kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

michalk    22

czyli taka porazka jak z modernizacja;))


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

koledzy patrzymy na to wszystko realnie kto od 5 do 10 hektarów ma choc odrobine kasy na nowy ciagnik bądźinna maszyne jak koszty utrzymania i opllaty stałe sa ogromne... nie urażajac innych ale małe sa szanse takich osob by wogole za to działąnie sie podjeły bo conajmniej 50-60-70% musi iśc po kredyt jak nie 100% i kiedy taki małoobszarwoiec to spłaci ?? odpowiedźcie sobie sami.. Mimo ze Agnecja stara sie rzucić jakies lepsze preferencje dla tych małych to i tak ich celem jest ich zlikwidować a jak nie oni to zalezy to ludziom z wyzszych półek... juz od paru lat wstecz znikneło w polsce 400tys gospodarstw małoobszarowych, przykro mi ale reala prawda jest taka ze ten co ma 20-30 musi miec głowe na karku jak przetrwać a gdzie ten co ma 5-10ha chyba ze ma warzywa i pol rodizny caly tydzien kopie a pol rodizny spi na bazarze i caly tydzien spzredaje...

 

kolego ci co maja 5-10 a nawet 15ha składali wnioski na różnicowanie bo poprostu chca legalizować swoje dorywcze zawody jakie wykonują. ja mam 20ha i jeśli bym nie dorobił w swoim interesie to bym żył na skraju ubóstwa. z tego co widać po forum to większość wniosków na różnicowanie to na usługi dla rolnictwa ,,wynajmowanie taczki ze swojej firmy do odwalenia gnoju w swojej szopie" (przepraszam jeśli kogoś uraziłem). Ale według mnie to program właśnie dla tych którzy są miłośnikami rolnictwa i z tego nie zrezygnują i chcą działać wykonując inne zawody by godnie żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Jak składałem wniosek to nieco postałem w kolejce, . I sobie popytałem innych,podsłuchałem tez nieco... :D

Wynika z tego, że większość to nie zmieściła się w MGR ( są poza listą ) lub po prostu skończyła się pula ( 300 tyś zwrotu ). Znam jeden przypadek, gość składa wniosek na ciągnik 140 KM a posiada 8 ha, z dzierżawami max 11. Na MGR nie ma szans, ale tu szanse są :rolleyes:

Sam też nie jestem lepszy, też mam " usługi dla rolnictwa" :lol:

Jakby była taka ścisła kontrola tych biznesplanów i fakturowanie tego co w nim zapisane, to każdy byłby na ZUS-ie a wtedy żaden interes z tego programu nie jest. Opłacało by się tylko tym którzy owe usługi faktycznie by wykonywali.

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Popieram kolegę sam jestem daleko poza zielona lista na MGR i próbuje na różnicowanie się załapać. Znam ludzi którzy maja własnych 8-10 ha i kilka razy tyle dzierżaw ale tylko na słowo gdzie dopłatę bierze właściciel i maja spokojnie po 200-300tys mleka rocznie. Na MGR dużych maszyn niema szans a tu bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Tyle, że za wiele tych maszyn się nie kupi bo tylko 100 tyś zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

czy ktoś składał na inne usługi lub działanie niż usługi dla rolnictwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

to akurat forum rolników wie moze byc ciezko takiego znalesc ale sa tacy na 100% :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didrzej    4

Nie wszystkie wnioski składane są na działalności bezpośrednio związane z rolnidztwem, ja naprzykład składałem wniosek na działalność pozarolniczą polegającą na wierceniu studni głębinowych, pogłębianiu istniejących studni kopanych, wprawdzie też można wiercić studnię rolnikowi, ale ale nie tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

ja składałem na działalność handlową... tylko według punktacji mam maksymalną liczbę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan77    0

ja skladalem na dzialalnosc leśną

Panowie czy słyszał ktoś może o zaoszczeniu kontroli dokumentów rachunkowych (faktur) po zakończeniu realizacji operacji, tak dowiedziałem się od znajomego, którego Zona pracuje w arimr. Podobno coraz bardziej denerwuje ich, że cel operacji w większości przypadków nie jest realizowany właściwie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

powiedzieli mi w arimr w białymstoku ze na całą polskę wezmą tylko 400wniosków.a w samym województwie podlaskim zostało złożone ok 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apollo    2

Który wniosek został ostatnio podpisany jaki numer :)

 

Który wniosek został ostatnio podpisany jaki numer :)

Mazowieckie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Dużo będzie na pewno tych co mają 1-5ha i jakąś swoją działalność z której będą mieć na wyłożenie 50% sumy.i oni wypchną nas wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dużo będzie na pewno tych co mają 1-5ha i jakąś swoją działalność z której będą mieć na wyłożenie 50% sumy.i oni wypchną nas wszystkich.

 

Dziwi cię to? Ten program właśnie ku takim został skierowany. Ludzie oni też są mieszkańcami terenów wiejskich, im też coś się należy... Jak wchodziliśmy do UE każdy gadał: po co to komu, opanuje nas zagraniczny kapitał, wybiją małych. Ostatnie się potwierdza, z małą różnicą. Taką, że sami na wzajem chcemy się powykańczać. Mały ci nie sprzeda tych 5ha a duży wszystko by mu wyrwał z gardła.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

My złożyliśmy na zasadzie jak sie uda to sie kupi :)

To ile jest już w końcy wniosków??

A i kiedy bedzie lista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

witam wnioski z poprzedniego naboru juz sa a nasze powinny sie pokazac max do konca listopada . sporo osob sklada i na mlodego rolnika i na roznicowanie . wnioskow nie jest dużo złozonych .ale kto dostanie to zalezy tylko czy starczy kasy :D pozdrawiam :) woj mazowieckie

Edytowano przez andrzejch61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Dziwi cię to? Ten program właśnie ku takim został skierowany. Ludzie oni też są mieszkańcami terenów wiejskich, im też coś się należy... Jak wchodziliśmy do UE każdy gadał: po co to komu, opanuje nas zagraniczny kapitał, wybiją małych. Ostatnie się potwierdza, z małą różnicą. Taką, że sami na wzajem chcemy się powykańczać. Mały ci nie sprzeda tych 5ha a duży wszystko by mu wyrwał z gardła.

 

Ja akurat jestem z tych małych, ale bez dodatkowej działalności.A pisałem o takich co mieszkają w mieście i pokupowane mają Ziemię na Wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tu masz rację. Bo sam znam przykład co gość się specjalnie zameldował u rodzinki na wsi i kupił kawałek pola. I teraz składał na różnicowanie. A z tym przemeldowaniem to już dawno było, bo chyba chciał na KRUS. A w mieście mieszka i ma tam hurtownie z hydrauliką. I lepiej przędzie niż nie jeden rolnik. Wiadomo, każdy złodziej ma dobrze. Skur...syństwo w biały dzień. Czemu nie można skonstruować prawa tak aby zapobiec takim przekrętom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejch61    0

No tu masz rację. Bo sam znam przykład co gość się specjalnie zameldował u rodzinki na wsi i kupił kawałek pola. I teraz składał na różnicowanie. A z tym przemeldowaniem to już dawno było, bo chyba chciał na KRUS. A w mieście mieszka i ma tam hurtownie z hydrauliką. I lepiej przędzie niż nie jeden rolnik. Wiadomo, każdy złodziej ma dobrze. Skur...syństwo w biały dzień. Czemu nie można skonstruować prawa tak aby zapobiec takim przekrętom.

niestety to tylko POLSKA prawo jest robione przez wlasnie takich skur.... my jestesmy tylko szarakami .ja znam wielu takich co niewiedzo jak wygladajo grabie a po sprzet do uni sie pchajo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Teo jest własnie polska. U nas niby rolnicy mieszkają w miastach. Dlatego, że krus dopuszcza możliwość dorabiania w innym zawodzie. Tym co skłądajaą wnioski wcale się nie dziwię skoro prawo na to pozwala. Tym co bluzgają zadaje pytanie czy gdybyście byli na ich miejscu. Zrezygnowali byście bo to nie fer?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie odnośnie tej punktacji bo tam jest że jak się nie korzystało z żadnych pomocy unijnych to jest więcej punków a czy młody rolnik z naboru 2010 też się w to liczy czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj