kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

bercikoo    0

chce zmienic dla tego ze prese juz kupiłem po tym jak byłem na 8xxx miejscu najbardziej przydałby mi sie ciagnik zadnej poprawki jeszcze nie dostałem teraz jestem na 3xxx miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Gdy dostaniesz pismo z poprawkami lub zaproszenie na podpisanie umowy, jesli wszystko będzie ok. Będziesz miał w piśmie osobę do kontaktu, która pracuje nad twojmi dokumentami. Wtedy wszystkiego bedziesz mógł się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin26    0

Na podlasiu wolno pracują. Prasy i rorrzutnika na ciagnik zamienić nie można. Jak bym miał czekac na otworzenie interesu 1,5 roku to bym wogóle się w to nie bawił. Popatrzcie ile teraz np składka krus kosztuje. Nie mówie juz o tym jak przepisy się zmienią itd. Licząc spadek utraty wartości maszyn inne koszty itd. Może się okazać, że skórka wyprawki warta nie była. No chyba, że ktoś ma prawdziwy dochodowy interes na oku a nie tylko doposażenie gospodarstwa.

 

przecież nic nie ryzykuje czekając ponad rok na maszyny a pieniądze już mam zaklepane . Do puki nie wezmę pieniędzy to w każdej chwili baz żadnych konsekwencji moge zrezygnować . Był bym głupi nie skożystać z takiego dobrodziejstwa ... a i nie rozumiem tego z utratą wartości maszyn ? przecież będę je kupować wtedy gdy otwożę firmę a dokładnie za ponad rok więc nic nie traci tu wartości ...

Edytowano przez domin26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Oczywiście, nic nie ryzykujesz. Przyjdzie czas zobaczysz. Ja w swojm przypadku a raczej mamy zaczynam widzieć coraz więcej minusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

a coś konkretnego

 

Ostatnie ostrzeżenie. NIE CYTUJ POPRZEDNIEGO POSTA !!! Kolejne będzie równoznaczne z opuszczeniem AF...

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Mama za 2 lata osiągnie wiek emerytalny. Nie wiem czy nie trzeba przechodząc na emeryturę zamknąć działalności. I otworzyć już jako emeryt/ Ewentualnie jak się ma taka działalnosc do emerytury. W takim wypadku po pierwsze ucieka 3 lata emerytury. Mama była 20 lat księgową kiedyś więc nie będzie to całkiem mała emerytura. Po drugie musiała by dodatkowo 3 lata płacić podwójny krus na dzisiaj 700 kwartalnie i przez te 2 lata do osiągnięcia wieku drugą składkę

Do tego dochodzi brak dotacji na on przez 5 lat. Nie ma sensu abym posiadał 2 ciągniki.

Podatki dla gminy, ewentualna księgowa, faktury ze względu na to, że ciągnika oficjalnie w gosp uzywać nie można.Musze to dokładnie wszystko policzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

przy przejściu na emeryturę odnawiać trzeba tylko umowę z pracodawcą, ale na wszelki wypadek sprawdź to w ZUS, oczywiście do przejścia na emeryturę (tutaj będzie to prawdopodobnie ZUS+ KRUS) należy opłacać składki KRUS, a na emeryturze zawieszą część świadczenia z KRUS, jeśli będzie w dalszym ciągu prowadzona działalność rolnicza, innych komplikacji nie dostrzegam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin26    0

Mama za 2 lata osiągnie wiek emerytalny. Nie wiem czy nie trzeba przechodząc na emeryturę zamknąć działalności. I otworzyć już jako emeryt/ Ewentualnie jak się ma taka działalnosc do emerytury. W takim wypadku po pierwsze ucieka 3 lata emerytury. Mama była 20 lat księgową kiedyś więc nie będzie to całkiem mała emerytura. Po drugie musiała by dodatkowo 3 lata płacić podwójny krus na dzisiaj 700 kwartalnie i przez te 2 lata do osiągnięcia wieku drugą składkę

Do tego dochodzi brak dotacji na on przez 5 lat. Nie ma sensu abym posiadał 2 ciągniki.

Podatki dla gminy, ewentualna księgowa, faktury ze względu na to, że ciągnika oficjalnie w gosp uzywać nie można.Musze to dokładnie wszystko policzyć.

Jakto dotacji na ropę nie ma ?? przecież ona jest na gospodarstwo a nie na firmę ... a ty juz masz otwartą działalność czy dopiero zaczynasz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Aby brać odtacje na gospodarstwo, własciciel gospodarstwa musi mieć zarejestrowany na siebie ciągnik. Ciagnik kupiony na róznicowanie będzie zarejestrowany na firmę i w tym wypadku nie można pobierać dotacji na on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hatetusk    1

Witajcie Czy orientujecie się czy z tej kasy można było otworzyć jakiś sezonowy biznes w miejscowości turystycznej - np budkę z lodami albo coś innego ale sezonowego czy tylko coś co będzie otwarte całorocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin26    0

Aby brać odtacje na gospodarstwo, własciciel gospodarstwa musi mieć zarejestrowany na siebie ciągnik. Ciagnik kupiony na róznicowanie będzie zarejestrowany na firmę i w tym wypadku nie można pobierać dotacji na on.

aha lecz dla mnie to i tak żaden problem bo mam jeszcze 2 ciągniki na gospodarstwie . A ja zawsze myślałem że to ile dostanie sie zwrotu za paliwo zależy od ilości chektarów a nie od ilości ciągników ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Koledzy, mam takie pytanie jezeli moja inwestycja na różnicowanie wyniosla 204 tys zł netto to czy muszę wywiesić tablicę ze srodki byly przekazane z unii europejskiej z PROW 2007-2013? Bo niby jest tak ze jezeli inwestycja wyniosla powyżej 50 tys euro to trzeba, tylko nie wiem czy to liczyć kwotę brutto czy netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0
Napisano (edytowany)

Jeżeli ciągnik kupiony na różnicowanie to znaczy że jest tylko do firmy - całkowity brak dotacji do akcyzy do ON - bierzemy faktury na ON tylko na Firmę usługową.

 

Jeżeli natomiast na różnicowanie kupione są maszyny do ciągnika który już posiadamy w gospodarstwie to wtedy na te faktury na ON zużyty do usług nie bierzemy dotacji na ON. Ale z kolei na ten ON który zużywamy w gospodarstwie to bierzemy zwrot akcyzy na ON

Należy brać na stacji paliw osobne faktury na Firmę usługową i osobne na Gospodarstwo rolne - adekwatnie do ilości paliwa zużywanego w gospodarstwie i na usługach.

Oczywiście we własnym gospodarstwie nie możemy pracować maszynami z własnego różnicowania. :-)

 

Koledzy, mam takie pytanie jezeli moja inwestycja na różnicowanie wyniosla 204 tys zł netto to czy muszę wywiesić tablicę ze srodki byly przekazane z unii europejskiej z PROW 2007-2013? Bo niby jest tak ze jezeli inwestycja wyniosla powyżej 50 tys euro to trzeba, tylko nie wiem czy to liczyć kwotę brutto czy netto?

 

Bierzemy pod uwagę kwotę brutto. Do wniosku o płatność chcą w ARIMR oświadczenie że zamieściło się tablicę (oczywiście kiedy jest wymagana).

Edytowano przez tata1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zwrot akcyzy na on jest od liczny ha. Ale żeby się o niego ubiegać trzeba mieć zarejestrowany na siebie przynajmniej jeden ciągnik.

Co do tablicy kurs euro przelicza się w dniu podpisania umowy. Nie jestem tylko do końca pewnien czy chodzi o kwote brutto. Zawsze można dopytac przy podpisaniu umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie w każdej gminie wymagają posiadania własnego ciągnika aby dostać zwrot akcyzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Witam

Czy gdy wezme srodki na otwarcie sklepu to czy moge go otworzyc w lokalu nalezacym do moich rodzicow?? innymi slowy czy moge wynajac lokal od rodziny i skorzystac z srodkow w tym programie?? Prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

czy mogę kupić przyczepę korzystając z programu różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

witam jest nowa lista ,mam pytanie ile czasu czeka sie na sprawdzenie poprawek przez arimr [woj mazowieckie] mozesz kupic przyczepe z programu roznicowanie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ja jestem od około 2 miesięcy na zielonej i dopiero teraz przyszedł list z agencji że zaczynają sprawdzać mój wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlasie5    0

To całkiem dobrze...po dwóch miesiącach juz sprawdzają twój wniosek...ja od początku jestem na zielonej i jeszcze nic nie mam...juz zrezygnowany jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weber1994    0

witam jest nowa lista ,mam pytanie ile czasu czeka sie na sprawdzenie poprawek przez arimr [woj mazowieckie] mozesz kupic przyczepe z programu roznicowanie pozdrawiam

 

 

moge prosic o odp ?? :) dla woj wielkopolskiego ?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1
Napisano (edytowany)

jest nowa lista jak myślicie jeszcze 100 miejsc dojdzie czy nie

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0
Napisano (edytowany)

Dojdzie nie tylko do 100 , ale jeszcze do około 1000, i nie śmiejcie się bo wiem co piszę.

 

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0
Napisano (edytowany)

Kolega na zielonej liście znajdzie się prawdopodobnie w pierwszej lub drugiej połowie czerwca. A kiedy poprawki, tego już nie wiem ale u mnie było to po 1.5 miesiącach od znalezienia się na zielonej liście, pierwsza i ostatnia poprawka i przedwczoraj telefon, że wysyłają zaproszenie do podpisania umowy. pozdrawiam

 

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj