kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Gość   
Gość

To niech cię zatrudni na umowę zlecenie na okres świadczenia usługi opryskiwaczem. Tzn. w agencji oświadczenie że będzie zatrudniać pracownika (nie męża, a pracownika, jeszcze nie wiadomo kogo) na umowę zlecenie i tyle.

 

EDIT: Gdy się wypełnia EPO to się wpisuje co jest w gospodarstwie. Tak samo jak wniosek składa domownik czy rolnik, czy małżonek rolnika, ale nr. jest ten sam dla ich gospodarstwa. I trzeba wpisać jakie maszyny są, jakie budynki działki i co będzie wykorzystane do działalności a co nie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Brał ktoś z was opryskiwacz na różnicowanie? bo mam problem mianowicie moja siostra wzieła opryskiwacz ciągnik i przyczepę, wszystko cacy przeszło wniosek o płatnośc i złożony i nagle teraz agencja wpadła na za***isty pomysł że do opryskiwacza jest potrzebny kurs chemizacyjny właściciela maszyny nie wystarczy oswiadczenie że będzie pryskać mąż czy brat.normalnie paranoja ( jest jakiś artykuł w którym mowa żę kobiety nie powinny wykonywać oprysków?) a jak na opryskiwacz potrzebny kórs to zaraz będą pewnie chcieli prawo jazdy kategorii T do przyczepy.

 

Jeden z dilerów maszyn mi mówił, że jak brali u niego kombajny na różnicowanie to agencja wymagała uprawnień na kombajn. Więc widać co oddział to inne wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

W poniedziałek bede wiedzieć co z tego wyjdzie siostra jedzie robić kurs pewnie jedyna kobieta na kursie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jakbyc wpisał pkd wynajem maszyn bez operatora to bny poszło a jak wpisałes swidczenie usług w produkcji roslinnej to jiz niestety osoba wykonujaca musi miec kurs chemizacyjny. ale w czym problem. niech skoczy do odru lub firm szkolacych i załątwi sobie kwitek :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

No tak niby nie problem. jedyny problem to to że przez cały czas rozpatrywania wniosku nikt o tym nic nie wspomniał dopiero jak wniosek o płatność złożony to ktoś na to wpadł. a termin poprawki do 18 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenot    0

Kurs chemizacyjny to tylko formalność , a siostra już we wniosku "różnicowanie" zapewne wpisała ,że będzie prowadziła firmę jednoosobową, a następnie przy rejestracji firmy zrobiła to samo ,więc skoro założyła firmę jednoosobową to musi mieć do tego wymagane uprawnienia.Jeżeli maszynę miała by obsługiwać inna osoba to siostra musiała by zarejestrować tą osobę jako swojego pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli firma jednoosobowa, to na umowę o dzieło. Jak opryskiwacz będzie świadczył usługi to spiszesz taką umowę z przyszłym operatorem. Jeszcze opryskiwacza nie ma to i operator nie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Dostaliście pismo z ARiMR ,że rozpatrywanie wniosków tych co nie dostali zostało zawieszone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Witam! Mam takie pytanie... Czy mogę założyć działalność przed podpisaniem umowy i kupić na ta działalność sprzęt a po podpisaniu umowy by mi zwrócili ta stówe? Robił ktoś z Was tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mozesz


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenot    0

Ja troszkę w to wątpię.Rafik zadzwoń do Biura Wsparcia Inwestycyjnego(ARiMR) ,wszystko ci powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

a w co watpisz kolego znasz przepisy ? Mozesz realizowac inwestycje juz po ukazaniu sie list. wiec w czym problem :) ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenot    0

Małe przeoczenie z mojej strony, miałem na myśli założenie działalności i zakup przed złożeniem wniosku o dofinansowanie.Sorki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Nowa lista +162 osoby do zielonej.ja 2 miejsca w góre :D także coś się rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Myślę ze jeszcze wszystko jest możliwe mi jescze 115 miejsc ale niestety ten program nie zapowiada się rózowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didrzej    4

a w co watpisz kolego znasz przepisy ? Mozesz realizowac inwestycje juz po ukazaniu sie list. wiec w czym problem :) ?

Nie tylko po ukazaniu się list ale zaraz po złożeniu wniosku, co sam zrobiłem,ale na własne ryzyko w przypadku nie podpisania umowy z agencją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Przesunięcie się zielonej listy to na pewno miłe zaskoczenie, tylko mam pytanie skąd pochodzą środki na te miejsca? Czy są to pieniądze nie wykorzystane z poprzednich naborów czy sprawdzają wnioski z tego naboru i znajduję się dodatkowa kasa np. ci co na biogaz składali się teraz wycofują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Przesunięcie się zielonej listy to na pewno miłe zaskoczenie, tylko mam pytanie skąd pochodzą środki na te miejsca? Czy są to pieniądze nie wykorzystane z poprzednich naborów czy sprawdzają wnioski z tego naboru i znajduję się dodatkowa kasa np. ci co na biogaz składali się teraz wycofują?

Jak dotąd nikt z biogazu się nie wycofał, bo lista na biogaz się nie zmienia . Kasa pochodzi z weryfikacji wniosków , tzn. na początku założono, że każdy wniosek jest na okrśloną kwotę pomocy np 90 tyś a w trakcie sprawdzania okauzuje się, że są na mniejszą kwotę i z tąd pozostaje kasa na kolejne wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Nic nie zakładano, tylko sumowano wnioskowane kwoty, aż do osiągnięcia pełnej puli.

To sumowanie odbywa się na bieżąco i jeśli w trakcie weryfikacji ktoś nie spełnia kryteriów, wycofuje wniosek,bądź kwota wniosku obniża się to ta kwota przechodzi na najbliższych z białej.

Tak będzie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1

Ciekawe do którego nr. wniosku z zielonego już te wnioski zostały zweryfikowane (wycofane, poprawione itp, że ich suma dotacji już nie ulegnie zmianie), że dało to nie małą sumę pieniędzy na te dodatkowe ok. 162 miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj