kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
semos    77

myślę, że jeśli wniosek jest na tą samą osobę to jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0
Napisano (edytowany)

ruszy jeszcze jeden nabór w tym roku ????

 

jak dostaliście już pieniądze i wniosek np. był składany na wujka to można zarejestrować ciągnik ciągnik na kogoś innego np. na ciotkę ??

Edytowano przez ZETOREK135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak w ostatnim naborze starczyło pieniędzy dla niecałych 1/3 chętnych to myślisz, że arimr zrobi nowy nabór?

 

Jak wujek składał wniosek to pewnie na sąsiada trzeba zarejestrować kupowany ciągnik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy podpisanie modernizacji moze byc przyczyna przesuniecia z 66xx roznicowaniw na 92xx miejsce ?

 

Nie jestem pewny ale wydaje mi się, że bo liczy się stan na dzień składania wniosku o różnicowanie. Gdyby tak miało być ktoś kto ma 50 ha mógłby zapisać ziemię na kogoś z rodziny, zostawić sobie 1 ha i doliczyli by mu punkty za powierzchnie, w rezultacie mógłby się przesunąć o kilka tysięcy miejsc do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wronski13    1

Hey jestem nowy na forum i mam taki problem bo w 2010roku we wrześniu przejąłem gospodarstwo i pierwsze dopłaty otrzymałem dopiero w 2011roku, ale już od września 2010 byłem ubezpieczony jako rolnik w KRUS-ie W ostatnim naborze na róznicowanie złożyłem wniosek który znalazł się na zielonej liście. Ostatnio otrzymałem pismo o odrzuceniu mojego wniosku a jako powód podano brak płatności bezpośredniej za grunty w 2010r (na moje konto) Może ktoś z was ma jakiś pomysł jak to rozwiazać? Podczas składania wniosku nie przypominam sobie by wymagane były dopłaty (teraz już jest to zmienione) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Hey jestem nowy na forum i mam taki problem bo w 2010roku we wrześniu przejąłem gospodarstwo i pierwsze dopłaty otrzymałem dopiero w 2011roku, ale już od września 2010 byłem ubezpieczony jako rolnik w KRUS-ie W ostatnim naborze na róznicowanie złożyłem wniosek który znalazł się na zielonej liście. Ostatnio otrzymałem pismo o odrzuceniu mojego wniosku a jako powód podano brak płatności bezpośredniej za grunty w 2010r (na moje konto) Może ktoś z was ma jakiś pomysł jak to rozwiazać? Podczas składania wniosku nie przypominam sobie by wymagane były dopłaty (teraz już jest to zmienione) Pozdrawiam

 

Witam

dopłaty były wymagane i zasadnicze pytanie czy w roku 2010 przed przejęciem gospodarstwa byłeś ubezpieczony jako domownik bo jeśli nie to mieli takie prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wronski13    1
Napisano (edytowany)

Witam

dopłaty były wymagane i zasadnicze pytanie czy w roku 2010 przed przejęciem gospodarstwa byłeś ubezpieczony jako domownik bo jeśli nie to mieli takie prawo

 

Domownikiem byłem, pracowałem w tym gospodarstwie ale składka żadna nie była za mnie opłacana... Jak myślicie czy mógłbym opłacić taka skłądkę wstecz? Podobno jest taka możliwość, jeśli tak to ile wstecz?

Edytowano przez Wronski13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Domownikiem byłem, pracowałem w tym gospodarstwie ale składka żadna nie była za mnie opłacana... Jak myślicie czy mógłbym opłacić taka skłądkę wstecz? Podobno jest taka możliwość, jeśli tak to ile wstecz?

 

gdzies tu na forum było , że juz teraz nie można wstecz, ale ja nie wyrokuje, zę Ci się to dofinansowanie nie należy, najlepiej zadzwoń do agencji i dopytaj o co chodzi, może to da się jakoś odkręcić , wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Ostatnio otrzymałem pismo o odrzuceniu mojego wniosku a jako powód podano brak płatności bezpośredniej za grunty w 2010r (na moje konto) Może ktoś z was ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Jeżeli jesteś właścicielem gospodarstwa od września 2010 r. to nie wszystko stracone. Przepis (par. 2.2 rozporządzenia) mówi o przyznaniu dopłat w roku poprzedzającym do gruntów wchodzących w skład gospodarstwa. Więc jeśli poprzedni właściciel otrzymał dopłaty to Agencja nie ma racji.

Na odwołanie, a prawidłowo na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa masz 14 dni od odebrania pisma z odmową. Adresujesz do Prezesa, ale wysyłasz do właściwego Oddziału Regionalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wronski13    1

Jeżeli jesteś właścicielem gospodarstwa od września 2010 r. to nie wszystko stracone. Przepis (par. 2.2 rozporządzenia) mówi o przyznaniu dopłat w roku poprzedzającym do gruntów wchodzących w skład gospodarstwa. Więc jeśli poprzedni właściciel otrzymał dopłaty to Agencja nie ma racji.

Na odwołanie, a prawidłowo na wezwanie do usunięcia naruszenia prawa masz 14 dni od odebrania pisma z odmową. Adresujesz do Prezesa, ale wysyłasz do właściwego Oddziału Regionalnego.

 

Tak też zrobię. Dziękuję za mądre porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

 

Tak też zrobię. Dziękuję za mądre porady

 

problem w tym, że w 2010 roku musisz być w tym gospodarstwie ubezpieczony w KRUS jako domownik. Mam identyczną sytuacje. Ubezpieczam się wstecz ale nie wiem czy to coś da. No ale spróbować można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ubezpieczyć w stecz się nie można nic to nie da. Trzeba było ubezpieczyć się jako domownik w tym 2010 roku. Był by roczny staż ubezpieczenia wymagany do róznicowania i wszystko. Papiery zostały złozone na rolnika więc patrzyli na starz prowadzenia gospodarstwa. raczej nic tu nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

Ubezpieczyć w stecz się nie można nic to nie da. Trzeba było ubezpieczyć się jako domownik w tym 2010 roku. Był by roczny staż ubezpieczenia wymagany do róznicowania i wszystko. Papiery zostały złozone na rolnika więc patrzyli na starz prowadzenia gospodarstwa. raczej nic tu nie zrobisz.

 

 

jeśli chodzi o KRUS to wstecz ubezpieczyć się można. Masz na myśli to,że i tak to nic nie da w ARiMR ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

dostałem pierwsze poprawki.praktycznie kosmetyczne sprawy...brak podpisu,źle wpisany numer działki i takie tam.

przy okazji zamierzałem zwiększyć park maszynowy i i zakres świadczonych usług,ale znajomy doradza mi,żeby teraz nic nie robić,by nie wydłużać procedury,a dopiero po podpisaniu umowy z ARIMR aneksem wprowadzić więcej maszyn i usług,gdy zostaną wolne środki po zakupie tych maszyn,które wyszczególniłem we wniosku.

czy to jest dobra rada?macie może doświadczenia w takiej kwestii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wronski13    1

Kolego Hubertuss roczny staż ubezpieczenia w Krus posiadam (prawie 14 miesiecy). Agencji chodzi bardziej o dopłaty z 2010 roku które nie były na mnie, bo wniosek o dopłaty był złożony na poprzedniego posiadacza gruntów. No nic spróbuję się odwołać najwyżej się nie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Kolego Hubertuss roczny staż ubezpieczenia w Krus posiadam (prawie 14 miesiecy). Agencji chodzi bardziej o dopłaty z 2010 roku które nie były na mnie, bo wniosek o dopłaty był złożony na poprzedniego posiadacza gruntów. No nic spróbuję się odwołać najwyżej się nie uda.

Właśnie w tegorocznym naborze była ta zmiana, udoskonalenie , że o pomoc może ubiegać się rolnik , który niedawno przejął gospodarstwo, należy jednak wykazać , że był on ubezpieczony w tym gospodarstwie wcześniej jako domownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Właśnie w tegorocznym naborze była ta zmiana, udoskonalenie , że o pomoc może ubiegać się rolnik , który niedawno przejął gospodarstwo, należy jednak wykazać , że był on ubezpieczony w tym gospodarstwie wcześniej jako domownik.

Faktycznie zmienił się ten fragment rozporządzenia ale dołożono dłuższą definicję a nie zmieniło się to co wskazywałem ("jeżeli za rok poprzedzający rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy przyznano płatność do gruntów rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego posiadanego przez tego rolnika albo ten rolnik był domownikiem rolnika posiadającego takie gospodarstwo rolne albo jego małżonkiem"). Z tego wynika, że są dwie sytuacje osobno dla rolników osobno dla domowników/małżonków.

Dalej uważam, że nie trzeba było być wcześniej ubezpieczonym jako domownik i sądzę, że kolega Wronski13ma duże szanse przy odwołaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Faktycznie zmienił się ten fragment rozporządzenia ale dołożono dłuższą definicję a nie zmieniło się to co wskazywałem ("jeżeli za rok poprzedzający rok złożenia wniosku o przyznanie pomocy przyznano płatność do gruntów rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego posiadanego przez tego rolnika albo ten rolnik był domownikiem rolnika posiadającego takie gospodarstwo rolne albo jego małżonkiem"). Z tego wynika, że są dwie sytuacje osobno dla rolników osobno dla domowników/małżonków.

Dalej uważam, że nie trzeba było być wcześniej ubezpieczonym jako domownik i sądzę, że kolega Wronski13ma duże szanse przy odwołaniu.

Wszędzie gdzie mowa o domowniku, chodzi o domownika w rozumieniu ustawy o KRUS, czyli ubezpieczonego w KRUS jako domownik. Po przeczytaniu instrukcji do tego działania, wydaje mi się , że brak ubezpieczenia w KRUS jako domownik w roku poprzedzającym złożenie wniosku dyskwalifikuje wnioskodawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

Wszędzie gdzie mowa o domowniku, chodzi o domownika w rozumieniu ustawy o KRUS, czyli ubezpieczonego w KRUS jako domownik. Po przeczytaniu instrukcji do tego działania, wydaje mi się , że brak ubezpieczenia w KRUS jako domownik w roku poprzedzającym złożenie wniosku dyskwalifikuje wnioskodawce.

jest dokładnie tak jak piszesz bo się dowiadywałem w ARiMR. Tylko czy ubezpieczenie wstecz w KRUS jako domownik pomoże ? Czy to nic nie da ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wronski13    1
Napisano (edytowany)

Ubezpieczenie wstecz wykluczyło by Cię z otrzymania dofinansowania "Młody Rolnik" (informacja z KRUSU-u) Więc wychodzi na to że Różnicowanie jednak nie jest dla młdych rolników korzystających z dofinansowania o tej samej nazwie w roku 2010 albo celowo albo nieumyślnie. Chyba że się kolega Dlok ma rację.

Edytowano przez Wronski13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

Ubezpieczenie wstecz wykluczyło by Cię z otrzymania dofinansowania "Młody Rolnik" (informacja z KRUSU-u) Więc wychodzi na to że Różnicowanie jednak nie jest dla młdych rolników korzystających z dofinansowania o tej samej nazwie w roku 2010 albo celowo albo nieumyślnie. Chyba że się kolega Dlok ma rację.

 

wydaje mi się, że sie mylisz. Przecież w MR liczy się data przejęcia gospodarstwa a nie staż w KRUS-ie. Mógłbym być np. domownikiem u ojca przez 5 lat przejąć gospodarstwo i starać się o MR. Tak mi się przynajmniej wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wronski13    1

Do wczoraj też tak myslałem, ale po rozmowie z Panią Kierownik KRUS-u musiałem zmienić zdanie. Teraz już sam nie wiem co myśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

Do wczoraj też tak myslałem, ale po rozmowie z Panią Kierownik KRUS-u musiałem zmienić zdanie. Teraz już sam nie wiem co myśleć...

 

no może i ja się myle ale z tego co wiem to liczy się data przejęcia gospodarstwa. Tak przynajmniej twierdzi ekspert który wypełnia mi wnioski no a on się na tym znać powinien. Doradził mi żebym ubezpieczył się wstecz i wtedy będę mógł skorzystać i z MR i z różnicowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Do wczoraj też tak myslałem, ale po rozmowie z Panią Kierownik KRUS-u musiałem zmienić zdanie. Teraz już sam nie wiem co myśleć...

 

Lepiej dopytaj się w agencji bo w krusie nie koniecznie mają pojęcie o wymogach agencyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wronski13    1

Pani z infolinni arirm poinformowała mnie dziś że takie ubezpieczenie sie teraz wstecz nic nie pomoże ponieważ ubezpieczenie to powinno być złożone wraz z wnioskiem. Dziś wysłałem odwołanie myśle że nic więcej nie da sie zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj