Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz345

Jak uczyliście się pracować kombajnem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xsysiek    4

Ciekawe historie macie, ja też swoją napiszę. Pierwszy raz jechałem jak dziadek pracował jako dyrektor PGR'u albo tego co po nim zostało. I razem z nim jeździliśmy na pola. Co to były za czasy - siedziało się na skrzynce od wody sodowej, klimy nie było (stare megi). Później przyszła pierwsza nowa Mega 218 - kosiłem końcówkę pola - tylko prowadziłem, bo siedziałem na kolanach operatora (miałem z 8-10 lat). I równo 2 lata temu tato powiedział, że kupujemy kombajn. Wtedy mnie olśniło. Przed wakacjami zrobiłem kurs w technikum rolczniczym na ZO58 - kupa złomu. Kiedy przywieźli Tucano 450 (do sąsiada, bo u nas nie ma miejsca) tata kazał mi jechać, a ja takiego stracha miałem, bo nigdy czymś tak wielkim po drodze nie jechałem. Od początku jeździłem sam. Przez pierwszy rok tylko potrzebowałem pomocy przy ustawieniu go. Teraz nie mam najmniejszych problemów, mimo ruchu jaki panuje koło wrocławia przy zjeździe z autostrady. Nawet brata uczę jak obsługiwać kombajn.

 

No, i to tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

Od szóstego roku życia jeździłem z ś.p.Ojcem na kombajnie Z0-56 niestety w 98r Tata zginą B) i pole znaczą obrabiać mi wujek który ma Rekorda i jeździłem tak z nim do 17-stu lat, czasem dawał mi pokierować jak "skakał" zobaczyć co leci do zbiornika. Od 17-tego roku życia kiedy przyprowadziliśmy kombajn mojego ś.p.Ojca do domu, zaczęliśmy kosić kawałek 2ha najdalszy jaki posiadam i sąsiad przez miedzę który też kosił Suprem zatrzymał się pogadać, bo większość pewnie była przekonana że sprzedaliśmy kombajn 9 lat garażowany, stwierdził "jeszcze rok, a sam Emil będzie kosił" a ja za 20min zostałem sam na kawałku, bo wujo pojechał po dodatkowe przyczepy :lol: nie miałem żadnych problemów, no może trochę się wlokłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Ja maiałem nie miłą przygodę jak kosiłem poleżałe zyto w tamtym roku i nie było nikogo na polu. opuściłem na maksa żeby jak najdokładniej zebrać to zaryłem w ziemie lepiej niż turem i wciągłem kupkę kamieni po Annie Z 644. Teraz juz nigdy nie bedziemy zbierac kamieni, zbiorniczek jest otwarty i po klopocie.A do młocarni tyle kamieni nalecialo ze dziw ze sie nic nie stało, ale klepisko troche ucierpiało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja :lol: jak miałem 8 lat to u tata w firmie były 4 rekordy tata był kombajnista wiec po szkole zawsze byłem u niego jeżdzić i kosic uczylem sie na QQ. ale wtedy to przeżycie było jak tata dał pierwszy raz pokosić.Kierownica kręciłem jak szalony :P i tak było przez pare lat ale zawsze na QQ bo u mnjie tylko QQ jest. ze trzy lata temu sprzedali wszystkie rekordy i kupili 2 classy megi 208.no i wtym roku tak jak wtedy zobaczyłem że QQ kosza to odrazu dyla.zachodze a kombajnista(nie moj tato) mowi wsiadaj pokosisz sobie. wsiadam a on w pewnej chwili mowi "wsiadaj za stery"pocatkowo sie bałem ale po chwili zaczeło wychodzic cos tam.Początkowo szukałem sprzęgła nożnego ale bez skutecznie(napęd hydrostatyczny) wtedy operator miał ubaw ;) ale po godzinie koszenia z nim w środku stwierdził że możę wyjsc i pogadac z :transportami" i poszedł ale jużwtedy sobie radziłem hehe."mowił ze mnie jeszcze na zbozu nauczy"hehehe :D:):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

W tym roku pierwszy sezon, kiedy będę kosił i w sumie się uczył.

Kiedyś ojciec miał kombajn (Forszaj 514, potem 524) - wtedy byłem dzieckiem i tylko na chwilę siadałem za kółkiem, kiedy zaglądał do zbiornika albo wychodził zobaczyć jak sprzęt pracuje. Potem nastąpiła kilkuletnia przerwa i korzystaliśmy z usług.

W tym roku szykuje się sezon nowo nabytym Dronningborgiem D7000. Mam nadzieję trochę popracować i u siebie i w usługach.. zobaczymy co z tego wyniknie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Ja jak maiłem 12 lat uczyłem się na NH Clayson 1530 wujek sobie swobodnie siedział z boku a ja kosiłem gdy miałem 13 lat już kosiłem całe pole a w tym roku już jestem obcykany ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Trzeba mieć prawo jazdy, na traktor można je mieć od 16lat więc 16.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dromik    4

żeby zdobyć kurs na kombajnistę trzeba mieć zrobione prawko kat B lub T i to wszystko co potrzebne do przystąpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

Opowiem wam swoją historie. Zawsze pracowałem przy odwożeniu zboża więc kombajn tylko widziałem.

Po swój pojechałem ponad 70 km i kupiłem NEW HOLLAND CLAYSON 140, 4,5m ale miał wózek. Umówiłem się na następny dzień, po odbiór. Gdy przyjechałem po niego to stał już z przypiętym hederem na wózku, sprawdziłem światła i w drogę.

Wiec biegi 1, 2, 3 pełny gaz a on ledwie z 10 km/h jechał, krew mnie zalewała, ale cóż jadę.

Po godzinie jazdy krajową 9 miałem już wszystkiego dość, żona jechała za mną samochodem i też miała dość, był to lipiec (upał), zakaz dla ciężarowych samochodów, więc ruch niewielki.

Zaczołem ruszać wszystkie dżwignie i nagle przyśpieszył, sukces ale znów na drodze nie mogłem się zmieścić. Do domu szczęśliwie dojechałem.

Następnie spytałem się sąsiada czy mogę ugór, samosiewy skosić. Ze 2 ha tego było a póżniej to już poleciało, około 150 ha rocznie na początek było teraz 100 przekraczam i tak już 12 sezonów przeleciało.

Miło powspominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

Ja od małego jak pamietam jezdziłem z ojcem na kombajnie w zniwa Najpierw był bizon potem John deere 730 potem ihc 953 i powrót do john deere tym razem 630 i tak do 22 roku zycia kiedy to staruszek oddał ziemie pod moje władanie . Wspomnień z koszeń masa jeszcze wiecej wiedzy i praktymi w obsłudze i usuwaniu awari ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeziu89    4
Napisano (edytowany)

 

Korzystając z okazji zapytam szanowne grono czy macie może jakieś materiały, notatki, prezentacje multimedialne z kursu na operatora kombajnu? poszukuje czegoś takiego i nie moge nigdzie znaleźć, bede wdzięczny i postawie browarka ;)

 

pozdrawiam ;)

Edytowano przez jeziu89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj