silnika a pompy to co innego.

czyli wracamy do tego że pompa osiągnie maksymalny wydatek przy max obrotach silnika... mniej więcej.

Edytowano przez seweryn20

bratrolnika    1861

czyli z tego co napisałeś to pompa która ma podane 40l/min będzie miała 25cm3x1160obr=29l/min??? dobrze zrozumiałem???

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    573
Napisano (edytowany)

Dokładnie tak to wygląda i nie ma się co przerażać wydajnością maksymalną która przy normalnej pracy z umiarkowanymi obrotami jest nieosiągalny.

Na pewno podnośnik żwawiej reaguje i trzeba to uwzględnić.

ravoj    45

to samo co na głośnikach masz  np. - moc 50W - ale jest to moc maksymalna, której nikt nie osiągnie. Marketing 

seweryn20    573

Wydajność jest podana dla pompy gdy ma takie a takie obroty a nie dla pompy zamontowanej w ciągniku. To że 60-ka nie zapewnia pompie obrotów  przy których ona osiąga swoją wydajność to wina  ciągnika a dokładnie napędu pompy. 

bratrolnika    1861

czyli w sumie wychodzi na to że najmocniejsza pompa, czyli 40l osiągnie max niecałe 35l przy max. obrotach 2400

seweryn20    573
Napisano (edytowany)

Jak by nie liczył to tak wychodzi. To są  wartości stałe więc samo teoretyczne wyliczenie jest wiarygodne a nawet zawyża bo z czasem będą się one zaniżać z powodu zużycia pompy.

Ursus7979    0

Ja kupiłem używkę ze starych dobrych czsow, dźwiga lepiej niż nowa sąsiada ( było mu głupio jak agregat podniósł szybciej niż jego pompa za 260zł), to stara Tuchola, zasada jedna jak kupowałem tą używana ma się ciężko obracać i nie możne mieć luzów na walku, następnie założyłem nowe oringi  tylko 2,5x32 ( nie zakładać grubszych bo wycierają ślizgi i będą wybite przy dużym udźwigu,). Za PRL robiono lepsze części niż teraz ale może mi się tylko tak wydaje .

Adi96    846

Nie każde części za PRL były dobre bo trafiły się buble ale z tego co sam zakładałem z PRL-u nie było problemu jak dotąd wsio pasowało i służy jak należy.Na dzisiejszym rynku nie ma jakiejkolwiek uczciowści

Ursus7979    0

Zgadzam się, rodziców mam Świętokrzyskim mieszkam na Śląsku ,można tu kupić prawdziwe perełki , jak ta pompę czy np.  4 lata temu kupiłem pompę wtryskowa od łebka który wyprzedawał zapasy po swoim ojcu - pompa jak nowa zalana olejem , założyłem i do dzisiaj chodzi . A co pomp z większa wydajności od zetora to w 7211 jest inny dopływ do rozdzielacza ( grubsze przewody), inny rozdzielacz i tłok, nigdy 360 nie będzie chodziła na tej pompie jak zetor , tur tak widziałem różnice ale podnośnik bez zmian, zwykła dobra pompa wystarczy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się