kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

damianzbr mogłbyś mi przybliżyc troszkę o co chodzi z tym całym LGD?? wiem że moja gmina pod to podlega ale nigdzie nie mogę znaleść sensownej informacji co, jak i gdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

znajdź stronę LGD, albo podaj z jakiej jesteś gminy raczej z monitora nikt Ci nie powróży,

 

korzystał ktoś ze wsparcia poprzez LGD na usługi transportowe, intensywność pomocy rzędu 75% brzmi interesująco, a w ARiMR działalność transportowa jest traktowana po macoszemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

oj cos ciezko mi uwierzyc aby w LGD mozna było usyskac dofinansowanie 75% i to jescze na transport :) Chyba ze mam zatwierdzony taki plan dziłania grupy. moja grupa LGD ma plan taki ze preferuje dziłalnosci dla ludnosci, agroturystyke. kuzyn teraz mam poprawki z ubiegłego roku na ładowarke teleskopowa, wiem ze tez przeszły jakies traki, koparko-ładowarka, jakas firma komunalna koszenie rowów itd. O srodkach transportu nie słyszałem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko zależy od tego jakie cele wyznaczyła sobie taka LGD. Ale żeby 75%? Pierwsze słyszę... Nabór i przyznanie dofinansowania odbywa się na ogólnych zasadach, ewentualnie z szerokiej gamy ogólnych możliwości są wybierane tylko nie które, czyli takie jakie dana LGD życzy sobie realizować na swoim terenie. Np. rozwój usług dla ludności, czy rozwój usług agroturystycznych. Więc nie ma tu mowy o żadnych przywilejach, wręcz przeciwnie to niby skąd by się wzięło 70%...

 

Arek LGD jest na powiat a nie na gminę. Nieraz zdażają się 2 na powiat ale wtedy są podzielone gminami. Organizują nabory na Mikroprzedsiębiorstwa i różnicowanie w terminach wyznaczonych przez siebie samych. Kasy mają nie wiele bo na jakieś 2/3 wnioski (bynajmniej w tych z moich okolic) ale i chętnych zbyt wielu też nie ma. Najlepiej zdobądź adres Lokalnej Grupy Działania pod którą Ty podlegasz i jedź do nich. Tam Ci wszystko wyjaśnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jest dodatkowa pula pieniędzy na to działanie rozdzielana przez LGD, a więc na liście arimr zielona strefa się powiększy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

LGD to całkiem inna historia. osobne wnioski w innych terminach maja swoje pule na kazda z LGD. u mnie w 2011 było 650tys do rozdania załąpało sie 7 wniosków.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

panowie na nodernizacje znalezili 100ml a na to nie znalezili gdyby tyle dali na to to juz było by cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

ostatnio pytałem co się dzieje w "różnicowaniu",a dziś dostałem pismo z ARIMR z wezwaniem do poprawek,czyli ruszyło się i idzie w prawidłowym kierunku.jestem na liście 15xx i z woj.mazowieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin    0
Napisano (edytowany)

Też jestem z mazowieckiego i dzis byłem w Agencji dostarczyć poprwaki. Jedno co mogę powiedzieć to to że ruch tam niesamowity mnóstwo ludzi z poprawkami, wnioskami o płatność, wyjaśnieniami z różnych działań oraz cały czas zajęte wszystkie stoliki przy których podpisywane są umowy. Na złożenie poprawek czekałem w kolejce 1,5 godziny. Zobaczymy co będzie dalej np. kiedy kolejne poprawki.

Edytowano przez malin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

ostatnio pytałem co się dzieje w "różnicowaniu",a dziś dostałem pismo z ARIMR z wezwaniem do poprawek,czyli ruszyło się i idzie w prawidłowym kierunku.jestem na liście 15xx i z woj.mazowieckiego

witam chyba o mnie zapomnieli :( mam nr 8xx i nic mazowieckie ale czekam :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

Panowie czy słyszeliście o przepisie który mówi o tym że wraz z rozpoczęciem działalności nierolniczej (czyli jak ktoś skorzystał z róznicowania) trzeba było zrezygnować z prowadzenia działalności rolniczej lub przejść na VAT z rolnictwem. Teraz jezeli ktoś nie przeszedł urząd skarbowy rząda zwrotu VATU od sprzedanych płodów rolnych od dnia założenia tej nieszczęsnej działalności. Działa to podobno 5 lat wstecz... i znowu sprawa dla pani Jaworowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ten temat jest juz tu poruszny którys tam raz. jedni mówia ze sa na ryczałcie i US nie robi problemów zas inny urzd juz robi problem i każe przejsc na vat po załozeniu dziłaności. Ale problem jest tylko wtedy gdy działalnosc ma byc na vat a gospodrstwo na ryczałcie. Jesli bys załozył dziłalnosc na ryczałcie to by nie było problemu :) Ogólnie sprawa dosc niejasna. przepisy w sprawie vat i dochodowego dziłaja 5 lat wstecz to prawda i moze byc tak ze za 4 lata obudza sie w US i po kontroli beda chcieli zwrotu vat od sprzedanych płodów rolnych jesli ktos był na ryczałcie z gospodrstwa i na vat z działalności. A jak to mówia z US nie wygrasz a co lepsze licza odsetki ustawowe za zady dzin po terminie zapłaty vat to sobie policzcie ile to moze byc w ciagu 4-5lat :) Wiem co to znaczy bo miałem doczynienia z US :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

W świętokrzyskim oddziale Arimr też coś się ruszyło :) .

Właśnie dostałem pismo wstrzymaniu rozpatrywania wniosku z powodu braku limitu środków na to działanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do ostatniej listy jestem 1 miejsce do tyłu (okolice numeru 1133x). Znaczy że ktoś kto był za mną wepchnął się do przodu, bo ogólna liczba osób na liście bez zmian. Jak to się stało czy ktoś tej osobie ponownie policzył liczbę punktów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

W świętokrzyskim oddziale Arimr też coś się ruszyło :) .

Właśnie dostałem pismo wstrzymaniu rozpatrywania wniosku z powodu braku limitu środków na to działanie :(

kolego ja tez dostalem dzis to pismo, powod ten sam :):( nr 700x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Panowie czy słyszeliście o przepisie który mówi o tym że wraz z rozpoczęciem działalności nierolniczej (czyli jak ktoś skorzystał z róznicowania) trzeba było zrezygnować z prowadzenia działalności rolniczej lub przejść na VAT z rolnictwem. Teraz jezeli ktoś nie przeszedł urząd skarbowy rząda zwrotu VATU od sprzedanych płodów rolnych od dnia założenia tej nieszczęsnej działalności. Działa to podobno 5 lat wstecz... i znowu sprawa dla pani Jaworowicz

 

wynika to z różnych interpretacji poszczególnych izb skarbowych, prawie jak w Misiu, są wydawane w doskonale sprzecznym brzmieniu, niestety na interpretację czeka się 3 miesiące ja nie mam na to czasu, a więc trzeba poczekać na jakąś interpretację z MF, albo na to aż jakaś Izba Rolnicza bądź inny podobny podmiot ogarnie ostatecznie temat na szybkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Mam pytanie odnośnie lokalnej grupy działania, czy zasady dotyczace beneficjentow są takie same jak w przypadku naboru przez ARIMR, bo ja niestety nie byłem ubezpieczony jako domownik(min rok), a chciałbym zlozyc taki wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Mam pytanie odnośnie lokalnej grupy działania, czy zasady dotyczace beneficjentow są takie same jak w przypadku naboru przez ARIMR.

Zasady w przypadku działania wdrażanego przez LGD są identyczne jak w normalnym różnicowaniu. Więc jeśli nie byłeś ubezpieczony rok wstecz w KRSUie to nie niestety odpadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasady w przypadku działania wdrażanego przez LGD są identyczne jak w normalnym różnicowaniu. Więc jeśli nie byłeś ubezpieczony rok wstecz w KRSUie to nie niestety odpadasz.

mała poprawka poza wymogami z arimr trzeba jeszcze spełnić te stawiane przez LGD, oni mają swój dodatkowy system oceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

najlepiej zapoznać się z nazwiskami osób, które już w danej LGD skorzystały z tej pomocy, wtedy stanie się jasne jakiego rodzaju kryteria należy spełnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

Z 990 miejsc do zielonej zmniejszyło się na 560, jak myślicie mam szanse załapać się jeszcze na zielono?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z 990 miejsc do zielonej zmniejszyło się na 560, jak myślicie mam szanse załapać się jeszcze na zielono?

 

Według mnie masz duże szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witekbr5    0

a czy podpisanie modernizacji moze byc przyczyna przesuniecia z 66xx roznicowaniw na 92xx miejsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj