Skocz do zawartości
kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

hubertuss    492

Jak go rozpatrzą pozytywnie napewno cię poinformują. Negatywnie chyba też zreszta moga prosić o jakies uzupełnienia czy poprawki. Procedure masz opisana na stronie armir. Teraz jest jeszcze młody rolnik i renty, które maja byc rozpatrywane najszybciej także może troche potrwać.

sthil007    1

W formularzu wniosku jest rubryka wykorzystania środków ze wsparcia w latach 2007-2013. Można jedynie wykorzystać 100 000 zł w powyższym okresie na osobę. Ale współmałżonek lub domownik również może składać wniosek na taką samą sumę.

Jesteś pewien z tym współmałżonkiem?

Wiadomość z agroFakt.pl

PL01    0

Równocześnie ze mną składały "całe rodziny" wpisując ten sam numer gospodarstwa we wniosku. Z tego wiem, że można.

dc231    0

czy wkładem własnym na różnicowanie może być dotacja z MR?

MR jest na produkcję w gospodarstwie. Różnicowanie na działalnośc pozarolniczą. Ciężko to pogodzic, ale z MR na Różnicowanie możesz wydac 22500 zł, ale wtedy źródła tych 22500 zł nie możesz ując w EPO do Różnicowania, bo się ktoś wnerwi.

Piotrass    2

Zakładając dodatkową działalność rolniczą i korzystając z różnicowania trzeba posiadać kasę fiskalną????

Michu7    4

jeśli rozpoczynasz działalność to po przekroczeniu 20000 zł przychodu ze sprzedaży obowiązuje Cię kasa fiskalna, dla kontynujących działalność ten próg to 40000 zł. Dotyczy to sprzedaży dla osób fizycznych i rolników ryczałtowych. Natomiast jak sprzedajesz jakimś firmom to wystarczy wystawiać faktury VAT.

młody17    12

Panowie a powiedzcie mi jeśli składamy wniosek na ciągnik który ma być wykorzystywany do usług wystarczy na początek wziąść do niego jedną maszyne myśle tutaj o bronie talerzowej, jeśli wnioskujący ma na gospodarstwie pługi i agregat uprawowy. Chodzi mi poprostu o to, czy zakup tej jednej maszyny bedzie wystarczająco przekonujący, bo gdyby wziąść przyczepe to wiadomo transport i po bólu, ale tutaj, talerzówka bedzie jednak tańsza niż przyczepa. Czy maszyny bedące już na gospodarstwie będą uwzględniane we wniosku?? Pozdrawiam :D

dc231    0

Panowie a powiedzcie mi jeśli składamy wniosek na ciągnik który ma być wykorzystywany do usług wystarczy na początek wziąść do niego jedną maszyne myśle tutaj o bronie talerzowej, jeśli wnioskujący ma na gospodarstwie pługi i agregat uprawowy. Chodzi mi poprostu o to, czy zakup tej jednej maszyny bedzie wystarczająco przekonujący, bo gdyby wziąść przyczepe to wiadomo transport i po bólu, ale tutaj, talerzówka bedzie jednak tańsza niż przyczepa. Czy maszyny bedące już na gospodarstwie będą uwzględniane we wniosku?? Pozdrawiam :D

Jeśli nie były nabyte w ramach modernizacji to mogą. Zresztą to raczej tylko kwestia odpowiedniego wypełnienia "Ekonomicznego planu operacji".

PL01    0

Kontaktowała się już z kimś agencja odnośnie złożoych wniosków w tym roku?

Pronar82a    30

Ja w 2004 roku wziąłem sam ciągnik na różnicowanie, nie było żadnego problemu, a w tym roku zakończyłem wszystkie formalności z różnicowaniem z ARiMR :)

kissmy...    57

w kujawsko pomorskim, już ponad dwa tygodnie temu wezwano osoby z pierwszej pięćdziesiątki (nie wszystkie) do wyjaśnień i poprawek

PL01    0

*kissmy

Skąd masz takie informacje, a może wiesz ile potrzebują czasu na "przerobienie" pięćdziesięciu wnioków?

kissmy...    57

wiem, gdyż jestem wnioskodawcą, szczegółowe informacje powinieneś uzyskać od osoby prowadzącej wniosek w OR, informację kto prowadzi Twój wniosek powinieneś uzyskać u kierownika BWI odpowiedniego OR

dc231    0

Jak byś miał kłopoty to daj znac na priv, to Ci podpowiem...

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Arek    115

Czy jeśli chciałbym złożyć wniosek powiedzmy na przyczepę a nie posiadam własnego ciągnika to jest możliwa akceptacja takiego wniosku czy nie? Lub ewentualnie jeśli bym posiadał ciągnik 60km to czy mogę wziąć do niego przyczepę 12t?

marian892    8

Koledzy jeżeli we wniosku wpisałem moc ciągnika 115 KM to czy da rade kupić ciągnik większej mocy?? Np. 135KM jak do tego podchodzi ARiMR

dc231    0

Jasne. Możesz kupic nawet 500 KM. Musisz tylko poczekac na podpisanie umowy, do czasu umowy nie można dokonywac zmian w zestawieniu rzeczowo - finansowym. W dniu umowy składasz wniosek o aneks (z mocniejszym ciągnikiem) z odpowiednimi załącznikami i sprawa załatwiona.

dc231    0

Fakt, dzięki za korektę. Nie można w modernizacji i starym różnicowaniu. W nowym różnicowania można raz zmienic, ale trzeba przy wypełnianiu wniosku odpowiednio wpisac cel operacji.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Pronar82a    30

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy w woj lubelskim został ktoś wezwany do poprawek lub coś w tym stylu?? Bo mam 81 nr i jak na razie cisza :blink:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Mam 23 lata i jestem po szkole zawodowej mechanik pojazdow samochodowych. Aktualnie chodze do szkoly rolniczej (kurs r3).
      Aktualnie jeszcze pracuje jako mechanik. Na krusie nigdy niebylem.
      Rodzice maja gospodarstwo ponad 13ha.
      4ha moga mi przepisac. (Reszta na rodzenstwo)
      Chcialbym wziasc jakies dotacje na rozwoj. (Zakup ziemi lub maszyn)
      Mysle ze jakies 4ha bym znalazl w dzierzawe.
      Z tego co czytalem to mlody rolnik odpada bo bede mial za malo hektarow, modernizacja malych gospodarstw rowniez odpada bonie jestem ba krusie a trzeba byc minimun dwa lata.
      Moze zle wyczytalem, albo jest jakis inny program naktory bym mogl isc.
      Prosze o pomoc
      Pozdrawiam

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona