Skocz do zawartości
kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Gość WiesioW   
Gość WiesioW

Te 100 tys zł mamy do wykorzystania w czasie całego PROW 2007-13 czy każdy nabór to pula max 100 tys ???

Rider    0

Tu nie chodzi o kredyt na rozpoczęcie działalności, tylko o kredyt pomostowy na działania finansowane z UE, brałem na prasę NH, max 8 lat, wkład własny to około 10%, no i cały zwrot Agencja przelewa od razu na spłatę części kredytu, a reszta rozłożona na raty. Kredyt załatwiłem w 3 dni.

Wiadomość z agroFakt.pl

turas20    6

@bialy2005 czy płacisz podatek w gminie za miejsce na podwórku bądź garaż w którym stoi maszyna wzięta na różnicowanie???

bialy2005    193

nie tego nie płące płące podatek za biuro i kilka metrów otoczenia bo prowadze działalnosc takze w innym zakresie.

Xawier    33

A jeśli bym brał maszyny na działalność a księgowość prowadzi mi biuro to bym jakiś podatek płacił? muszę jakieś biuro mieć? czy coś w tym stylu?

Taurus83    88

ten wkład własny to jest w stosunku do kwoty inwestycji(np 150 tysi) czy do kwoty jaką trzeba spłacić bankowi już po przelaniu dotacji(75 tysi)?

Andrzej89de    0

Takie oto pytanie;

Ubezbieczony jestem od 1,5roku w krusie.

Program Młodego Rolnika zaliczony.

Pisząc wniosek na zróżnicowanie moge działaność otworzyć dopiero za półtora roku nawet jak wcześniej rozpatrzą wniosek, czy wrzucą mnie na zus?

Andrzej89de    0

a no to spoko, to będe próbował coś działać, może unia do tego czasu się jeszcze nie rozsypie, he:)

dzieki za info i pozdrawiam'

Goryl    0

A jeśli bym brał maszyny na działalność a księgowość prowadzi mi biuro to bym jakiś podatek płacił? muszę jakieś biuro mieć? czy coś w tym stylu?

nie musisz, bo wszystkie dokumenty są przechowywane w biurze a działalność polega na świadczeniu usług na teranie klienta

ern    0

mam takie pytanie, zebu dostac ta premie z zwrotem 80% od 100tys. to trzeba poniesc zniszczenia w uprawach, budynkach i zwierzetach ? czy np zwierzat nie musi byc ? bo reszte mam uwzgledniona a zwierzeta wszystkie cale wiec pytam sie bo musze wiedziec konkretnie bo juz wnioski trzeba bedzie skladac

kapsel1m    6

W 2010 złożyłem wniosek na różnicowanie i otworzyłem działalność usługową czy w 2011 mogę złożyć wniosek na różnicowanie w celu poszerzenia tej działalności ?

badyl321    0

Panowie jak to jest w końcu z tą pracą w własnym gospodarstwie wniosek w trakcie a ja zaczynam mieć wątpliwości bo ciągnik niby na usługi ale kupowany z myślą o pracy u siebie oczywiście jakby ktoś chciał mógłbym też świadczyć usługi ale ile tych usług moge zrobić 2-3 na rok a co dalej.? Jak to się ma jeżeli np posiadam inne maszyny tam pług agregat itd czy mogę także nimi świadczyć usługi dodam że nie były nabyte drogą modernizacji.?

MarekUA    16

Jak myślicie czy w tym naborze na różnicowanie wystarczy pieniedzy dla wszystkich? Pewnie to zależy od województwa, a może ktoś wie jak to jest w Lubelskim czy duża pula środków. Z tego co słyszę to , dużo ludzi jest zainteresowanych tym programem gdyż nie załapali sie na modernizacje. Teraz jest inne kryterium przyznawania dotacji , ale kto dostanie to już zależy od rozpatrującego wniosek. :unsure:

adam1984    1

W tym rzecz, że w tym naborze nie ma podziału na województwa, lista będzie jedna dla całego kraju. Czy dostaniesz czy nie zależy od liczby punktów które zgromadzisz.

Edytowano przez adam1984

adam1984    1

Za pow. gospodarstwa - czym mniejsze tym lepiej, za onw, jak do tej pory nie korzystałeś z modernizacji i różnicowania to też masz dodatkowe punkty, i za to że gosp. jest w gminie o niskim dochodzie podatkowym.

denzel    12

z modernizacji i różnicowania nie korzystałem jeszcze pow. mojego gospodarstwa ok. 20ha położona w dwóch gminach typowo rolniczych całość położona na ONW.

a chciałbym złożyć na zakup minikoparki lawety do niej drobniejszego sprzętu budowlanego (rusztowanie,młoty udarowe, młoto-wiertarki).ok 100tys netto.

Jak myślicie czy dałoby się jakoś uzasadnić zakup 2 ciągników w tym 1 z turem? Czy w uzasadnieniu można byłoby napisać że będą współpracowały z maszynami już posiadanymi(np.prasą).

michalk    22

panowie powiedzcie mi jakie dokumenty musze miec razem z wnioskiem w momence skladania bo nie moge tego znalezc nigdzie a jakos malo konkretnie to jest na stronie arimr prosze o dopowiedz.

michalk    22

wiem ale jest to mocno zakrecone a ja chcialem konkretnie wiedziec czego potrzebuje w momencie skladania...

semos    11

1.wniosek

2.Ekonomiczny Plan Operacji

3.Oświadczenie Wnioskodawcy o uzyskanej pomocy de minimis

4.Oświadczenie właściciela/współwłaściciela nieruchomości o wyrażeniu zgody na realizację operacji bezpośrednio związanej z nieruchomością (jeśli coś budujesz, nadbudowujesz)

5.Zapytania ofertowe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

dlaczego przecież w pierwszym kwartale 2017 roku będzie nabór a pula znowu została zwiększona

• Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?