zdzinek123

nowy ciagnik 6 cyl. do 360 tys. netto

Polecane posty

Tetsuya    13

U mnie podczas negocjacji ( trwały prawie rok) miałem do wyboru 5tysięcy albo 1 przegląd wybrałem 5. U mnie zawsze biorę olej do skrzyni na zapas jak mam serwis bo zawsze jakaś maszyna coś zgubi. 1
Przegląd zrobiony na 100mth.
1 filtr paliwa
1 filtr paliwa
1 filtr paliwa
1 Filtr
1 filtr skrzyni mały
1 wkład hydrauliczny
1 filtr powietrza
20l oleju do silnika
Olej przekladniowy bls 90 ( przednie Zwolnice)
Olej hydrauliczny 5l ( zapas)
Robocizna 2 osoby
Dojazd

Drugi był na 500mth wtedy był tylko silnik, paliwo dojazd robota. 1200zł jakby ktoś chciał mogę pokazać.
Dojazd do mnie ok 85km

Edytowano przez Tetsuya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sz2p    2

U mnie za dojazd (50 km -> 77 zł) + robocizna (123 zł) wyszło równe 200 zł. Przy przeglądzie paliwo (2x filtry) + silnik(filtr+olej) + dojazd wyszłoby razem  ~ 890 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

To chyba u mnie przedstawiciel case'a jest nie douczony bo mi mówił że to Zf. Mniejsza z tym. Tak zgodzę się dźwignia jest świetna. U mnie na 1 miejscu był MF 7615 ale korbanek dawał mi oferty które kompletnie mnie nie interesowały. Albo bardzo drogo albo 2 letnie ciągniki z placu które nie były wyposażone tak jakbym chciał.

Case cvx 145 okazał się słabszy od 135 konnego NH stąd odpadł po 2 godzinach pokazu.

1 serwis kosztował mnie 2800zł drugi 1200 trzeci będzie w środę.

Czyli kolego mówisz że nie warto brać cvx w pumie jeśli komuś zależy na mocy. Bo staje właśnie przed podobnym wyborem puma 150 cvx czy full powershift . W okolicy właśnie znajomy ma pume 150powershift i lata ona głownie w trasporcie z kuku i pszenicą zestawem 26t i nie narzeka na moc. zastąpiła case mx 170.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Nie mówię że nie warto bo każdy ma inne oczekiwania wobec ciągnika. U mnie na pokazie case'a była puma 145 na ps która okazała się słabsza w orce od 135konnego NH. W transporcie na pewno by była mocniejsza bo miała boosta. U mnie case nie spełnił oczekiwań ale to że u mnie ich nie spełnił nie przekreśla maszyny że jest zła. Dużo jak widać zależy też od dilera u mnie od początku faworyzowany był MF ale negocjacje z dilerem szły jak krew z nosa. Nadal uważam że MF ma najładniejszy design to diler chyba nie chciał sprzedać ciągnika albo nie podszedł do tematu wystarczająco poważnie.

Edytowano przez Tetsuya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzinek123    0

Byłem u dilera claas mieli akurat ariona 620 tylko w wersji cis nawet mi się spodobała maszyna szkoda ze nie mieli wersji cebis żeby zobaczyć co ciekawego prezentuje ta wersja wyposażenia no i że nie miałem okazji przejechać się cmatic chociaż skrzynia mechaniczna nawet zaskoczyła mnie pozytywnie. Tetsuya a ile ci się udało wytargowac na skrzyni cmatic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Ja ciągnik negocjowalem prawie rok i przez prawie rok coś dokładalem z wyposażenia ale jednocześnie cenę zbijalem. Mi osobiście cis się nie podoba jeżeli tobie już cis się spodobał to cebis od razu weźmiesz.
Druga sprawa to że cmatic to nie tylko skrzynia ale i masa dodatkowego wyposażenia ja planowałem full opcje więc jak patrzylismy to cmatic może 18tysięcy mnie wyszedł bo rzeczy które w cebis były opcja w cmatic są standardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Korbanek ceny ustala indywidualnie zależy czym przyjechales jak wyglądasz co masz na podwórku itd. Korbanek najpierw szacuje twoja wartość a dopiero wtedy ci daje ceny. Mimo że MF uważam za najładniejszy ciągnik i design ogólny to ceny które sobie założyłem ( były i sporo wyższe jak reszta) a oferta korbanka były to różne planety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Dlatego u korbanka możesz kupić ciągniki z 2014roku które zalegają na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Widać że jednak nowe zarejestrowane da się sprzedać taniej to tylko znaczy o tym jak korbanek podchodzi do ludzi i jaka marże nabija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

przykład fenda 716 nowy 2016 rok cena 150 k euro a z 2015 lub nawet 14 tylko że zarejestrowany ok 125-130  tys euro a na mf to różnica też około 80 tys złoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

dokładnie tak, dziś orka na 20-25 cm prędkość 10.6km/h spalanie 11.5 litra na hektar, 5x45 

pole długość 700m. to jest cos moim zdaniem, dobry uciąg, z przodu 1100 kg, obroty 1780 i ogień. idzie jak szalony, ziema nie taka cięzka, orka poplonu - łubiń, jutro może będzie zdjęcie ze spalania, jesli ktoś nie wyczyścił danych. obciążenie silnika ok 80-110 % w zalezności od ukształtowania terenu, bo powierzchnia pole nie jest płaska, jest wzniesienie. 

 

Sam sobie w kolano strzelasz? Orka prawie 11km/h, zejdziesz pod 7km/h to spalanie będzie poniżej dychy? Zastanów się trochę chłopie. 

 

Jeśli chodzi o rozmieszczenie przycisków to wg mnie są bardzo dobrze rozmieszczone. Oczywiście jest to kwestia gustu. Dużym plusem jest to że jest przesuwna dźwignia do zadawania prędkości z danego dostępnego zakresu czego nie masz w żadnym innym. Co do skrzyni to jest to opracowane w 100 % przez CNH. Pomyliłeś ze starą serią maszyn  Case CVX które były produkowane do ok 2007 roku. W serii Puma CVX jest skrzynia CNH. Co do ceny przeglądów to napewno tańsze niżeli w Claas, ponieważ mam kilka maszyn tego producenta a ich serwis nie należy do najtańszych

 

Jest taka skrzynia jak CNH? Nie zwie się ona przypadkiem CVX/TVT?

 

Ciągnik Case Puma 170 cvx, pierwszy przegląd na 50 mth, na fakturze mam wyszczególenione:

- filtr oleju silnikowego

- filtr paliwa wstępny

- filtr paliwa

- filtr hydrauliczny wstępny

- bańka 20 l oleju silnikowego

- bańka 20 l oleju przekładniowego

Jako że był to pierwszy przegląd koszty dojazdu nie są uwzględniane (robocizna także) --> 2 083,12 zł

 

Jak znajdę fakturę z drugim przeglądem to napiszę

 

Jak za pierwszy to kosmos  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzinek123    0

bo mi powiedzieli ze róznica miedzy cmatic a hexashift to koszt około 50 tys ale nie zapytałem sie w sumie czy to sa róznice miedzy wersja cebis obie skrzynie czy mechaniczna w cis. ten hexashift nie jest głupi tylko jedno czego mi w nim brakuje to sprzegła w pedale gazu i troszke podszarpuje przy zmianie biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tetsuya    13

Jakbyś powiedział jakie wyposażenie oczekujesz to wtedy cena się zmienia w cis masz mechaniczne zawory w cmatic z automatu wchodzą elektrozawory do tego masa innych rzeczy. Stąd różnica między cis który jest standardowo wyposażony a cmatic który sam w sobie jest już bogato wyposażony tak spora dopłata.
Pamiętaj że przy luźnej rozmowie będą podawać dość abstrakcyjne ceny. Najpierw zrób sobie listę wyposażenia która chcesz/chciałbyś mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sz2p    2

 Jest taka skrzynia jak CNH? Nie zwie się ona przypadkiem CVX/TVT?

 

Jak byś przeczytał całość ze zrozumieniem to byś nie zadawał takich pytań. Poprzednie zdanie powinno Tobie wyjaśnić wszystko. Co do nazwy tych skrzyń w CNH to wygląda to następująco: CVX(Case) / Auto Command(NH) / CVT(Steyr)

 

 

Jak za pierwszy to kosmos  :o

 

Strasznie dużo to wnosi do rozmowy. Może jakieś argumenty ??

Edytowano przez sz2p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam chciałem zapytać jaki ciągnik wybrać  150 - 160 km nowy  jaką markę proponujecie z jaka skrzynia jakie wyposażenie  myśle case puma new holland john deere i n ie wiem może waltra ciagnik jako główny w gospodarstwie plus transport zbóż  cena do 360 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mily123pl
      Witam,jaki ciagnik wybrać do 80 tys od 100 do 120 koni ?
    • Przez slawus
      Złożyłem wniosek na modernizację i teraz zastanawiam się jaki ciągnik wybrać. We wniosku napisałem ciągnik o mocy 80-90 KM i jeszcze zastawiam się jaki sprzęt do takiego ciągnika (pług, agregat, siewnik...) Czytając posty widzę, że są tu znawcy tematu. Dodam, że będzie to podstawowy ciągnik na razie na 15 ha, ale zamierzam powiększyć areał w niedalekiej przyszłości.
    • Przez bobcat2250
      Tak jak w temacie. Liczę na wskazówki i opinie bezpośrednio o traktorach, jak i podejściu serwisu. Do czego warto dopłacić, co lepiej odpuścić. Ciągnik minimum 150 km, choć nie ukrywam że bardziej patrzę na moment obrotowy, oczywiście 6 cylindrów. Raczej bez przedniego Tuza (nie będzie potrzebny - myślę, że rezygnacja z niego pokryje amortyzację przedniej osi), przedni obciążnik nie z walizek, tylko jeden odlew na stałe. Skrzynia nie jestem zdecydowany czy bezstopniowa, czy może same półbiegi w automacie. Zadania dla ciągnika: agregat talerzowy 4m ciągany (będzie kupiony razem z ciągnikiem), transport przyczepami 2x 8 ton, pług 4 skibowy obrotowy, agregat uprawowy i raz w roku rozrzutnik Warfama 13 ton. Biorę pod uwagę tylko marki, które mają blisko serwis:
      1) Steyr Impuls 6150 CVT
      2) New Holland T7.175 AC lub jeśli nie automat to może postawić na większy gabaryt T7.195S, który powinien być sporo tańszy.
      3) John Deere 6155M lub 6175M (nie mam pojęcia czy ten większy jest realny w tej cenie)
      4) Case Puma 150 CVX lub Multicontroller
      I raczej wybór byłby z tej czwórki, a blisko jest jeszcze to:
      5) Deutz 6170 RCshift (widziałem jakąś promocję na ten model, jednak nigdy nie było mi blisko do tej marki traktorów z powodu negatywnych opinii krążących w sieci, aczkolwiek nie było okazji porozmawiać z użytkownikiem takiego traktora)
      6) Massey Ferguson 7S.155 (tutaj również raczej przyciągnęła mnie reklamowana promocja, gdyż serwis tej marki nie ma dobrych opinii)
      7) Claas Arion 630 (również nie mam pojęcia czy to realne sidła cenowe, do tego dealer jest dopiero od niedawna)
      Dodam, że jeśli byłby to Steyr, NH lub Deutz to wtedy traktor byłby kupiony razem z broną talerzową od jednego dealera, a to może zawsze byłoby trochę taniej, albo możnaby wytargować jakieś dodatkowe wyposażenie.
      Grupa CNH raczej pokusiłbym się o bezstopniowa przekładnię, natomiast JD to kiedyś pracowałem na modelu 6820, gdzie było 5 biegów + 4 półbiegi w guzikach i w miarę spoko się to obsługiwało, choć jak czytam forum to każdy pisze o autoquad. Na youtube są komentarze pod filmami bodajże agrofoto.pl że użytkownicy nie są zadowoleni z przekładni w JD jednak nie są to doprecyzowane komentarze. 
      Przy takiej kwocie nie będzie robiło różnicy 20 tyś w tą czy w tamtą, jednak zależy mi żeby 500 tyś nie przekroczyć, bo zaraz pewnie Zaczniecie pisać że JD 6R albo i Fendt od razu. Traktor będzie robił 250 - 500 godzin rocznie z tendencją wzrostową w miarę powiększania parku maszynowego o opryskiwacz i siewnik.
      Na którą opcję Byście postawili i o czym warto pamiętać przy zakupie? Może ktoś proponuje wydłużenie gwarancji, może dopytywać o koszty pierwszych serwisów? Jeszcze nigdy nie kupowałem nowego ciągnika i nie chcę na dzień dobry dać się wydymać. Napiszcie jeszcze jak Rozmawiacie ze sprzedawcami, czy Mówicie że konkretny model chcecie wyceniać, a może że np co za 420 netto Mogą zaoferować? Najlepiej to pewnie jak ciągnik z placu i wtedy wiadomo jaka cena wyjściowa i można Im proponować po 60-70 tyś mniej niż Oni chcą?
      A i jeszcze mi się przypomniała kwestia: czy w ciągniku 150-160 km mają sens koła 42 cale? Za nie z reguły też jest dobre 20 tysięcy dopłaty.
    • Przez Mateusz_105
      Cześć i czołem!
      Przychodzę z pytaniem co wybrać a może coś innego w podobnym przedziale cenowym i moczowym 
      -Nowy solis 60
      -New Holland td5010 2010r 2200mth
      -Kubota m6060 2014r 2400mth
      -Farmtrac dt 675 2011r 2000mth 
      Będzie chodził z agregatem 2,4m,  pługiem 3 i jeździł z przyczepą 3,5t
       
    • Przez ddw2
      Witajcie!
      Szukam ciągnika do różnych prac ale przede wszystkim do rozładunku palet (1500kg)  i odśnieżania drogi utwardzonej kamiennej zimą. Aktualnie robię to C360 ale to mordęga dla mnie i sprzętu który ledwo zipie przy takich pracach.
      Chciałbym wydać maksymalnie 35 tysięcy na ciągnik i 15 na tura. Czego szukać najlepiej? Myślałem nad Ursusem c385 ale boje się że brak przedniego napędu będzie utrudnieniem. Z drugiej strony myślałem nad MTZ 82 ale chciałbym usłyszeć opinię bardziej doświadczonych czy jest jeszcze jakaś inna opcja.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj