kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Gość   
Gość

to co rok sie wysła czy po drugim roku dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukiT6030    0

Czy u was też przed zaproszeniem na podpisanie umowy był wizytacja z agencji???

Edytowano przez LukiT6030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Ja na nią czekam , powinna przyjść na dniach skoro mam ją złożyć do końca stycznia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snatchone    0

poszukuje osób które udzielą mi cennych wskazówek odnosnie rozliczania się na podwójnym KRUSie oraz rolnik Vatowiec. Prosze osoby znające temat o informacje w tej sprawie na forum lub na priv.

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Dzieki,bo u mnie w biurze rachunkowym zdziwili sie jak przyniosłem im fakture za usługi rolnicze na 8% i kazali zmienić na 23% no i mnieli sie upewnić,Widze że chyba czas zmienić biuro rachunkowe niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zależy jaka to usługa, są rożne stawki - również 23%, więc jesli biuro rachunkowe na taką wskazało to proponuję się trochę oczytać w temacie vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk3512    1

Tak ale z tego co kojarze 23% jest na usługi pozarolnicze takie jak np transport.A w moim przypadku usługa którą wykonywałem była orka. http://gminabocki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=217:-vat-w-rolnictwie&catid=35:start&Itemid=53. na dole artykuły tabelka ze stawkami podatku:)

Edytowano przez patryk3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wszystko zależy od zdefiniowania usługi dokonuje się gp niestety na podstawie klasyfikacji GUS i już dla wynajmu maszyny bez obsługi jest stawka 23% (z obsługą 8%), także wszystko musi pozostawać w zgodzie z klasyfikacją i kodem wskazanym we wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Chciałbym zasięgnąc opini praktyków w tym temacie: Podpisałem umowę na Różnicowanie, teraz mam założyć firmę w UG lub przez internet, następnie w US wybrać forme opodatkowania (oczywiście VAT na zasadach ogólnych, przecież chodzi o zwrot Vatu), następnie sprzedawca ma mi wystawic fakture na maszyny, i mam za nie zapłacić przelewem, mam pytanie czy w dowodach rejestracyjnych macie wpisane nazwe firmy czy swoje dane osobowe, i kiedy informowaliście KRUS o załozeniu firmy czy jest na to jakiś okres czasu. Jak coś by było nie tak w moim toku myślenia to proszę o uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w dowodzie rejestracyjnym masz dane właściciela jednobrzmiące z danymi nabywcy na fakturze, a dane na fakturze winny być takie same jak we wniosku o wpis do CEIDG najprościej jest nazwać przedsiębiorstwo swoim imieniem i nazwiskiem, KRUS podobnie jak US otrzymuje wszystkie potrzebne informacje z CEIDG, ale do KRUS warto przedzwonić czy wszystko jest ok, a do US trzeba się pofatygować i złożyć VAT R oraz NIP (nie pamiętam teraz który)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Wielki dzieki dzięki i chyba w US muszę złożyć dwie takie deklarcje jedna dla firmy a druga dla gospodarstwa, i jescze jedno czy jak założę firmę w styczniu np 15 to maszyny mogę kupić już w styczniu czy w lutym.

Edytowano przez MARAKAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

zapytaj się o to w swoim US, bo do tematu są bardzo różnorodne podejścia, ale zgodnie z ustawą o VAT możesz sobie rozliczyć zakup w bieżącym okresie rozliczeniowym oraz w dwóch kolejnych, czyli moim zdaniem możesz śmiało kupować w styczniu, tylko zapoznaj się raz jeszcze ze zobowiązaniami z umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

Witam :) chciałabym się dowiedzieć w jakim czasie od rozpoczęcia działalności można dostać zwrot vatu? czy jest na to potrzebny jakiś okres trwania działalności czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o zwrot możesz składać nadrugi dzieni od zakupu bo raz do roku możesz pisać o zwrot w ciongu 25 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Co wpisujecie w ankiecie monitorującej w miejsce wskaźniki finansowe ? Czy ktoś miał dochód po odliczeniu kosztów operacji przy kredycie na całą kwotę. Mi wychodzi dochód 0,00zł czy to mam wpisać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi29    0

siema koledzy!! małe pytanko- lista z 11.01.2013 i wskoczyłem na zieloną liste w jakim czasie moge spodziewac sie odezwu z ARIMR???? oddział wielkopolski !!! i drugie pytanie czy to mozliwe zeby znajomy który ma nr 9xxx dostał wezwanie do uzupełnień, bo tak mi mówił i nie wiem czy mnie wkreca czy nie ??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

ile czasu trzeba być ubezpieczonym w krus-ie bo ja mniałem 8 miesięcy a podobno trzeba było mieć co najmniej 12?

Babka z ODR-u nic mi o tym nie mówiła,a wniosek odrzucili :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

w dniu składania wniosku czy w czasie jego rozpatrywania? a np. jako uczen/student byłem ubezpieczony w krusie i mialem rente po ojcu to takze jest to jakos moze inaczej intenpretowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

w dniu składania wniosku,miałem podobny przypadek też byłem uczniem/studentem ale nie opłacałem żadnych składek i mogłem zapomnieć o różnicowaniu,dlatego ojciec na siebie to wziął ale nie wiele to dało.a jezeli chodzi o korzystanie z renty ojca to mi się wydaje ze w niczym ci to nie pomoże,ale musisz się popytać albo niech ktoś mądrzejszy się wypowie w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj