kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

chwiolas    28

Kissmy mam do ciebie pytanie na priv, czy możesz opróżnić zapełnioną skrzynkę na af, podać maila lub nr gg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Coś o nowym naborze słuchać ? czy czekać do 2014?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Nic nie słychać. Ale pewnie nowego nie będzie bo z ostatniego jest 2/3 wniosków niezrealizowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Kissmy mam do ciebie pytanie na priv, czy możesz opróżnić zapełnioną skrzynkę na af, podać maila lub nr gg??

 

to coś w forum się chyba wysypało, pytaj proszę w wątku, gdyż każdy problem ma uniwersalny charakter, którego zgłębienie może się komuś przydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Drogi kolego lista rozszerzyła się realnie o 80 miejsc 61 wyrzuconych i 20 rozciagnięcie listy. 14 maja piszesz, że brakuje Tobie 100 miejsc, a więc nie płacz tylko kupuj szampana bo za 10 dni, czyli tak jak napisałem w pierwszej połowie czerwca jesteś napewno na zielonej.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1
Napisano (edytowany)

a skąd takie info miałeś szampana to moge kupować jak bedzie umowa podpisana

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0
Napisano (edytowany)

Drogi kolego logiczne myślenie, a jesli nie jesteś pewny jakości uzupełnienia wniosku to się wstrzymaj z tym szampanem (choć zawsze masz prawo do dwóch poprawek). Ja po pierwszym ogłoszeniu listy byłem prawie 600 za zielonym, ale już wtedy wiedziałem, że się uda, i tak się stało umowa podpisana 2 dni temu.Matematyki nie oszukasz, jak powiadała moja nauczycielka ze szkoły śrdniej. Jeśli co roku w tym działaniu odpada około 30 % wniosków, to czemu w tym roku miałoby być inaczej? Ba powiem nawet więcej w tym roku odpadnie około 35do 40 % wniosków. Pozdrawiam

 

Cytowanie poprzedniego posta !!!

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Może ktoś polecić dobrego kosztorysanta ogarniajacego temat chodzi o remont budynku mieszkalnego zalożenie ogrodu itp. ogolnie agroturystyka (woj. Wielkopolskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek    0

ile czasu czekaliście od wskoczenia na zieloną listę do pierwszych poprawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

prosze panistwa mam takie pytanie czy musze zakupic wszystkie maszyny które były w wniosku czy nie bo mam mozliwosć skałdania wnioska na modernizacje która bedzie w naj bliszym czasie na podkarpaciu czy musze wszystkie kupic tak jak było we wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

nowa lista i jest juz zielona a byłem na początku 1300 poz nią teraz tylko czekaci na poprawki miał ktoś zstycznosć z agencją z rzeszowa czy im długo to schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

witam, skorzystałem z premii na MR w 2010 roku kasa już wydana wymagania spełnione zostało jeszcze tylko prowadzić gospodarstwo przez X czasu, i mam pytanie czy mogę skorzystać z różnicowania i wziąć pieniądze na otwarcie agroturystyki, tzn budowy kilku domków letniskowych w lesie??


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kilka domków w lesie? Nie bardzo mi się to widzi... Wydaje mi się że agroturystyka to: zaadaptowanie domu w którym się mieszka na pensjonat agroturystyczny z możliwością zakwaterowania do 15 osób. Tylko tak jak mówię, wydaje mi się więc lepiej to sprawdź dokładnie.

 

P.S. W moim powiecie LGD będzie prowadziła teraz nabór na różnicowanie. Znajomy się zastanawia czy może złożyć wniosek na zagospodarowanie terenu wokół przyszłego ośrodka agroturystycznego. Czyli :parking, ogród, ogrodzenie itp. Sęk w tym że tego budynku jeszcze nie ma. Jest puste pole na którym ma zamiar jesienią lub na wiosnę zacząć budować swój mieszkalny dom przystosowany do przyjęcia kilku agroturystycznych gości. I teraz pytanie: jeśli napisze że agroturystykę otwiera załóżmy latem w 2014 roku, a realizację wniosku, czyli ogród i ogrodzenie które przyczyni się do podniesienia jakości oferowanych usług, zrobi powiedzmy w grudniu 2014 roku, to czy nikt nie zakwestionuje takiego przebiegu zdarzeń, przez co nie odrzuci wniosku? Jak myślicie?

Aha, jeśli ktoś nie zrozumiał to dodam, budowa domu przyst. do agrot. jest bez żadnych funduszy UE. Wszystko na własną rękę. Czyli najpierw otwiera sobie sam agroturystykę, później chce 100tys na nowy ,,płot i ogród,, by ten podniósł jakość usługi.

Taki spryciarz z tego znajomego, ale czy mu to przejdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juby4    0

nowa lista i jest juz zielona a byłem na początku 1300 poz nią teraz tylko czekaci na poprawki miał ktoś zstycznosć z agencją z rzeszowa czy im długo to schodzi

Kolega Jan77 miał rację pisząc, że na początku czerwca będziesz na zielonej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFDaro    0

Mam takie pytanie, otóż przyszła mi papier o podpisanie umowy i czy jeszcze teraz mógłbym zrezygnować z jednej maszyny na rzecz droższego ciągnika i czy to uznają? W umowie mam wpisane ciągnik belownica i wóz asenizacyjny.I chciałbym zrezygnować z wozu asenizającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juby4    0

Mam takie pytanie, otóż przyszła mi papier o podpisanie umowy i czy jeszcze teraz mógłbym zrezygnować z jednej maszyny na rzecz droższego ciągnika i czy to uznają? W umowie mam wpisane ciągnik belownica i wóz asenizacyjny.I chciałbym zrezygnować z wozu asenizającego.

Ja bym nic nie zmieniał bo wydaje mi się, że to ten wóz asenizacyjny może przynieść Ci największe dochody. Co Ci z większego ciągnika. A jak agencja zażąda kiedyś faktur na roboty jakie zrobiłeś, to chyba więcej usług możesz zrobić tymi trzema maszynami niż dwoma.

Oczywiście zmian możesz dokonywać zarówno przed jak i po podpisaniu umowy, jednak będziesz musiał robić nowy plan ekonomiczny, a z traktorem i tylko belownicą może to być gorzej uzasadnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFDaro    0

Ja bym nic nie zmieniał bo wydaje mi się, że to ten wóz asenizacyjny może przynieść Ci największe dochody. Co Ci z większego ciągnika. A jak agencja zażąda kiedyś faktur na roboty jakie zrobiłeś, to chyba więcej usług możesz zrobić tymi trzema maszynami niż dwoma.

Oczywiście zmian możesz dokonywać zarówno przed jak i po podpisaniu umowy, jednak będziesz musiał robić nowy plan ekonomiczny, a z traktorem i tylko belownicą może to być gorzej uzasadnić.

Na tym wozie asenizacyjnym to dużo nie zarobie. A nie można zrobić tak że świadczyć nowym ciągnikiem i starą maszyną świadczyć np.kupić stary wóz asenizacyjny.A ciągnik nie chodzi mi większy tylko z lepszej firmy.

 

a ile czekałes na tą umowe

Od wysłania poprawek to 6 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juby4    0

Na tym wozie asenizacyjnym to dużo nie zarobie. A nie można zrobić tak że świadczyć nowym ciągnikiem i starą maszyną świadczyć np.kupić stary wóz asenizacyjny.A ciągnik nie chodzi mi większy tylko z lepszej firmy.

 

 

Od wysłania poprawek to 6 tyg.

Można tak zrobić tylko musiałbyś wcześniej nabyć ten wóz i umieścic go w posiadanym zapleczu. Ale najlepiej zadzwoń do osoby prowadzącej i ona Ci może doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy, nie wiecie jak agencja podczas kontroli będzie podchodzić do tego że np. we wniosku napisało się że będzie się rocznie kombajnować 200ha, a w rzeczywistości skosi się 70ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Koledzy mam miejsce 91XX jak myślicie realnie jakie są szanse na szczęsliwy finał?? Zaczynałęm od 97xx jak myślicie przesuną środki dla wszystkich?? :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja jestem na ok 10 000 miejscu i pewna pani z ARiMR powiedziała, że nie ma żadnych szans. Realne szanse są do 5000- 6000 miejsca. Brakuje pieniążków i starają się uwalać jak najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj