kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kazoo    5

a co znaczą te podkreślone nazwisak o co w tym chodzi

Pewnie word podkreśla błędy, czyli słowa których nie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwisnia    0
Matey    895

Radze wrócic do tematu, następny post nie związany z tematem zostanie nagrodzony ostrzeżeniem.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

Koledzy widzieliście na srtonie arimr zauktualizowano listy " niby" bo z tego co widze to nic nie drgenlo , chyba ze w innych wojewodztwach , slyszalem wczoraj od dealera co mam kupic prase od niego że maja dołożyć środki na roznicowanie , wie ktoś cos ciekawego to piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

koledzy a jesli przejal by reszte gospodarstwa a mame zarejestrowal w krusie przy mnie jako domownika to ona mogla by skladac wnioske na róznicowke??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

wreszcie jakis odzew ... dzisiaj dostałam zawiadomienie ze przedłużają rozpatrzenie wniosku o 3 miesiące ,,,.wniosek był składany w grudniu .. ale jedno pocieszenie to to że jestem na zielonej liście .., zresztą jak wszyscy z małopolski..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro65    1

Koledzy widzieliście na srtonie arimr zauktualizowano listy " niby" bo z tego co widze to nic nie drgenlo , chyba ze w innych wojewodztwach , slyszalem wczoraj od dealera co mam kupic prase od niego że maja dołożyć środki na roznicowanie , wie ktoś cos ciekawego to piszcie :)

woj.śląskie po aktualizacji listy moje miejsce na liście przesuneło się o trzy pozycje w górę


PSP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

panowie to ja tu czegoś chyba nie rozumie to jak oni chcą zrobić nowy nabur w czerwcu skoro przesówaja wnioski do 3 miesiecy

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

a ja slyszalem ze juz nie ma byc naboru tylko maja byc dolozone pieniadze na ten co byl , w sumie to byłoby bez sensu jak by jeszcze jednego nie skończyli a nastepne juz zaczynali to samo działanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

mam pytanie złożyłem wniosek na różnicowanie podpisałem umowę sprzed dostane za tydzień założyłem działalnośc ruszyła od 01.03.2011 dostałem z krusu kwit o dodatkowej składce ale nic nie dostałem z Us i nie wiem jak mam się rozlicza czy co miesiąc czy co kwartał w zeszłym miesiącu nie wystawiałem faktur za usługi wiec co mam składac do us czy oni mi coś przyślą jak to ma wyglodac czy sam muszę pojechac zapytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

musisz zgłosic do US sposób rozlicznia sie na odpowiednim formularzu. idz do biura rachunkowego ktore bedzie cie rozliczac i ci powiedza co i jak lub nawet sami wypełnia.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Nawet jeśli w danym miesiącu lub kwartale nie były świadczone usługi to nie zwalnia to z obowiązku złożenia deklaracji VAT. Oczywiście jeżeli wybierzemy rezygnację ze zwolnienia podczas rejestracji firmy.

Do szczepan84 - radzę pośpieszyć się z załatwieniem formalności w US bo mogą być problemy, ostateczny termin o ile dobrze pamiętam, to moment przed dokonaniem pierwszej czynności podlegającej opodatkowaniu. Lepiej nie zaczynać działalności od nieporozumień z Urzędem Skarbowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

kolego to ja ci powiem tak ostatnio w agrobiznesie mówili że bedzie nabur w czerwcu

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Właśnie dzisiaj rozmawiałem z kolegą na ten temat i mówił żeby się pośpieszyc bo US nie pyta tylko wali kary nawet jak nie było usługo to trzeba składac zerówki muszę w poniedziałek jechac i załatwiac jak rejestrowałem to w gminie mówili że wszystko zgłoszą i przyjdzie domnie fakt wszystko ale nie skarbówka

A co do różnicowania to ma byc tylko data jeszcze nie znana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

To ja już nie wiem , moim zdaniem to powinno być tak że jest nabór i rozdaja kase do konca i jest nastepny nabór a nie ze jescze jednego nawet w polowie nie skonczyli a za nastepny sie patrza zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

Witam składałem wniosek na zróżnicowanie,jestem już po podpisaniu umowy jednakże termin realizacji musiałem przełożyć na czerwiec 2012r ze względu że korzystałem z młodego rolnika.Mam pytanie bo maszyny chciałbym wziąć w tym roku tylko nie wiem z jakiego rodzaju kredytowania skorzystać bo pomostowy to raczej odpada płacić rok czasu odsetki od sumy 100%.Mam jeszcze jedno pytanie,jestem na ryczałcie zamierzam przejść na vat dopiero po założeniu działalności czyli w przyszłym roku, więc czy będę mógł sobie go odliczyć w przyszłym roku czy muszę teraz przejść na vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

mam pytanie czy zakupiony sprzęt ma być kupiony na firmę, którą wcześniej rejestruję czy na: ,,Jan Kowalski"

 

Najlepiej jakby ktoś napisał jaka jest kolejność działań po podpisaniu umowy z agencją w programie ,,Różnicowanie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzęt kupujemy na firmę więc na fakturze powinno być coś w rodzaju "Jan Kowalski - Usługi Rolnicze" w zależności jak tam sobie nazwiemy firmę. Aby odliczyć Vat od kupionych maszyn trzeba być aktywnym podatnikiem tego podatku czyli kłania się zgłoszenie do US rezygnacji ze zwolnienia. Oczywiście zanim dokonamy zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

czy zakupiony sprzęt w ramach tego programu trzeba ubezpieczyć - chodzi mi tu o ubezpieczenie AC czy wystarczy samo OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy nie wiecie który w przybliżeniu numer rozpatrują w mazowieckim różnicowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati2311    0

znajomy ze wsi jest 5x któryś na liście , to sprzęt kupował coś w styczniu albo na przełomie z lutym , jakoś tak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj