kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

pic2ek    5

z tego co mnie pamięć nie myli to dla zakładających 1 raz działalność są "bonusy", czyli przez 2 lata płaci składkę zdrowotną i chyba jakąś jeszcze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ale to i tak duzo bo płącic co miesac 350zł a po 2 latach musisz jescze 3 lata bulic blisko 900zł


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz319    0

czyli mogę dostać i młodego rolnika i różnicowanie ? Czy jedno wyklucza drugie ? Jestem na krusie od 16.09.2010 wiec do 16.03.2012 musiałbym dostać pozytywną decyzję na młodego rolnika bo mija półtora roku. Działalność chciałem założyć dopiero we wrześniu 2013 żeby być na KRUS-ie tylko nie wiem czy tak można jak sobie wymyśliłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dobrze wymysliłes tylko nie mozesz przekroczyc 2 lat relizacji róznicowania a wiec wyrobisz sie w terminach na spokojnie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

ale to i tak duzo bo płącic co miesac 350zł a po 2 latach musisz jescze 3 lata bulic blisko 900zł

 

no ale zawsze to mimo wszytsko jakas oszczędność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

no ale zawsze to mimo wszytsko jakas oszczędność

witam jest nowa lista z dnia 05,01,2012r ja jestem w tym samym miejscu 8xx pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

panowie ktoś tu na forum mowił że po nowym roku wszyscy dostaną bo że kasa ma być a tu jakoś nic sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

W agrobiznesie niedawno minister Sawicki mówił, że narazie planów jaki i kasy na "dokładki" nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

czy ktoś się pochwali że dostał jakiś pismo z arimr że wniosek jest rozpatrywany albo poprawki, bo jak na razie cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

czy ktoś się pochwali że dostał jakiś pismo z arimr że wniosek jest rozpatrywany albo poprawki, bo jak na razie cisza

Czytaj pare postów stron do tyłu.;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

Martwy okres w oczekiwaniu na dalsze losy po opublikowaniu listy,więc zamiast główkować i wypisywać mało konkretne informacje,pozwoliłem sobie na kontakt telefoniczny z biurem wsparcia inwestycyjnego oddziału mazowieckiego w warszawie ul.J.Pawła II.

Sympatyczna pani udzieliła mi podstawowych informacji o ostatnim naborze"Różnicowania...",a finał rozmowy jest taki,że pozostaje cierpliwie czekać na pierwsze pisma z biura.Póki co ,beneficjenci z zielonej listy ,trafiają do odpowiednich koszyków regionalnych i tak jak pisałem już wcześniej,kilka tygodni temu, wnioski z mazowieckiego idą do odziału mazowieckiego.następnie są przydzielane pracownikom,którzy przystąpią do analizy,ale...na dzień dzisiejszy jeszcze nie podzielono wniosków wśród pracowników ARIMR,ponieważ Ci kończą jeszcze prace nad poprzednim naborem.

Pani dodałe,że prawdopodobnie w końcu miesiąca lub na początku lutego(ale...to jest ruchoma kwestia) pracownicy biura zajmą się dokumentami z ostatniego naboru.Wszystko to jest w gestii kierownika odpowiedniego departamentu

Po przydzieleniu wniosków odpowiednim pracownikom będzie można już kontaktować się indywidualnie z konkretną osobą biura ARIMR w celu domkonywania poprawek,zmian itp.

Podsumowanie po rozmowie:

1.Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać

2.Na dzień dzisiejszy nie została podpisana żadna umowa na realizację"Różnicowania" z naboru 2011r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahos    0

Martwy okres w oczekiwaniu na dalsze losy po opublikowaniu listy,więc zamiast główkować i wypisywać mało konkretne informacje,pozwoliłem sobie na kontakt telefoniczny z biurem wsparcia inwestycyjnego oddziału mazowieckiego w warszawie ul.J.Pawła II.

Sympatyczna pani udzieliła mi podstawowych informacji o ostatnim naborze"Różnicowania...",a finał rozmowy jest taki,że pozostaje cierpliwie czekać na pierwsze pisma z biura.Póki co ,beneficjenci z zielonej listy ,trafiają do odpowiednich koszyków regionalnych i tak jak pisałem już wcześniej,kilka tygodni temu, wnioski z mazowieckiego idą do odziału mazowieckiego.następnie są przydzielane pracownikom,którzy przystąpią do analizy,ale...na dzień dzisiejszy jeszcze nie podzielono wniosków wśród pracowników ARIMR,ponieważ Ci kończą jeszcze prace nad poprzednim naborem.

Pani dodałe,że prawdopodobnie w końcu miesiąca lub na początku lutego(ale...to jest ruchoma kwestia) pracownicy biura zajmą się dokumentami z ostatniego naboru.Wszystko to jest w gestii kierownika odpowiedniego departamentu

Po przydzieleniu wniosków odpowiednim pracownikom będzie można już kontaktować się indywidualnie z konkretną osobą biura ARIMR w celu domkonywania poprawek,zmian itp.

Podsumowanie po rozmowie:

1.Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać

2.Na dzień dzisiejszy nie została podpisana żadna umowa na realizację"Różnicowania" z naboru 2011r

nieprawda chyba że chodzi ci o mazowieckie w dolnośląskim jest już podpisane kilkanaśćie wniosków jak niewięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Kolego ahos, ktoś na forum zalecił Ci abyś wstawił skan kilku stron z umowy, którą podpisałeś na róznicowanie.

Wtedy wszyscy uwierzą, bo mamy duży mętlik i sprzeczne wiadomości :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

kolego AHOS!

proszę uważnie czytać,to co jest napisane!

Mój post dotyczył informacji z mazowieckiego oddziału ARIMR .Warszawa ul.J.PAWŁA II

I powtórzę wyraźnie to co powiedziała mi telefonicznie pani z tego biura,zajmujęcego się "Różnicowaniem" w woj.mazowieckim

Nie podpisano żadnej umowy z naboru 2011!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

kolego AHOS!

proszę uważnie czytać,to co jest napisane!

Mój post dotyczył informacji z mazowieckiego oddziału ARIMR .Warszawa ul.J.PAWŁA II

I powtórzę wyraźnie to co powiedziała mi telefonicznie pani z tego biura,zajmujęcego się "Różnicowaniem" w woj.mazowieckim

Nie podpisano żadnej umowy z naboru 2011!

Witam

Panowie prawdą jest , że w całym kraju podpisano na dzień 30.12.2011, 11 umów z naboru 2011, tak wynika ze sprowozdania z realizacji PROW opuplikowanego dnia 30.12.2011.

Do niedawna sam w to niewierzyłem , ale doszukałem się tego dokumentu i uwierzyłem

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Patrzyłem właśnie na te sprawozdania i nic nie widze...

 

kliknij tu

 

Podrzuć link z tymi sprawozdaniem, ja mam na 30,11,2011 . Kolejne będzie za miesiąc,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Patrzyłem właśnie na te sprawozdania i nic nie widze...

 

kliknij tu

 

Podrzuć link z tymi sprawozdaniem, ja mam na 30,11,2011 . Kolejne będzie za miesiąc,

Kolega roart już wrzucił link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahos    0

Kolego ahos, ktoś na forum zalecił Ci abyś wstawił skan kilku stron z umowy, którą podpisałeś na róznicowanie.

Wtedy wszyscy uwierzą, bo mamy duży mętlik i sprzeczne wiadomości :blink:

chetnie bym zamieścił skan ale niestety nie mam skanera pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Spoko, nie musisz :rolleyes:

 

Koledzy forumowicze podrzucili link ze sprawozdaniem i już wszystko jasne.

roart i jan 77 dzięki za udostępnienie linku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Brał ktoś z was opryskiwacz na różnicowanie? bo mam problem mianowicie moja siostra wzieła opryskiwacz ciągnik i przyczepę, wszystko cacy przeszło wniosek o płatnośc i złożony i nagle teraz agencja wpadła na za***isty pomysł że do opryskiwacza jest potrzebny kurs chemizacyjny właściciela maszyny nie wystarczy oswiadczenie że będzie pryskać mąż czy brat.normalnie paranoja ( jest jakiś artykuł w którym mowa żę kobiety nie powinny wykonywać oprysków?) a jak na opryskiwacz potrzebny kórs to zaraz będą pewnie chcieli prawo jazdy kategorii T do przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

i co odrzucili jej a na opryskiwacz raczej musisz mieć kurs bo jak złapią to mozna zapłać

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to? Mowa o różnicowaniu, tak? Czyli jest to świadczenie usług tym opryskiwaczem. A co to nie można usługi świadczyć tak: ja ci przyprowadzam opryskiwacz na pole, ty se pryskaj ile chcesz i czym, a mi za każdą godz którą mój opryskiwacz spędzi na twoim polu płać 20 zł?

Zadzwoń do innego oddziału ARiMR udaj głupa że niby tak się zastanawiasz czy tak można by było zrobić, bo może będziesz miał chęć składać wniosek ale nie jesteś pewien, bo masz lęki ;). Zapewne baba/chłop odpowie że można. Rozmowę nagraj. A później nie odpuszczaj tym z Twojego oddziału ARiMR. Jak składała wniosek to pisała że ma jakiś opryskiwacz w gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Kurs mam i ja i szwagier czyli są dwa chodzi o to że chcą zęby wnioskodawca miał kurs i to dopiero na sam koniec sobie przypomnieli. raczej w różnicowaniu się nikt nie pyta czy ktoś ma maszyny. a nawet jesli to siostra nie miała zadnej (przynajmniej oficjalnie)

Edytowano przez janusz20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj