kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

zetorr6441    365

Co Wy się tak trzęsiecie. Za rok, najdalej dwa i tak okaże się że każdy kto chce i może dostanie te pieniądze tak jak w SPO czy MGR.

Życzę powodzenia i wytrwałości.

No ja akurat z ostatniego naboru MGR nie dostałem i nie dostane bo po przesunięciach na tak jest 1200 wniosków a mój jest 2111...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja się tam nie trzęse. Co bedzie to będzie. jak nie dostanę to z kasy przeznaczonej na wkład własny kupię sprzęt urzywany i nie wnikam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

Jaki tu spokój... :D

przed burza zawsze jest spokoj.dzisiaj na forum bedzie goraco ,bo powinna byc lista rankingowa na roznicowanie :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

przed burza zawsze jest spokoj.dzisiaj na forum bedzie goraco ,bo powinna byc lista rankingowa na roznicowanie :):)

Hehe, lista to chyba dopiero za 2-3 tygodnie ;) Ale nie mam nic przeciwko żeby była dzisiaj ;)

 

Lista na biogaz już jest, tylko to taka pikolista:

http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/roznicowanie-w-kierunku-dzialalnosci-nierolniczej-kolejnosc-przyslugiwania-pomocy-dla-naboru-trwajacego-od-27-wrzesnia-do-14-pazdziernika-2011-r.html

Edytowano przez donborys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Listy dopiero około 11grudnia. także troche czekania nam pozostało :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelziom    0

Panowie złożyłem wniosek na różnicowanie na kombajn new hollanda i mam mały dylemat bo niby krus z zusem ma sie połonczyć to bendziemy dużo płacili a na różnicowanie podwójnie i jak będzie 1800 złotych do płacenia miesięcznie to się nie opłaca brać tego kombajnu bo on tylko 2 tygodnie zarabia i 1800 złotych razy 12 miesięcy i razy 5 lat to se policzcie a w co na ten temat ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malin    0

Mnie też zastanawiają "propozycje" Pana premiera i nie ukrywam że mam podobny dylemat. Złożyłem właśnie na ciągnik i kilka maszyn na "usługi" i gdyby znieśli obecne warunki czyli składkę KRUS podwyższoną o te 220 zł kwartalnie i kazali płacić 850 pln ZUSu miesięcznie to nie koniecznie by mi się to opłacało. Ale narazie to jeszcz nie wiadomo czy się załapie także poczekamy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli by zrobili tka jak piszecie czyli zrównali krus z zusem to chyba wojna domowa murowana :) kogo stac na takie opłaty !!!!!!!! ja w tej chwili płące razem z zona i dziłalnoscia 900zł na kwartał a jakbym miał płacic jescze wiecej i miesiecznie to dzieki ale nie zarobiłbym na sam zus :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Witam

Lista na różnicowanie dokładnie 9 grudnia. Ciekawe ilu ludzi wystraszy się zapowiedzi premiera. A niech coś w końcu zrobią z tym krusem, gospodarstwa powyżej 100ha wypierdo...do Zus bo to przecież przedsiębiorstwa są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

Witam

Lista na różnicowanie dokładnie 9 grudnia. Ciekawe ilu ludzi wystraszy się zapowiedzi premiera. A niech coś w końcu zrobią z tym krusem, gospodarstwa powyżej 100ha wypierdo...do Zus bo to przecież przedsiębiorstwa są.

zgadzam sie z toba kolego .a z reszta to koledzy najpierw poczekajmy na liste a nie juz ostre komentarze .poki bedziemy mieli sprzety u siebie w gospodarstwach to minie ok 1 rok .przez ten czas moze sie sporo zmienic .z reszta w kazdej chwili mozna zrezygnowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Panowie złożyłem wniosek na różnicowanie na kombajn new hollanda i mam mały dylemat bo niby krus z zusem ma sie połonczyć to bendziemy dużo płacili a na różnicowanie podwójnie i jak będzie 1800 złotych do płacenia miesięcznie to się nie opłaca brać tego kombajnu bo on tylko 2 tygodnie zarabia i 1800 złotych razy 12 miesięcy i razy 5 lat to se policzcie a w co na ten temat ???

 

Kombajnu to nawet bez ZUS-u nie opłaca się kupować na usługi, bo nie zwróci się jego amortyzacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

To nie wimem po co i dlaczego większość okolicznych firm usługowych u mnie kupuje nowe kombajny na usługi... I nie jeden tylko co roku dokupują nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

koledze chodziło o rónicowanie ze dla przecietnego rolnika zakup kombajnu na to dziłanie jest niezbyt opłacalny :) jesli nie ma sie pewnych usług na duzą skale.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ale to chyba jedyna możliwość dostania dofinansowania na kombajn ;) Bo na modernizację ciężko... A kombajnów chyba nigdy za wiele i zawsze znajdą się chętni na takie usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

W moim rejonie zapotrzebowanie na usługi koszenia jest duże, są gospodarstwa 200 hektarowe które nie maja nawet swojego kombajnu :blink: I w chwili obecnej jestem jednym z usługodawców zbioru zbóż nowym kombajnem, zainteresowanie jest dość duże, nie spodziewałem się takiego, także usługobiorca też patrzy na sprzęt jaki ma u niego kosić i jaka jest jego wydajność, im nowszy i im większy tym lepszy ;)

 

A jeśli zaczniemy płacić ZUS zamiast dodatkowego Krusu no to wiadomo ceny usług pójdą znacznie w górę, bo utrzymanie działalności przez rok to będzie koszt ponad 10 tyś. zł. :(:o


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Tylko ile osób z różnicowania będzie mieć prawdziwą firmę usługową. Czyli taką która tym kombajnem zacznie kosić od końca czerwca, a skończy w grudniu (jęczmień, rzepak, zboża, grykę, kukurudzę). Bo jeśli nowy kombajn nie zrobi 500godz./rok to nigdy się nie zwróci. Same żniwa trwają przeciętnie 5-7 dni i nikt nie chce dłuzej czekać na usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to już problem tych osób którzy nie będą mieć z prawdziwego zdarzenia takowej firmy usługowej. Nikt nie powiedział że to ma być opłacalne dla gospodarstwa. To ma być opłacalne dla firmy!!! Nie rozumiem skąd ten zamęt. Reguły różnicowania są jasno określone, więc o co wam chodzi? Cieszcie się że i tak w jakiś magiczny sposób uda wam się oszukać resztę rolników i ukradniecie im 100 tys z całej puli na kombajn do własnego prywatnego gospodarstwa. Żenada!

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lista na różnicowanie dokładnie 9 grudnia. Ciekawe ilu ludzi wystraszy się zapowiedzi premiera. A niech coś w końcu zrobią z tym krusem, gospodarstwa powyżej 100ha wypierdo...do Zus bo to przecież przedsiębiorstwa są.

 

a dlaczego gospodarstwa powyżej 100 ha mają płacić zus a te np. po 50 ha krus toby było niesprawiedliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to dlaczego? Nie widzisz, bo to przecież przedsiębiorstwa są... Wydaje mi się że koledze @jan77 chodziło iż gospodarstwa powyżej tych 100ha jakoś tam odstają od całej szarości, czyli są zdegenerowane, przesiąknięte złem do szpiku, niemoralne przez co stały się znienawidzone. A kto jest zły, powinien ponieść konsekwencje. W tym przypadku karą dla tych 100ha miał by być ZUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

Jak to dlaczego? Nie widzisz, bo to przecież przedsiębiorstwa są... Wydaje mi się że koledze @jan77 chodziło iż gospodarstwa powyżej tych 100ha jakoś tam odstają od całej szarości, czyli są zdegenerowane, przesiąknięte złem do szpiku, niemoralne przez co stały się znienawidzone. A kto jest zły, powinien ponieść konsekwencje. W tym przypadku karą dla tych 100ha miał by być ZUS.

 

Ja wiem że gospodarstwo 100 ha to nie jest jakiś gigant, ale porównując to do średniej krajowej to jest dużo, (10 krotnie więcej), dlatego uważam, że powinni płacić zus. Jeżeli potrafi go płacić kioskarz na przykład, to czemu nie miałby go płacić taki rolnik 100 hektarowy. jakiś rozsądek i logika powinna być. Chociaż z drugiej strony patrząc nawet na takie różnicowanie w kierunku działalności nie rolniczej w Polsce logiki nie ma, bo jak sama nazwa działania wskazuje "różnicowanie " to trzeba się róznicować a nie brnąć dalej w rolnictwo a udawać że się różnicuje i kupuje ciągnik z pługiem, żeby dalej te skiby przewalać zamiast kupić sobie koparkę, ładowarkę, trak, czy coś tam innego. Ale to nie w Polsce, bo u nas szpan jest najważniejszy i powalenie sąsiada na kolana. Oto chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

A co byście woleli 100ha piątej klasy czy 50 pierwszej? Według mnie proponowana reforma krusu nie przyniesie nic dobrego bo niby rolnicy mają 1-3ha więc panstwo bedzie za nich placic. Krus powinni zlikwidować całkowicie a w zusie obnizyc stawke do jakiegos realniejszego poziomu wtedy szara strefa by się zmniejszyła i byłoby wiecej pieniedzy w systemie. Co do róznicowania nie ma co gdybac trzeba spokojnie poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ja nie rozumiem o co ten cały krzyk.

Wysokość składki powinna być uzależniona od dochodu (czyli ha przeliczeniowe lub dochód z działalności rolniczej) lecz nie mniej niż kwota minimalna. Te środki powinny być gromadzone na indywidualnych kontach. Od kwoty zgromadzonej na koncie powinna zostać wyliczona przyszła emerytura. Krótko mówiąc jeśli mam płacić dwa razy więcej to powinienem otrzymać dwa razy wyższą emeryturę.

 

Ano problem polega na tym, że mieszkańcy miast widzą jak ogromne środki unijne absorbuje wieś (sami zresztą o tym piszemy na forum), jak ta wieś się zmienia i zamożnieje.

I 2/3 społeczeństwa chce, aby wieś zaczęła się tymi środkami dzielić z całą resztą. Ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Cieszcie się że i tak w jakiś magiczny sposób uda wam się oszukać resztę rolników i ukradniecie im 100 tys z całej puli na kombajn do własnego prywatnego gospodarstwa. Żenada!

 

Chyba się trochę zagalopowałeś - tak ja złożyłem na różnicowanie - tzn że Ci ukradłem 100.000 zł? Nie wiem czy sam nie złożyłeś i teraz żal Ci d**ę ściska, że inni złożyli, baaa że inni dostaną a Ty nie?

Widzę, że nie tylko ja jestem w Twoim mniemaniu złodziejem ale i pozostali koledzy, którzy złożyli - więc jak możesz wyjaśnij nam czemu to zostałeś okradziony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Cieszcie się że i tak w jakiś magiczny sposób uda wam się oszukać resztę rolników i ukradniecie im 100 tys z całej puli na kombajn do własnego prywatnego gospodarstwa. Żenada!

 

 

Ja myślę, że kolega powyżej ma rację, chyba się zagalopowałeś. Jakoś nie czuję, że Cię okradłem bo złożyłem wniosek na różnicowanie. Jeśli myślisz inaczej to złóż doniesienie do prokuratury a nie szkalujesz ludzi publicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj