Zaloguj się, aby obserwować  
lukasz345

Jak uczyliście się pracować kombajnem?

Polecane posty

Lucuti81    0

Mój pierwszy kombajn to claas dominator 85 ojca

kombajnista miał ślub córki no i... posadzili mnie na nim i po krótkim opisie co do czego w drogę.

A na pochyłościach (duużych) to strach w oczach ale bakcyla połknąłem.

Później zakładowy claas mega no ale ten był na hydrostacie a z tym to dziecko da radę

Pamiętam też opierdziel jaki dostałem gdy zapomniałem przestawić obroty wentylatora

i owies leciał za tyłek, wstyd jak diabli

Teraz mam swojego 88sl i czerpię duużą przyjemność z koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIECIA555    0

jak większość z was jezdziłem z kolego on pojechał po 4 przyczepę a mi kazał kosic jak wrucił był zdziwiony ze bizona nie rozwaliłem a to był rekord

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja jak prawie wszyscy uczylem sie jezdzic na bizonie ZO56. na poczatku to tylko puszczalem wajchy tacie a teraz juz moge cale pole kosic. Jednak najbardziej lubie kiedy kosze z sieczkania bo nie trzeba jezdzic prosto ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czares15    0

Sory że tak z innej beczki, ale czy składnice maszyn są w soboty otwarte proszę o szybką odp.


Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

lepiej sie upewnic bo jedne są otwarte a inne nie- zadzwoń wcześniej i się zapytaj a o którą Ci dokładnie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

W ostatnie żniwa probowałem sił na z050 znajomego - całkiem całkiem mi szło - 35 arow jęczmienia 30 min ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

,,a to jak wiekszosc jak bylismy na polu to zamiast siedziec w ciagniku i czekac to wolalem na kombajn wejsc i popatrzec co do czego mam 18 lat i troche juz rekordami smigalem ale w tym roku juz podejrzewam ze bede wiecej kosil bo zmienilismy kombajn i byly kierowca sie przestraszyl i powiedzial ze on nie bedzie nim jezdzic za bardzo skomplikowane dla niego. A o innego pracownika u nas trudno nie wiem czy u was tak jest ale u nas to cwaniaczki tylko pod sklepem stoja i "mamroty" ciagna a jak chcesz do roboty np zwalanie zboza to nie bo go plecy bola albo ze on nie musi pracowac. Ale podobno takie bezrobocie jest.''

 

 

Masz rację u nas tak samo jest


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIJANA14    1

Ja uczyłem się patrząc się na wujka jak on to robi i się trochę nauczyłem dał mi parę razy kosić i za każdym razem szło mi coraz lepiej uczyłem się kosić na bizonie z056L:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

eee.... uprawnienia na kombajn do osób pełnoletnichto wiem napewno

 

a wracając do tematu to jak wyżej najpierw jako pasażer potem pod okiem kombajnisty a od 3 lat sam śmigam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kanar    0

najpierw na sucho na podwórku żeby załapać co do czego a potem w pole i pomalutku,a potem coraz szybciej i lepiej aż dojdziesz do precyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

no właśnie ja też na podwórku próbowałem i powoli dochodzę do wprawy najważniejsze to żeby się nie przestraszyć że sie wysoko siedzi i wszystko takie małe sie wydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie bedę z bratem w tym roku uczył tzn. już 2 lata temu próbowałem ale nie za bardzo mi wychodziło i takie małe poletka kosiłem tylko;p


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Ja zacząłem od claas98 na pocztku nie zabardzo ale kilka godzinek i wszystkiego sie człowiek nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No to od razu na porządnym kombajnie jeździłeś ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No tak ale wydajność swoją już ma ;) a z jakim hederem jeździłeś?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

Pierwszym kombajnem na którym uczyłem sie kosic był Bizon Rekord przez 10 lat był tewż Bizon Super ale od małego na Rekordzie w 2001 roku przesiadłem sie na BS-a i do tej pory obsługuje ten Kombajn od tamtego sezonu doszedł jeszcze Lexion 430 z którym miałem styczność pracowac ale człowiek przyzwyczajony do Polskiego Bizona


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tu nowy i to mój pierwszy post :( Ja sie uczyłem już dawno kosić, zawsze sie próbowało na prostym zbożu (czasy podstawówki). Jak byłem w gimnazjum to jeździłem razem z kombajnistą i kosiliśmy na zmiane no a jak miałem 16 lat to już sam kosiłem na usługach a uprawnienia zrobiłem 2 lata później :) Dodam że kosze Bizonem ZO-56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja zaczolem tak na "sucho" na podworku bawic sie wajchami potem jak jezdzliem z ojcem to patrzylem co i jak teraz na uslugach ojciec mi objezdza 2 razy dookoła i potem ja kosze :( kosze Bizonem Z056 :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po raz pierwszy wsiadłem na siedzenie kombajnu w wieku 13 lat.Wtedy kupiliśmy kombajn claas dominator 80.Tata nigdy nie jeżdżił kombajnem ale mówił że to co on się nauczy to mam umieć i ja.Przez dwa lata operowałem kombajn obok taty.Terazminęły trzy lata i jeżdżę całkowicie sam nawet po drogach publicznych(claas ma napęd hydrostatyczny).U nas na Mazurach ciapkami jeżdzi się od 5 lat a potem ciągle coś bardziej trudnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemas15    0

Mnie do kombajnów ciągnęło od małego. pierwszy raz na kombajn wsiadłem jak miałem 8 lat. Pierwszy raz kosiłem Bizonem Z056 ale tylko chwilę bo kombajnista poszedł wyczyścić siatkę na chłodnicy.

Ten sezon sam kosiłem claasem consulem. Mam 17 lat.


SKR Smutny Koniec Rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj