misions

Czy opłaca się mieć kury

Polecane posty

misions    0

Witam Was!!

Chce kupić około 20 sztuk kur z kurnika tzw.oskubek.

W naszych okolicach chcą za nie po 5 zł sztuka.

Tylko mam taki problem bo nie wiem czy one będą znosić jajka??

Jeżeli tak to pewnie bo jakimś czasie czy tam ''odchorowaniu'' z kurnika.

I ciekawi mnie ile trzeba czasu żeby kura odzyskała pióra i normalny wygląd.

Jeżeli wiecie to proszę o dużo odpowiedzi za które z góry dziękuje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smitty    3

z kurnika kupisz kury już na wyniesienu. Możliwe że będą niosły ale w bardzo małych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

Czyli raczej nie kupować?

Mój znajomy kupował co jakieś 2 lata nowe z kurnika i nie narzekał na małą nośność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misions    0

Majątek nie kosztują kup. Nie będą nosić to zrobisz rosół.

 

No z resztą nic do stracenia nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od Ciebie.Ja ostatnio na targu kupiłem Kury po 5zl 10 sztuk i 3 kury rasy leghorn kiedy wchodzłem do kurnika rzadko spotykałem te które kupiłem po 5 zl częściej leghornY. Jiż teraz mam tych kur leghornpo 5zł 5 ponieważ reszta poszla na rosół.
To już zależy od Ciebie.Ja ostatnio na targu kupiłem Kury po 5zl 10 sztuk i 3 kury rasy leghorn kiedy wchodzłem do kurnika rzadko spotykałem te które kupiłem po 5 zl częściej leghornY. Jiż teraz mam tych kur po 5zł 5 ponieważ reszta poszla na rosół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz38    4

Majątek nie kosztują kup. Nie będą nosić to zrobisz rosół.

seweryn z kur po kurnikowych rosołu nie będzie, no chyba ze z 3 naraz :) a tak na poważnie kolega coś takiego kupuje i nie ma problemu jajek ma mnóstwo z kilkunastu szt, i karmi tylko swoja paszą bo on z tych oszczędnych....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

He he wiem. Z żadnej kury z masowej produkcji czy nioski czy brojlera  nie zrobisz takiego rosołu jak ze swojej. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takiej ilości to na własny użytek.

Biznesu na tym nie zrobisz, a dobrze pojesz i dzieci będą zdrowsze :)

Edytowano przez uprzemyslowiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farfanek18
      Witam
       
      Jestem tu nowy,więc nie jestem taki obcykany .
       
      Piszę z prośbą o radę ponieważ chcę zrobić kurnik i wpuścić tam kury aby sprzedawać jajka
      Chodzi mi tu o dużą ilość jajek.
      TYGODNIOWO POTRZEBOWAŁBYM OKOŁO 200JAJEK.
      Więc proszę mi powiedzieć ile muszę kupić kur aby mieć tygodniowo tyle jajek,( mam na mysli kury nioski)
      Jaki będe musiał mieć duży kurnik?
      Czym mam kamić te kury? jakim zbożem? Wiadomo latem to mam dostęp do świeżej trawki
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      WItam,
       
      Posiadam stado kur niosących się od miesiąca, ostatnio w krótkim czasie zdechły dwie kury po zniesieniu jajka. Z odbytu wydobywała się krew, jajka nie są zbyt duże. Zauważyłem, że jeszcze kilka jajek jest we krwi.
       
      Jaka może być tego przyczyna?
    • Przez farmmaster
      Witam. Razem z żoną planujemy założyć hodowle kur niosek. I teraz pytanie co jest bardziej opłacalne chów ekologiczny czy wolonowybiegowy z góry mówię, że stawiamy na jakość a nie na ilość. I czy przy chowie eko trzeba całe gospodarstwo przekształcać pod tym względem (tzn. ekologiczne uprawy?) zastanawialiśmy się też nad bojlerami lub chowem gęsi. Wcześniej byłem bardziej za hodowlą gęsi ale żona zaproponowała żeby spróbować założyć hodowle kur niosek i to dało mi dużo do myślenia.
       
      i jeszcze chciałbym się dowiedzieć:
      jeżeli postawił bym na ten nioski to jakie są wymogi? co muszę zrobić żebym mógł sprzedawać legalnie i bez problemów swoje produkty i gdzie je najlepiej sprzedawać? jaką powierzchnie potrzebuję np. 500 szt. niosek? jakie są wymogi co do wyposażenia kurników? czy dało by radę wybudować kurnik z konstrukcji lekkich żeby dało radę bez planów? jeśli tak to z jakich najlepiej?
       
      wiem że masa pytań ale bardzo proszę o pomoc
       
      z góry dziękuje
    • Przez kamil9
      Witam,
       
      Chciałem sobie spróbować hodowli kur mieszkam w mieście ale mam małą działkę kilku sąsiadów hoduje to czemu ja nie
       
      Pierwsze i najważniejsze kiedy powinno się kupować kury (kwiecień czy wcześniej) ? Chodzi mi o 6 tygodniówki nioski bo chce żeby niosły jaja lipiec,sierpień wrzesień puki nie będzie zimno bo wtedy zabije je na rosół
       
      Ile potrzeba paszy dla 9 kur i ile taka pasza mniej więcej kosztuje ? (chodzi o ilosc jak i cene w przybliżeniu)
       
      Jak powinien wyglądać kurnik i czy będzie to tak jak mi się wydaje poniżej opis pomysłu i amatorski rysunek.
       
      Jedna ściana to będzie trochę dziurawa ściana szopy na drzewo kura tam nie wejdzie bo leży drzewo a dziury były żeby lepie schło.
       
      szerokie to będzie na 1m lub trochę więcej tak planowałem żeby bardziej poszło w górę bo drzewo rośnie mi blisko szopy i mnie to trochę ogranicza.
       
      kurnik będzie zbijany z desek tak tylko żeby zamknąć na noc kury jak mi się w tym roku spodoba to postawie coś trwalszego a jak nie to kasy nie będzie szkoda.
       
      Najbardziej się martwię czy kura będzie siedziała na grzędzie która jest równa z podłożem kurnika.
       
      Siano mam na grzędy za darmo to jedna rzecz z głowy.
       

       
       
      Kury będą miały dostęp do betonu w którym mam taki przydomowy kompostownik to będą mogły coś podziobać.
      Będą miały wygrodzoną swoja przestrzeń głównie pod drzewami (jabłka, wiśnie grusza) i w wzdłuż siatki maliny to zawsze jakieś owoce spadną to tez podjedzą i trawa tez jest. Resztę pokarmu chce uzupełnić kupną paszą.( i witaminy słyszałem że się daje jak nie niosą.)
       
       
      Bardzo proszę o odpowiedzi o raz o dopowiedzenie tego o czym zapomniałem zapytać albo po prostu nie miałem w ogóle pojęcia.
       
      Pozdrawiam
      Kamil
    • Przez mumio
      Czy obowiązkowa jest rejestracja kilku sztuk niosek hodowanych dla własnych potrzeb? Pytanie powiązane z tematem
      http://www.agrofoto....owaniem-w-krus/
      KRUS mówi, że hodowla musi być zarejestrowana i nie wypłaci odszkowania
       
      szukam przepisów, ustaw, artykułów i nic nie mogę znaleźć jedynie tutaj
      http://www.abc.com.p...u-2003-167-1629
      par.42,43 i 44 ale nic o obowiązku rejestracji hodowli
       
      http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2007-5-38?refererPlid=68376126
       
      jeżeli macie podstawy prawne to byłbym wdzięczny za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj