kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

andrzejch61    0

Agencja na stronie ma napisane że lista będzie aktualizowana co 10 dni. Albo czegoś nie wiem tudzież nie rozumiem. Agencja jeszcze nie sprawdziła wszystkich wniosków i wszystko jest w toku?? A lista jest dana na odczepnego...Czy liczba osób na zielonej stronie wzrośnie?? Czy ktoś może spaść po za zieloną listę?? Wydaje mi się to nie poważne...

witam raczej kolego ta lista pozostanie beda male wahania to tak jak MGR chyba ze dojdzie dodatkowa kasa albo beda wczesne wybory rzadowe jak ostatnio to dorzuca kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z "białej listy" dostał jakieś pismo z agencji i czy były na nim punkty jakie mu obliczono?

Edytowano przez prezesandrew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

witam raczej kolego ta lista pozostanie beda male wahania to tak jak MGR chyba ze dojdzie dodatkowa kasa albo beda wczesne wybory rzadowe jak ostatnio to dorzuca kasy

Witam Panowie wahania będą i to niem małe, jak komuś zweryfikują negatywnie wniosek to lista zielona przesuwa się, tzn przybywa kolejny z białej , i tak aż rozdysponują kasę, ale to potrwa. Odpada średnio 30 % wniosków , a więc 1000 osób z białej ma szanse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomparkiet    1

Po mojemu ta zielono biała lista to pic na wodę fotomontaż żona ma numer 19XX i cisza a ktoś wyżej napisał że miał numer 25XX i już umowę podpisał coś tu nie alo :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

Po mojemu ta zielono biała lista to pic na wodę fotomontaż żona ma numer 19XX i cisza a ktoś wyżej napisał że miał numer 25XX i już umowę podpisał coś tu nie alo :blink:

a według mnie,nie jest to zaden"pic".

po prostu lista jest ogólnokrajowa,ale małoprawdopodobne,zeby ją rozpatrywała centrala.

Myślę,że tak jak pisałem wcześniej,a podał to w TVP "AGROBIZNES",podzielono listę na województwa i wcale mnie nie dziwi,że kolega z dolnośląskiego już umowę podpisał.ktoś musi być pierwszy i ktoś ostatni,ale skoro np.w dolnośląskim wstępnie zakwalifikowanych jest tylko 88 wniosków,to przecież jest bardzo mała liczba i jeśli oddział terenowy wziął się sprawnie do roboty,to i szybko się uwinął.

pożyjemy,zobaczymy,kto pochwali się następny i czy moje przypuszczenia się potwierdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

a według mnie,nie jest to zaden"pic".

po prostu lista jest ogólnokrajowa,ale małoprawdopodobne,zeby ją rozpatrywała centrala.

Myślę,że tak jak pisałem wcześniej,a podał to w TVP "AGROBIZNES",podzielono listę na województwa i wcale mnie nie dziwi,że kolega z dolnośląskiego już umowę podpisał.ktoś musi być pierwszy i ktoś ostatni,ale skoro np.w dolnośląskim wstępnie zakwalifikowanych jest tylko 88 wniosków,to przecież jest bardzo mała liczba i jeśli oddział terenowy wziął się sprawnie do roboty,to i szybko się uwinął.

pożyjemy,zobaczymy,kto pochwali się następny i czy moje przypuszczenia się potwierdzą.

Ludzie czy wyście oszaleli użytkownik ahos nie podpisał jeszcze żadnej umowy, on poprostu robi sobie jaja, a jeżeli nie to niech przedstawi skan pierwszej i ostatniej strony umowy. Użytkownik ahos post o podpisaniu umowy napisał w dniu 15 grudzień (czwartek)2011, a lista ukazała się w dniu 09.12 2011 w piątek , a więc jak po trzech dniach roboczych od ukazania listy można podpisać umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jan77. To oskarżenie.. ale jeśli masz rację to zbanować tego użytkownika! Za bezpardonowe wprowadzanie innych użytkowników w błąd, i brak elementarnego szacunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Post o podpisaniu umowy jest z 15 czy 16 grudnia. Chociaż za bardzo wierzyć mi się nie chce w to. Też moge napisać, że już podpisałem. Listy będą się zmieniały jak ktos napisał ponieważ część wypadnie, oraz nie każdy wykorzystał pełne 100 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malgosiam    0

Nistety też się nie załapałam, myślę, że to jest ta sama metoda jak przy "niskotowarówkach"... Bez sensu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jest dzisiaj aktualizacja listy.nie mam pojęcia co oni odpierdalają w tej agencji. 9grudnia miałem miejsce 4276 a dzisiaj 19grudnia mam 4293.Jak to się stało że mnie zwalili pare miejsc w dół to nie wiem.macie podobne przypadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja też poleciałem 30 miejsc do góry. Dziwne to.

Co ciekawe zielona lista powiększyła się o ok. 50 miejsc

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

i ja jestem wyżej, ale już miałem stracha bo mi word nie wyszukał mnie, ale na szczęście źle wpisałem nazwisko ufff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ja 20 pozycji w dół, czyli lista to jedna wielka ściema. Czyli zulu-gula kto pamięta ten program ten wie o co biega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Zaczyna się. Osoby które nie znalazły się na zielonej liście już tworzą spiskowe teorie, że to kosmici tworzą listę, że dzięki znajomościom, że dyskryminują duże gospodarstwa, że małych nie będzie stać na zakup sprzętu itp... Jaka niespotykana troska o przestrzeganie prawa i innych obywateli. Założę się, że cześć z was nie potrafi sobie policzyć nawet pkt. albo i nie wie po co są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Zaczyna się. Osoby które nie znalazły się na zielonej liście już tworzą spiskowe teorie, że to kosmici tworzą listę, że dzięki znajomościom, że dyskryminują duże gospodarstwa, że małych nie będzie stać na zakup sprzętu itp... Jaka niespotykana troska o przestrzeganie prawa i innych obywateli. Założę się, że cześć z was nie potrafi sobie policzyć nawet pkt. albo i nie wie po co są.

Z całym szacunkiem kolego, ale jak wytłumaczysz sens robienia listy rankingowej skoro jedni spadają a drudzy idą w górę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Bo jak ktoś spada z listy to drugi wchodzi na jego miejsce. Proste? Po drugie lista cały czas się tworzy dlatego co jakiś czas jest odświeżana. Część rezygnuje, u innych są odnajdywane błędy albo po prostu urzędnik się pomylił i zakwalifikował wniosek który później odpadł. Bo znając Waszą troskę o przestrzeganie prawa zaraz byłyby donosy lub sprawy w sądzie przeciwko Agencji, że X dostał kasę a nie powinien bo nie spełnił warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

panowie kasa jest podzielona na województwa i lista sie bedzie całkowicie zmjeniaci bo jak wojewudztwe 1 odpadnie to juz iny idzie na jego mjesce lista sie jeszcze 100razy zmjeni kazdy ma w tym wypatku szanse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Bo jak ktoś spada z listy to drugi wchodzi na jego miejsce. Proste? Po drugie lista cały czas się tworzy dlatego co jakiś czas jest odświeżana. Część rezygnuje, u innych są odnajdywane błędy albo po prostu urzędnik się pomylił i zakwalifikował wniosek który później odpadł. Bo znając Waszą troskę o przestrzeganie prawa zaraz byłyby donosy lub sprawy w sądzie przeciwko Agencji, że X dostał kasę a nie powinien bo nie spełnił warunków.

Słuchaj nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo nie wszyscy rodacy są takimi cwaniakami jak ich postrzegasz. Trochę dystansu. Mnie akurat aż tak bardzo nie zależy na skorzystaniu z tego działania, bo wcale nie jest ono takie różowe. Po prostu jest dla mnie dziwne że są takie duże przesunięcia. A według ciebie kolego to co, oni odnowa wszystkie wnioski sprawdzają czy co. Co do cwaniactwa które tak dostrzegasz, to nie tylko polski rolnik jest cwaniak ale i ludzie którzy tam pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Zbyt duże przesunięcia źle bo pewnie ktoś dał łapówkę, brak przesunięć także źle bo ktoś wcześniej dał łapówkę albo kolega załatwił. Zdecydujcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Zbyt duże przesunięcia źle bo pewnie ktoś dał łapówkę, brak przesunięć także źle bo ktoś wcześniej dał łapówkę albo kolega załatwił. Zdecydujcie się.

Nie no słuchaj na wszystko masz odpowiedź (samo cwaniactwo i łapówki. "Nie ma ludzi nie przekupnych" to twoje słowa z innego tematu.

Dla mnie powinny być bardziej przejrzyste warunki i jawne. Przez to nie było by sprawy, no i na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Bo jak ktoś spada z listy to drugi wchodzi na jego miejsce. Proste? Po drugie lista cały czas się tworzy dlatego co jakiś czas jest odświeżana. Część rezygnuje, u innych są odnajdywane błędy albo po prostu urzędnik się pomylił i zakwalifikował wniosek który później odpadł. Bo znając Waszą troskę o przestrzeganie prawa zaraz byłyby donosy lub sprawy w sądzie przeciwko Agencji, że X dostał kasę a nie powinien bo nie spełnił warunków.

 

Kolego, według Twojego rozumowania powinienem się przesunąć kilka miejsc do góry a niestety spadłem o ponad 50 pozycji. Więc nie do końca rozumiem o co w tym wszystkim chodzi. Dodam tylko że miałem pozycję 60** a teraz mam o 50 większą, więc nie rozumiem na jakiej podstawie spadłem. Nikt nie rozpatrywał wniosków osób będących na białej liście, a na pewno nie tych którzy zajmują pozycje 8000 czy 10000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ale to są przejrzyste warunki. Aby dostać kasę musisz uzbierać ileś tam punktów. Wymogi punktowe są takie same w całym kraju, każdy ma do nich dostęp, każdy urzędnik liczył pkt. według tej samej ustawy i zgodnie z nią. Więc gdzie tu mogło być pole do nadużyć? A wątpię żeby jakiś urzędnik ryzykował swoją posadę i karę więzienia dla wsadzenia na tą listę kolegi. Bo to jest już dość duże wyzwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ale to są przejrzyste warunki. Aby dostać kasę musisz uzbierać ileś tam punktów. Wymogi punktowe są takie same w całym kraju, każdy ma do nich dostęp, każdy urzędnik liczył pkt. według tej samej ustawy i zgodnie z nią. Więc gdzie tu mogło być pole do nadużyć? A wątpię żeby jakiś urzędnik ryzykował swoją posadę i karę więzienia dla wsadzenia na tą listę kolegi. Bo to jest już dość duże wyzwanie.

Dobra korupcję zostawmy w spokoju. Piszesz że każdy urzędnik liczył punkty według tej samej ustawy. No to w takim razie pierwsza lista była robiona na odczep się, twierdząc że ktoś tam źle policzył (dlatego są przesunięcia)tak ??. A jak wytłumaczysz że lista się wydłużyła?? Rozumiem drobne przesunięcia jednak to drobne przesunięcia nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Panowie a nie może ktoś zadzwonic i się zapytać czemu to sie tak dzieje, ze ktos spadł o 100 pozycji? skonczą się spekulacje, domysły i wygadywaniu głupot. Nie zachowujcie się jak dzieci w przedszkolu lub co gorsza politycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Właśnie tak. Pierwszą listę robili na odczep się czyli policzyli pkt. i policzyli jakiś tam limit osób który dostanie kasę. Teraz masz dokładniejsze wyliczenia, sprawdzanie wniosków itp. i aktualizowanie listy. Albo jest druga wersja. Dyrektor przegląda listę i tak sobie przesuwa osoby. Kowalskiego z miejsca 4500 da na 4530 a Nowaka z 3948 na 1500. Jeszcze Kwiatkowskiego dał niżej bo cham dzień dobry nie powiedział. Która wersja Ci się podoba to ją sobie wybierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj