kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

miroM1984    6

na ostatniej widzialem ze jest wpisane obsluga traktora, a na innych byly jakies inne rzeczy, np wyrownanie i utwardzenie placu zakladu itp, wiadomo pisze sie zeby bylo dobrze a robi sie co trzeba a podatek dochodowy to nie wiem dokladnie, bo mama zanosi jakies pity do ksiegowej wypelniaja i do US , PIT4- tyle co sie dowiedzialem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie, robię poprawki do wniosku. I tak. We wniosku miałem wpisane że będą potrzebne środki obce, co wiąże się z obsługą zadłużenia (koszt który trzeba uwzględnić). Jednak realizacja tego projektu będzie przeniesiona w czasie, na rok 2013. I nie wiem czy będzie potrzebny jakiś kredyt. Dlatego chciał bym się zapytać czy warto uwzględniać tą sytuację we wniosku. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

Gospodarstwo mam na zasadach ogólnych a firma też będzie na ogólnych. Maszyny amortyzowane stawką 14% więc uwzględniając wartość mojego ciagnika netto minus dofinansowanie i licząc te 14% mam do zamortyzowania 14tys? zamortyzowania od razu czyli zrobić od razu faktury w jeden rok? bo nie wiem jak traktować"zamortyzowanie od razu" tylko księgowy powiedział, że muszę zamortyzować wszystko bo inaczej nie podejmie się prowadzenia rachunkowości.. dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@miroM1984 nie znam dokładnie problematyki umów o dzieło, ale jeśli funkcjonuje to w Twoim przypadku bez przeszkód to nie ma to znaczenia, na te chwile nie dostrzegam przeszkód, abyś starał się o wsparcie

 

@SOKAN możesz posiłkować się pożyczką od najbliższej rodziny, może być to opcja bez kosztowa (zwrot zaplanuj po okresie, który obejmuje EPO), ARiMR nie powinna się czepiać i ograniczysz tym samym koszty

 

@cipekfan69 jeśli nie osiągniesz przychodu przekraczającego wartość amortyzacji to osiągniesz ujemny wynik finansowy, co implikuje obawy księgowego o Twoją wypłacalność;] proponuję od razu poszukać innego księgowego najlepiej biegłego w kwestiach rolniczych, bo w przypadku łączenia działalności usługowej i prowadzenia gospodarstwa rozliczenia są dosyć skomplikowane i nie wszyscy będą się czuli dobrze w tym temacie, zapytaj w ODR (nie darze tej instytucji dużą sympatią, ale czasami o prostu brakuje im konkurencji)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Co do amortyzacji. To czy aby na pewno kwotę netto należy pomniejszyć o dofinansowanie??

U mnie osoba robiąca wniosek, amortyzacje wyliczyła na kwotę 16800 na rok (przez pięć lat) od wartości 201000 netto. Jeśli ktoś potrafi mi to wyjaśnić to bym prosił. Bo mnie jakoś ni w ząb nie wychodzi taka kwota. I to jest następny błąd w moim wniosku. Przez co zaczynam się zastanawiać czy aby ta osoba jest kompetentna w wypełnianiu takich wniosków. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

byleby księgowy tego błędu nie popełnił;] we wniosku jest ok (nikt go aż tak szczegółowo nie ocenia pod względem podatkowym), dotacja obniża wartość środka trwałego przyjmowaną dla wyznaczenia amortyzacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgd    3

wiecie ile mieszkańców moze liczyc miasto gdy składa sie wniosek na mikroprzedsiebiorstwa , bo spotkałem sie z 2 opcjami jedna ze 5000 mieszkańców druga ze 20000 mieszkańców

za odpowiedz z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Jeśli biorę jakiś kredyt do tego działania to w koszty finansowe w analogicznie do poszczególnych lat wpisuję sumę kapitału (raty rocznej) i odsetek rocznych.

Na jakim poziomie najlepiej ma wyjść współczynnik NPV, bo mnie wyszło prawie 6000 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Wiem że jest instrukcja. Tylko że w instrukcji pisze, tylko i wyłącznie o odsetkach. Odsetki jest to koszt, który należy uwzględnić, a rata kredytu to nie koszt ?? Bo o ratach czyli o kapitale instrukcja nic nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelziom    0

Witam MAM pytania dzis zauważyłem ze lista podniosła się o wiele nr mam nr 53... i zobaczyłem ze jestem juz na zielonej liście . Jak myslicie kiedy będę mógł zrealizować inwestycję ? A i czy działalność można zawieszać ? Bo co będzie jak wejdzie ZUS a tak naprawde ten ciągnik będzie pracował tylko w gospodarstwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

To fajnie, ja jestem nie tak dużo dalej bo 51**, ale mój sąsiad jest 37** i jeszcze nie miał z agencji żadnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERT37A    0

mam problem odnosnie planujemy zakup ciagnika i prasy rolujacaej, ale na dobry sprzet jest za mało zwrotu 100000 wiec planuje kupic prase mchale za 120 tys netto czyli wychdzi jakies 147 i ciagniik za jakies 140 tys netto . mam juz podpisana umowe le maszyny sa tam za 200 tys netto wiec czy musze aneksowac czy obejdzie sie tylko oswiadczenie poniewaz do 10 % nie trzzeba nic pisac a powyzej cos podobno trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

rzuć okiem na instrukcję, aneks nie będzie konieczny, a z tego co pamiętam wyłącznie wzrost ceny powyżej 10% wymaga dodatkowych wyjasnień

 

a tutaj artykuł traktujący o wykorzystaniu sprzętu we własnym gospodarstwie http://www.agrofoto.pl/drukuj/38489.html (zamknijcie okno drukowania i zobaczycie całą treść)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ile czasu mam na założenie działalności po podpisaniu umowy? Bo mi gość powiedział że miesiąc.

Działa już ktoś z Was z tym wszystkim po podpisaniu umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarsek    1

Kolego przeczytaj swoją Umowę ! Tam wszystko pisze....Tłustym drukiem masz podaną ostateczną datę do złożenia wniosku o płatność.Do tego czasu musisz się wyrobić ..Życzę powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reazer    1

mam maly problem;/

dzwonil opiekun w sprawie poprawek i powiedzil mi ze przyczepa rolnicza moze nie przejsc i ze samo... zworzenie zborza podczas zniw to troche za malo i trzeba pod cos jeszcze ja podciahnac...(pod jakas jeszcze usluge) podpowiedzcie cos co mam dopisac bo nie mam pojecia.

biore ciagnik przyczepe agregat pozniwny, plog i agregat siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj