kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

StasiekS    73

Musi też być przeprowadzona reforma ubezpieczeń, nie może tak być, że sklepikarz płaci 900zł ZUSu miesięcznie, a stu hektarowy obszarnik 900zł KRUSu kwartalnie.

Dokładnie!

Zazdrościsz, że tak piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Nie zazdroszczę, ale taka jest prawda. Sklepikarz ma dokładnie takie same świadczenia jak rolnicy mimo, że płaci 3 razy więcej. Składki powinny być naliczane na realnym poziomie od dochodu, a sprawiedliwie byłoby tylko w przypadku jakby nie były obowiązkowe, każdy mógłby się ubezpieczyć prywatnie.

Edytowano przez donborys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Nie zazdroszczę, ale taka jest prawda. Sklepikarz ma dokładnie takie same świadczenia jak rolnicy mimo, że płaci 3 razy więcej. Składki powinny być naliczane na realnym poziomie od dochodu, a sprawiedliwie byłoby tylko w przypadku jakby nie były obowiązkowe, każdy mógłby się ubezpieczyć prywatnie.

 

 

 

A co z tymi którzy by się nie chcieli ubezpieczyć a by zachorowali? kto by za nich płacił? Czy zostawić ich na pastwe losu samych sobie? Chyba nie ma złotego środka w tej sprawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czyli po prostu żal ci d**ę ściska obrońco pokrzywdzonych i ucieśnionych. Nie nie wkurza mnie ze brat rodzony mojego teścia ma 5 ciągników, 3 letni kombajn i naprawdę nowy park maszynowy, nie, nie wkurza mnie że sąsiad kupił sobie nowiutkiego claasa u mojego kumpla i jakis agregat itd. Itd itd itd,

 

Dajcie sobie spokój z tym ,,żalem,, już ktoś was wyśmiał, że waszym argumentem, rzekomo dla którego toczę potyczkę jest mój żal. Wymyślcie coś oryginalnego, bo ,,żal,, stał się nudny. Czemu każdy na tym forum musi opisywać swój własny eden? Jak może kogoś obchodzić brat rodzony a zwłaszcza twojego teścia, nie ośmieszaj się. Skąd mi wiedzieć o jego trzy letnim clasie z pięcioma agregatami? Podawaj jakieś teoretyczne przykłady bo ja nie wiem skąd on ma tego clasa. Może wygrał w totka, albo jest utyrany od rana do nocy, nie ma czasu siedzieć na AF i sam sobie na niego zapracował na kolei w młodości.

Są furtki i się z tego korzysta.

 

Zasadnicze pytanie, czy piszesz o: a) legalnych furtkach czy b ) nielegalnych furtkach?

 

a) legalna furtka wynikająca ze źle skonstruowanego prawa. Przykład: taksiarz wiezie rolnika z ul. Jana Pawła na dworzec centralny. Podczas podróży słyszy przypadkiem z rozmowy telefonicznej rolnika o ,,Różnicowaniu,, A że przy ul. Świętokrzyskiej stali w korku godzinę czasu, taksiarz bez przeszkód mógł się wsłuchać w rozmowę, przy czym poznał wszystkie szczegóły na temat ,,różnicowania,, Następnego dnia jest już rolnikiem, a za rok składa wniosek by dostać dofinansowanie na kiosk z ogórkami koloru niebieskiego. Tak to jest legalna furtka <angry>

 

b )Nielegalna furtka, czyli oszustwo a następnie kradzież. Przykład: Kaziu rolnik, dość zwinny, potrzebował nowego rozrzutnika, do starej obory. Tak się składa że w tym samym czasie jechał z tym samym taksiarzem który wiózł rolnika na centralny, a zatem słyszał tę całą rozmowę, którą prowadził siedzący obok obcy człowiek, ale jednak kolega po fachu czyli także rolnik. Z podsłuchanej rozmowy usłyszał wszystkie szczegóły związane z ,,różnicowaniem,, i wie, że do własnych potrzeb rozrzutnika mu nie dofinansują. Jak wspomniałem był, przebiegły, lecz trochę opóźniony i dlatego dopiero w pekaesie gdy był już blisko domu, wpadł na genialny pomysł by swingować EPO, w sposób następujący: ,,napisze sie że rozrzutnikiem będę wywoził makaron za kasę u całej wioski, a fakturki się załatwi... przecież nikt z ARiMR się nie dowie,,. Sami widzicie, pisanie nie prawdy w wniosku, tworzenie fałszywych dokumentów, na pewno nie jest legalne.

Czy mam być zły ze dyrektor banku zarabia 20 000 zł na miesiąc a ja nie? ze kierownik sklepu z farbami zarabia 5 000 a ja nie? ze siostra ma własną firmę i kupiła sobie auto za 100 000 a ja nie?

 

Jeśli ktoś uczciwie zarabia nie widzę powodu by być złym z powodu jego zarobków.

kilka % dzieci są ambitne, zdolne ale nie mają kasy, warunków mieszkaniowych itd. Ale do cholery skoro nie ma warunków mieszkaniowych to po jaką cholerę te dzieci robią??!!

 

Za głupotę rodziców i rolnika który wyłudził dofinansowanie które było przeznaczone na poprawę ich bytu, te dzieci biedne ale ambitne mają cierpieć. A te nie ambitne to najlepiej wystrzelać? Ty parszywy nie ambitny chamie ze wsi!!! Tyle ci powiem.

 

Teraz dla ścisłości, zadajecie pytania czy mi ktoś bronił, czy mi szkoda, czy to czy tamto. Ale o co wam chodzi? Czy ktoś mi bronił kraść? Czy mi szkoda że nie kradłem razem z wami? Ok, odpowiem. Ktoś z mojej najbliższej rodziny złożył na ,,różnicowanie,, więc nie jest mi szkoda, po za tym wyników nie ma nie wiadomo czy dadzą wam czy mi czyli na pewno nie jest szkoda. Tak, postąpił nie moralnie, bo ma 80ha. A te pieniądze były przeznaczone dla kogoś kto nie mógł by wyżyć z gospodarstwa. Ewidentnie brak moralności. Tylko co tam po moralności, skoro jest punktacja. Więc wcześniej wspomniane zachowanie do końca się tu nie zrealizuje. Po za tym i tak dołożą kasy, czyli kasa będzie dla złodziei, dla mnie i dla dzieci gorszego Boga. A i najważniejsze, realizację ta osoba ma na 2013r. Mogę przysłać emailem skan wniosku. Tak, nie jest mi szkoda bo ja jestem na ZUS od 3 lat, wybrałem po raz drugi 300tys. zamiast 100, więc mi osobiście nie jest szkoda że nie kradłem w tym naborze.

 

Niech ludzie sobie unowocześnią park maszynowy legalnie, niech rząd przestanie kraść i zrobi drogi.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

wybrałem po raz drugi 300tys. zamiast 100, więc mi osobiście nie jest szkoda że nie kradłem w tym naborze.

 

 

Możesz wyjaśnić, że wybrałeś po raz drugi 300 tyś zamiast 100? Nie ma chyba jakiejś większej potrzeby kłócić się na forum... każdy ma swoją "moralność" i żadne słowa na forum tego nie zmienią. Większość stara się tak kombinować żeby "wyjść na swoje"... 'Polska to to co kocham'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Możesz wyjaśnić, że wybrałeś po raz drugi 300 tyś zamiast 100? Nie ma chyba jakiejś większej potrzeby kłócić się na forum... każdy ma swoją "moralność" i żadne słowa na forum tego nie zmienią. Większość stara się tak kombinować żeby "wyjść na swoje"... 'Polska to to co kocham'

 

 

300 tys. - mikroprzedsiębiorstwo x 2 nabory. Oczywiście że nie ma potrzeby, ale jakoś zbytnio nie przepadam za złodziejami. W tym wszystkim najśmieszniejsza oraz bardzo klarowna, a zarazem żałosna jest sytuacja jaką można było zaobserwować po napisaniu przez mnie posta nr. 1593.

Sytuacja ta, to nagły atak mojej osoby przez niektórych użytkowników.

Śmieszne jest że atakiem sami się pogrążyli/przyznali.

Klarowny jest np. przykład zawarty w wypowiedzi @pronar82a cyt. ,,ci którzy siedzą w rządzie też kradną i to znacznie większe pieniądze, to dlaczego rolnik ma tego nie robić,,

Żałosne jest, posiadanie świadomości popełnionego czynu i jednak brak umiejętności/chęci nazwania go po imieniu. Tzn oprócz @pronar82a, on był rezolutny i już w jednym z pierwszych postów nazwał sprawę jak się należy. Szacunek.

 

Aby mieć swoje zdanie, trzeba być do niego przekonanym. Niektórzy tu wmawiają zdanie takie które jest wygodniejsze a nie takie jakie leży w ich świadomości. Prawda w oczy kole i tak się spierają że oni nie ukradli, oni tylko chcieli polepszyć park maszynowy, chcieli lepiej żyć, próbują tłumaczyć że działanie miało tylko nazwę pozarolniczą a i tak było tylko dla sprytnych rolników, lepiej się stało że to oni ukradli niż trampkarz, są nielegalne furtki to grzech nie skorzystać. Co by nie mówili i nie wiem na jak chwalebny czyn przeznaczona była by ta wyłudzona dotacja, to i tak zawsze dla mnie będą perfidnymi złodziejami. Przypomnę, ci którzy swingowali EPO by wyłudzić dotację, są złodziejami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tą kradzieżą to lekka przesada. Skoro przepisy pozwalają kupować ciągniki i inne maszyny ludzie je kupują. Wystarczyło by tak jak ktos pisał napisać, że maszyny rolnicze nie są dotowane. Chociaż nimi też można prowadzić działalność usługową i zarabiać. Jakie jest prawo tak ludzie z niego korzystają. Nie wiem czemu przez niektórych żal przemawia bo inaczej tego nazwać nie mogę. Ja tam nie przeżywam czy dostane czy nie.

Co do wsparcia osób nie mogących utrzymać się z pracy na roli i prawdy w EPO. Bądźmy poważni. Po pierwsze skąd osoby niemogace utrzymac się z roli wezmą 100 tys na wkład własny? Ilu z nich odważy się na kredyt? Co do EPO. Jaka działalność na wsi pozwoli odrobić 200 tys przez 5 lat, zarobić na wszelkie podatki, opłaty i jeszcze zeby zysk był? Odpowiedzcie sobie na te pytania a potem pogadamy o kradzieżach i kłamstwach.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

W 100% popieram wypowiedz kolegi @hubertuss.

W mojej miejscowości wnioski żłożyli prawie wszyscy rolnicy obrabiający powiedzmy od 20 ha w zwyż. Jednym słowem najbogatsi. Którzy sposkojnie dali by sobie radę wyzyc z gopodarstwa. Mało tego namawiali oni (w tym i ja) wszystkich małych posiadających po 10ha i mniej żeby składali wnioski bo te pieniądze łatwiej bedzie im dostac jak nam!! Sam namawiałem sasiadów, znajomych itd. I co? Nikt z nich nie złożył. A dlczego bo sie boją że kredyt trzeba bedzie wziąc, ze nie wiadomo jakie czasy przyjdą. A ile to załatwiania (najlepiej w domu siedzieć i m jak miłość oglądac). I tak to wyglądało po krótce. Więc nie uważam sie za złodzieja. Bo niby dlaczego miałbym nie skorzystać skoro jest taka możliwość a to że ci którzy mają mało ziemi i to dla nich był ten program a nie wykorzystali tego sami tracą. Każdy kto chciał mógł składac a nóżby sie udało. Ale po co lepiej ludzi od złodzieji wyzywać!! Tyle mam do powiedzenia.

Edytowano przez Petekw

Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

hahahaha damianzbr ty to jestes faktycznie beton :) Poczytaj sobie kto może skorzystać z różnicowania bo widzę ze piszesz głupoty i ze twoje przykłady z taksówkarzem są dziecinne. szkoda już czasu odnosić się do tych twoich wypocin. widzę, że raczej nie masz większego pojęcia o wsi, o pracy na niej, a próbujesz błysnąć. jak to mówią:

"nie dyskutuj z idiotą - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a poźniej pokona doświadczeniem". Ale oczywiście nazywając mnie wcześniej złodziejem nie obrazisz się chyba obrońco pokrzywdzonych i uciśnionych :) No ale uśmiałem się jeszcze z jednego twojego tekstu:

Niektórzy tu wmawiają zdanie takie które jest wygodniejsze a nie takie jakie leży w ich świadomości.

:D no całe szczęscie, że ty wiesz najlepiej co myślą osoby piszące na tym forum, no powiedzmy 1/3 pisząca w tym temacie. Ty jestes jak prezes Kaczynski - "nikt nam nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne" :D

Baaaaa ty juz nie jestes obrońcą pokrzywdzonych i uciśnionych, ty jestes przedstawiecielem tego społeczeństwa forum, co co innego pisze i co innego myśli, a ty i tak wiesz lepiej co oni myślą.

Skończmy tę dyskusję ponieważ ona nie prowadzi do niczego.

 

hubertuss

poczytaj sobie gdzies tak 5 stron wstecz to zrozumiesz, ze bez sensu jest dyskusja z poszczególnymi osobami na forum.

StasiekS

nie - nie zazdroszczę, zazdroszczę mu w pozytywnym tego słowa znaczeniu a nie z zawiści ludzkiej, że ma fajny kawałek ziemi.

Ale jeśli ktoś ma 50 ha np ziół to nie porównujmy jego dochodu z kioskarzem. :)

 

Za głupotę rodziców i rolnika który wyłudził dofinansowanie które było przeznaczone na poprawę ich bytu, te dzieci biedne ale ambitne mają cierpieć. A te nie ambitne to najlepiej wystrzelać? Ty parszywy nie ambitny chamie ze wsi!!! Tyle ci powiem.

Dziecko za głupi i za smarkaty jesteś żeby mnie obrazić lub nawet próbować. I naucz się czytać ze zrozumieniem.

które było przeznaczone na poprawę ich bytu

nie poszłyby i tyle ci powiem. I to tyle jesli chodzi o moje ustosunkowanie się to twoich postów.

PS. z tą ambicją to jednak mnie uraziłeś :(:(

Edytowano przez pic2ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

@damianzbr

 

Staję w obronie innych rolników. Jak inni mogą "kraść" tak jak ty to nazwałeś czyli ci którzy siedzą w rządzie też kradną i to znacznie większe pieniądze, to dlaczego rolnik ma tego nie robić z tym że rolnik nie kradnie z ARiMR 100 tyś zł tylko stara się o bezzwrotne pieniądze na działalność.

 

Tak napisałem, także naucz się czytać ze zrozumieniem.

 

I teraz następna sprawa, napisałeś ze 2 razy wziąłeś po 300 tyś, to razem jest 600 tyś, to Ty znacznie okradłeś biedniejszych ludzi niż ci którzy skorzystali z różnicowania, bo oni tylko 100 tyś wzięli, a Ty aż o 500 tyś więcej, czyli było by dla jeszcze 5 rolników.

 

Także powinieneś utworzyć aż 6 miejsc pracy, pracuje u ciebie tyle osób, płacisz za każdą osobę zys + wynagrodzenie? Wątpię w to.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Tak napisałem, także naucz się czytać ze zrozumieniem.

 

I teraz następna sprawa, napisałeś ze 2 razy wziąłeś po 300 tyś, to razem jest 600 tyś, to Ty znacznie okradłeś biedniejszych ludzi niż ci którzy skorzystali z różnicowania, bo oni tylko 100 tyś wzięli, a Ty aż o 500 tyś więcej, czyli było by dla jeszcze 5 rolników.

 

Także powinieneś utworzyć aż 6 miejsc pracy, pracuje u ciebie tyle osób, płacisz za każdą osobę zys + wynagrodzenie? Wątpię w to.

Najświeższe informacje w sprawie różnicowania 2011:

11.727 złożonych wniosków na kwotę 1.163.709.243 zł

5 wniosków odrzuconych bądź ktoś zrezygnował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

Najświeższe informacje w sprawie różnicowania 2011:

11.727 złożonych wniosków na kwotę 1.163.709.243 zł

5 wniosków odrzuconych bądź ktoś zrezygnował

 

a a kąt masz takie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Najświeższe informacje w sprawie różnicowania 2011:

11.727 złożonych wniosków na kwotę 1.163.709.243 zł

5 wniosków odrzuconych bądź ktoś zrezygnował

Trochę nieświeże masz te dane poniżej aktualne info o ilości wniosków w rozbiciu na województwa:

 

Dolnośląskie 377 wniosków 33 695 877,69 zł

Kujawsko-pomorskie 946 wniosków 96 717 496,00 zł

Lubelskie 931 wniosków 91 672 429,46 zł

Lubuskie 266 wniosków 27 342 046,10 zł

Łódzkie 598 wniosków 54 356 182,56 zł

Małopolskie 393 wniosków 36 905 235,67 zł

Mazowieckie 1 468 wniosków 143 091 394,91 zł

Opolskie 507 wniosków 45 769 609,66 zł

Podkarpackie 411 wniosków 34 388 438,40 zł

Podlaskie 938 wniosków 90 312 865,90 zł

Pomorski 578 wniosków 58 094 189,50 zł

Śląski 273 wniosków 26 619 339,75 zł

Świętokrzyski 395 wniosków 54 635 886,19 zł

Warmińsko-mazurskie 778 wniosków 71 748 415,47 zł

Wielkopolski 3 011 wniosków 308 110 987,54 zł

Zachodniopomorski 389 wniosków 38 076 523,80 zł

Razem 12 259 wniosków 1 211 536 918,60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Trochę nieświeże masz te dane poniżej aktualne info o ilości wniosków w rozbiciu na województwa:

 

Dolnośląskie 377 wniosków 33 695 877,69 zł

Kujawsko-pomorskie 946 wniosków 96 717 496,00 zł

Lubelskie 931 wniosków 91 672 429,46 zł

Lubuskie 266 wniosków 27 342 046,10 zł

Łódzkie 598 wniosków 54 356 182,56 zł

Małopolskie 393 wniosków 36 905 235,67 zł

Mazowieckie 1 468 wniosków 143 091 394,91 zł

Opolskie 507 wniosków 45 769 609,66 zł

Podkarpackie 411 wniosków 34 388 438,40 zł

Podlaskie 938 wniosków 90 312 865,90 zł

Pomorski 578 wniosków 58 094 189,50 zł

Śląski 273 wniosków 26 619 339,75 zł

Świętokrzyski 395 wniosków 54 635 886,19 zł

Warmińsko-mazurskie 778 wniosków 71 748 415,47 zł

Wielkopolski 3 011 wniosków 308 110 987,54 zł

Zachodniopomorski 389 wniosków 38 076 523,80 zł

Razem 12 259 wniosków 1 211 536 918,60

Możlwe bo moje dane są z 18 listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Co za różnica.I tak każdy będzie miał szansę. Uwierzcie mi. Już to przeżyłem, z sukcesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

twoje przykłady z taksówkarzem są dziecinne.

I o to chodziło, by były dziecinnie proste, abyś nie miał problemu z ich zrozumieniem. Nie martw się, wiem że taksówkarz i różnicowanie to mało realne połączenie. To był teoretyczny przykład.

No ale uśmiałem się jeszcze z jednego twojego tekstu:

Niektórzy tu wmawiają zdanie takie które jest wygodniejsze a nie takie jakie leży w ich świadomości.

No może i masz rację że nie mogę tego wiedzieć, ale gdy napisałem słowa kradzież kto zaczął najgłośniej krzyczeć i dlaczego? Wasze zachowanie dało mi wiele do myślenia, stąd te słowa.

Ty jestes jak prezes Kaczynski - "nikt nam nie wmówi, że białe jest białe a czarne jest czarne" :D

Uwierz że też go nie lubię;)

 

 

Dziecko za głupi i za smarkaty jesteś żeby mnie obrazić lub nawet próbować. I naucz się czytać ze zrozumieniem. PS. z tą ambicją to jednak mnie uraziłeś :(:(

 

,,kilka % dzieci są ambitne, zdolne ale nie mają kasy, warunków mieszkaniowych itd. Ale do cholery skoro nie ma warunków mieszkaniowych to po jaką cholerę te dzieci robią??!!

Nie baw się w prezesa K. i mi nie wmawiaj że białe jest czarne, że jestem smarkaty i głupi. A co do czytania ze zrozumieniem, interpretacja była dla mnie jasna, wina rodziców którzy robią za dużo dzieci, a problem samych dzieci i jak im ktoś ukradnie 100 tys. nic się nie stanie bo dzieci te są brudne, głodne i przeważnie głupie a te kilka % ambitnych to nic nie znaczy. Mały %, mała szkoda. Więc jeśli ktoś w ten sposób uważa to jest parszywym chamem. I mam nadzieję że faktycznie źle zinterpretowałem te słowa i faktycznie tak nie uważasz

 

.

Także powinieneś utworzyć aż 6 miejsc pracy, pracuje u ciebie tyle osób, płacisz za każdą osobę zys + wynagrodzenie?

A czy ja kiedyś powiedziałem że tak jest? Grunt, to umieć się przyznać do kradzieży. Ciekawostką jest że nie skorzystałem nawet z legalnej furtki. Wybrałem tę nielegalną i wcale tu nie chodzi o pracowników. No może jednego tak, ale reszta całkowicie legalnie bez żadnych furtek. Mówię o czymś zupełnie innym niż pracownicy...

Kto się strasznie zbulwersował po przeczytaniu moich słów kilka postów wcześniej o kradzieży niech teraz powie (dobra, nie będę tego nazywał kradzieżą) niech powie czy skorzystał z furtki? Lub chce skorzystać gdy już dostanie dofinansowanie?

Co za różnica.I tak każdy będzie miał szansę. Uwierzcie mi. Już to przeżyłem, z sukcesem.

Zgadzam się z tym całkowicie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelziom    0

Panowie a jeśli kupię kombajn na różnicowanie to mogę zawieszać działalność ???

BO to przecież jest działalność sezonowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Działalność ma być prowadzona non stop przez okres 5 lat


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jest o tym wzmianka w instrukcji wypełniania wniosku jak dobrez pamietam. Sa tam jakies warunki. kazdy mówi ze lepiej nie kombinowac krus na cały rok to raptem 1000zł wiec nie warto kombinowac


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A jeśli przyjdzie płacić ZUS ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Akurat przy pracach sezonowych można zawieszać.

 

Nie mylisz czasem przepisów skarbowych (które być może dopuszczają taką możliwość) z warunkiem narzuconym rozporządzeniem MR w sprawie wsparcia działania Różnicowanie, które mówi o prowadzeniu działalności przez 5lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiesz może ileż to wniosków osób biednych odrzucono bo rzucili się bogaci?

Tak wiem że mało bądź jak piszesz wcale, ale czy to powód by stać się złodziejem? Janek, ma sąsiadkę 80letnią, zabija ją bo jest stara więc i tak niedługo sama umrze (nie chodzi mi że w różnicowaniu ktoś kogoś ,,zabił,, chodzi mi o powód który podałeś, że jest tak samo niedorzeczny jak powód Janka dla którego zabija staruszkę,,

Co nie jest prawem zabronione to jest dozwolone

Tak, jest to zdanie prawdziwe, lecz nie odnosi się do moich myśli. Pisałem że złodziejem jest ten kto łamie prawo, w tym wypadku będzie to celowe swingowanie EPO, by wyłudzić dotację.

Twoje zrzymanie się na napędzających gospodarkę, jakoś ARiMR nie ma z tym problemu...

Ani trochę mnie nie zrozumiałeś, nie zarzynam się na napędzających gospodarkę tylko na ludzi którzy, ukradli, chwalą się tym, jest im z tym dobrze i są mało mądrzy bo robią to na forum publicznym i może przysporzyć im to problemu ze strony ARiMR, US, CBŚ, wiem że są to mało realne problemy lecz możliwe. Zarzynam się na nich wyłącznie z powodu ich bezmyślnego, egoistycznego, zachowania jakie prezentują na forum, jak chcesz, mogę więcej podać cytatów gdzie użytkownik jawnie przyznaje się do oszustwa w wniosku w celu wyłudzenia publicznych pieniędzy a później bulwersuje się gdy sprawę nazywam po imieniu. To mnie zirytowało, że wie iż jego postępowanie nie było legalne, a gdy mu mówię w prost jak to się nazywa, on na mnie najeżdża.

Sam prowadzisz mikroprzedsiębiorstwo i jakoś nie chce mi się wierzyć że kosztów nie szukasz żeby podatku dochodowego nie płacić...

Tak prowadzę i szukam oszczędności wszędzie, lecz ograniczam się do pewnej teorii, którą sam wcześniej pisałeś, czyli: ,,Co nie jest prawem zabronione to jest dozwolone,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Bonex157
      Cześć, 
      Chciałbym zgłosić działki do doplat 1 raz.  Przeprowadzi mnie ktoś przez ten proces 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj