Skocz do zawartości
kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

bialy2005    193

ryczałt w róznicowanie to bezsens !!!!!!!! nie mozesz amortyzowac maszyn na któe wydałes kupe kasy i odrazu od kazdej wystawionej faktury bulisz dochodowy nie wazne czy kupisz opłąu czy czego innego potrzebnego na tylke ile wystawiłes faktur.

Wiadomość z agroFakt.pl

beret1990    24

panowie, mam takie pytanie...jeśli dajmy na to chce na zróżnicowanie kupić kombajn na usługi, to muszę założyć firmę tak? a więc muszę zatrudnić siebie lub kogoś w tej firmie i opłacać mu zus?

Piotrass    2

Witam. Złożyłem wniosek na zróżnicowanie pod koniec listopada jak myślicie kiedy zostanie rozpatrzony? jestem z łódzkiego.. Kolega złożyl we wrzesniu to niedawno dopiero podpiasał umowe jak myślicie uda mi sie podpisac umowe na poczatek wiosny??

bialy2005    193

zasady ogólne vatu i dochodowy na 18%. zakładasz dziłalnosc jednoosobowa czyli siebie. Poczytaj kilka stron wstecz i wszystkiego sie dowiesz. mozesz zostac na krus pod pewnymi warunkami. było wałkowane kilka kilkanascie razy.

farmermf    78

No dobra a jak mam taką sytuacje że prowadze GR na zasadach ogólnych, zakładam działalnośc na usługi to już inna firma i inna pieczątka, ale ten sam nip? Musze składać 2 deklaracje? Dalej idąc za dzierzawe pod wiatrak dostane 30tyś netto, faktura na gospodarstwo wystawiam, podatek 18%.Czy ta kwota zaliczy mi się dochodu z działalności i będe przeniesiony do zus?

bialy2005    193

dzierzawisz włąsnoisc gospodarstwa a tam nie ma dochodowego :) podatek płacisz tylko od usług wykonanych suszarnia czy innnym sprzetem. Deklaracja vat jest jedna dla gospodarstwa i firmy. dochodowy tylko dla firmy

beret1990    24

a można założyć działalność w stylu wypożyczanie maszyn rolniczych? np kupić 2 przyczepy, wóz asenizacyjny i na wypożyczenie;] oczywiście wypożyczać dla swojego gospodarstwa;]

beret1990    24

a jak wtedy wygląda sprawa z tym podatkiem od nieruchomości w którym prowadzi się działalność?

michalk    22

tak mozna w sumie przyczep inaczej nie podciagniesz na róznicowanie.

jak to nie ma jak a swiadczenie uslug transportowych???

beret1990    24

no ale tylko usługi w zakresie wypożyczenie maszyn...więc żebym się nie wtopił z tym podatkiem;]

kasia24    0
Napisano (edytowany)

koledzy powidzcie mi czy opłacalne jest to różnicowanie.. słyszałam ze ci co maja juz działalnosc to jest ok.. ale jak jest z tymi co beda ja dopiero otwierac.. w moim przypadku są to usługi rolnicze.. jest to wogole oplacalne..(te usługi beda oczywiście fikcją.. hodzi mi o zwrot.. i koszty poniesione przez te 5 lat

Edytowano przez kasia24

bialy2005    193

transport nie jest objety dofinansowaniem !!!!!!!!!! miałem we wniosku 2 przyczepy ale jak werifikujaca p[ani zobaczyła słowo transport kazała je usunac i pod pkd usługi rolnicze przyczepy nie podchodziły wiec jedynie pod wynajem maszyny z operatorem. ale sobie odpusciłem i wziołem 2 inne maszyny zamiast przyczep.

beret1990    24

ale ja myślę tak żeby wziąć tylko maszyny bez ciągnika, bo ciągników nie mogę w to włączać bo są na MGR i nie wolno mi ich używać w celach usługowych

bialy2005    193

no to czym bedziesz te maszyny ciagał ? chyba to jedyna opcja czyli wypozyczenie maszyn.

beret1990    24

no właśnie przeczytałem cały ten temat i dowiedziałem się nieco i wiem że nie mogę moich ciągników wykorzystać, więc pytam czy można wypożyczanie maszyn zrobić;]

donborys    3

Mam, takie pytanie. Przy najbliższym naborze chcemy skorzystać z dotacji i zastanawiam się czy można wziąć 2 ciągniki. Czy taki wniosek ma rację bytu?

bialy2005    193

chyba troche za mała pula dofinansowania na 2 ciagniki :) na jeden konkretny moze zabraknąć :)

donborys    3

Na jeden konkretny nie wystarczy, ale na 2 ułomki czemu nie ;) Chcemy wziąć Proximę jako główny i myślimy nad Farmtraciem 535/555 do międzyrzędzia, opryskiwacza i innych lekkich prac. Dlatego zastanawiam się czy można 2 i kilka niewyszukanych maszyn.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Mam 23 lata i jestem po szkole zawodowej mechanik pojazdow samochodowych. Aktualnie chodze do szkoly rolniczej (kurs r3).
      Aktualnie jeszcze pracuje jako mechanik. Na krusie nigdy niebylem.
      Rodzice maja gospodarstwo ponad 13ha.
      4ha moga mi przepisac. (Reszta na rodzenstwo)
      Chcialbym wziasc jakies dotacje na rozwoj. (Zakup ziemi lub maszyn)
      Mysle ze jakies 4ha bym znalazl w dzierzawe.
      Z tego co czytalem to mlody rolnik odpada bo bede mial za malo hektarow, modernizacja malych gospodarstw rowniez odpada bonie jestem ba krusie a trzeba byc minimun dwa lata.
      Moze zle wyczytalem, albo jest jakis inny program naktory bym mogl isc.
      Prosze o pomoc
      Pozdrawiam

• Przez Vinci007
      Witam!

Zakładam nowy temat "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000  w ramach Prow 2014-2020"
      Na ten temat jest mało wiadomośći w necie, a program rusza już w I kwartale 2017 roku. 
      Każdy niech pisze co wie? Jakie wymagania, na jakie maszyny można dostać itp.

• Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?