kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

kamieniak89    31

@jan77 piszesz że powyżej 20ha nie ma co marzyć, a czy wszyscy Ci którzy mają poniżej 20ha "leżą" na terenach ONW, bo Ja np złożyłem wniosek i niby wszystkie punkty łapię oprócz tych za powierzchnie gospodarstwa. Zresztą poczekamy zobaczymy ;)


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

JEST LISTA!!!! szukajcie się!! ja jestem!!! :)

Edytowano przez pic2ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie cisza na stronie i wątpię żeby lista dziś była:(

 

 

Kolego podaj link....

Edytowano przez KiepskiT6030

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bgbg    5

NO FAKT JEST!

CIEKAWE JAK TO BYŁO OCENIANE FAKTYCZNIE?

JA JESTEM W POŁOWIE ZIELONEJ LISTY.

MAM 6,5 HA,ONW I NIE KORZYSTAŁEM DO TEJ PORY Z ZADNYCH FUNDUSZY UNIJNYCH I GDYBYM NIE ZNALAZŁ SIĘ NA LIŚCIE,TO POMYŚLAŁBYM,ZE ZNOWU ZDECYDOWAŁY DZIWNE UKŁADY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Sporo ludzi złożyło - ponad 12 tys. U mnie pozycja 3040 czyli OK B)

Wniosek składany był na trochę ponad 20 ha


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Sporo ludzi złożyło - ponad 12 tys. U mnie pozycja 3040 czyli OK B)

Wniosek składany był na trochę ponad 20 ha

masz onw? korzystałeś? bo ja tez mam 22 ha ale nigdzie sie nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1248    1

Brakuje mi do zielonej listy 2000 z małym hakiem, i mam pytanie? Maszyny i tak kupie i otwarze działalność, ale gdzy jakimś cudem znajde się na zielonej liście A W POLSCE WSZYSTKO JEST MOŻLIWE ! To czy będe mógł otrzymać zwrot z tych maszyn? Bo nie moge znaleść odpowiedzi na ten temat w ich papierologi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

No to mnie rozwaliło ja mam 0 ha ziemi a numer 5017 czyli d*pa blada. Jak to jest możliwe że dostały osoby które mają powyżej 20ha???


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Chyba Ci co mają ONW rozwalili wszystkich. ja miałem 11,08ha,nie korzystałem nigdy z dotacji i jestem lekko ponad 900miejsc za listą. także już pewnie mogę pomarzyć :P żyję się dalej :D

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Ja mam 6,5 ha, nie korzystałem wcześniej z dotacji i jestem w połowie listy. Także nie wiem jak Ci co mają ponad 20 dostali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Hohoho, 10000+ Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ja 15 ha ONW nie korzystałem wcześniej i numer ponad 10.000 dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

To jest panowie nic. Ja własnie dowiedziałem sie że są osoby na liście na tak z mojej okolicy. Które mają po ponad 30ha, brali już modernizację i róznicowanie na kogoś innego i teraz sie załapali. Co ciekawe całe rodziny sie załapały!!! Gdzie tu sprawiedliwość???


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

heheheh trzeba bylo te 400 zł za wniosek przepic 37 ha nie korzystalem z zadnych dofinansowan 5500 za zielona lista :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

to teraz pytanie ile i kiedy dorzucą kasę do programu ;) przydały by się jakieś wybory..

Edytowano przez cipekfan69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

ja mam 18a, na wszystkich ONW, nigdy nie korzystałem z MGR ani różnicowania i jestem po koniec listy zielonej :). Brany jest także dochód na jednego mieszkańca w danej gminie, także od tego też zależy. Czym bogatsza gmina tym mniejsze szanse na dotację. Także jest wiele czynników od których zależy czy ktoś dostanie kasę czy nie. Ale myślę że z czasem kilkaset pozycji pójdzie zielona lista w dół. Nie wszystko stracone panowie.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

Ja mam numer 19xx tak więc się łapie ale nie wiem czy skorzystam(chyba się wycofam) gdyż nadchodząca koniunktura mnie przeraża.Tak więc myślę że ci z poza zielonej listy maja nadal szanse na realizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj