kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Gość   
Gość

Semos wydaje mi się że jednak o czymś zapomniałeś, z kolei niektóre z wymienionych są nie potrzebne w momencie składania wniosku.

michalak jeśli już to jest dla ciebie zbyt zakręcone, to ja się martwię jak sobie poradzisz z całą biurokracją prowadząc tę działalność. Ale w sumie to już twój problem.

Chłopie, czy ty widziałeś już coś takiego? :

http://www.arimr.gov...311_AKTYWNY.pdf

właśnie tak, to jest ten twój nieszczęsny wniosek. Tam na samym dole, od str 11 masz wykaz załączników. Przy załącznikach obok których znajdują się powiedzmy różowe kwadraciki, skup szczególnie swoją uwagę. Bo to właśnie te załączniki mają znaczący wpływ na poprawność wniosku w dniu jego składania. powodzenia.

Denzel tu:

http://www.arimr.gov...311_09_2011.pdf

od str. 12 masz opisane ile i za co są przyznawane pt. Jeśli masz gospodarstwo w 2 gminach to masz szansę zwiększenia prawdopodobieństwa dostania dotacji. Dokładnie jest to opisane w II. kryterium. Sprawdź. A już myślałem że wszystkie wnioski będą złożone na ciągniki prasy i kosiarki rzekomo na usługi.

 

Po za tym taka koparka pewnie więcej zarobi niż ,,trzeci'' ciągnik do gospodarstwa, a wszystko po to, aby było czym się pokazać przed wioską jaki to kozak się jest z 15 dojnych. Haha, żenada. A później będą takie kwiatki jak ktoś na koparkę nie dostanie czy coś innego normalnego, a drugi fenda 120 km na 10 ha sobie kupi bo niby usługi będzie robił.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Składam wniosek na różnicowanie ale mam wstrzymane wydanie decyzji na MR,jeśli decyzja na różnicowanie przejdzie pozytywnie a za jakiś czas zdecudują się dać MR to nie będzie to stanowiło problemu i będe mógł skorzystać z jednej i drugiej dotacji?

 

A i jak to jest z zakupem maszyny na różnicowanie,mianowicie muszę najpierw wywalić całą kase i kupić maszynę,przedstawić fakturę zakupu a dopiero później dostanę dofinansowanie czy mogę zakupić maszynę po otrzymaniu dotacji?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

Damian oj oj oj jakiś Ty bystry... jak bym mógł to otworzyć to nie potrzebował bym pomocy...ogranicz się troszkę ze swoimi złośliwościami bo jesteś poniżej poziomu tego forum.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Co do załączników. Na stronie armir jest wzór wypełnionego wniosku. Dużo można przeczytać w instrukcji. Oczywiście to jakie załączniki będa potrzebne zalezy też od rodzaju działalności i nwestycji.

Co do kupowania ciągników itd. No cóz takie prawo. Wystarczyło by zapisać w warunkach korzystania z programu, że nie wolno kupowac maszyn rolniczych. I prowadzić jakiej kolwiek działalności rolniczej nazywanej dla pisu nie rolniczą.Ale prawo jest jakie jest jak to w polsce. Więc co się dziwić, że ludzie korzystają jak mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiesioW   
Gość WiesioW

ŻÓŁTE !!!

Ludzie, czytajcie wszystkie posty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

jakie papiery trzeba skompletowac z urzedow do wniosku o roznicowanie?

 

Czytaj stronę do tyłu tam jest odpowiedź na Twoje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Damian oj oj oj jakiś Ty bystry... jak bym mógł to otworzyć to nie potrzebował bym pomocy...ogranicz się troszkę ze swoimi złośliwościami bo jesteś poniżej poziomu tego forum.

 

,,jakos malo konkretnie to jest na stronie arimr,, następnie kolega semos podaje ci link, ty na to: ,,wiem ale jest to mocno zakrecone,, A teraz nagle pojawia się problem z otwieraniem str. Zdecyduj się, czy jest to: zakręcone, czy mało konkretnie, czy nie chce się otworzyć. A jeśli nie będziesz mógł podjąć decyzji co wybrać, to opisz co jest mało konkretne i w którym miejscu się znajduje ten mało konkretny zapis?

 

Co do złośliwości, to niestety ale źle odebrałeś mój przekaz. Muszę cię zmartwić, postawione pytanie wcale nie było złośliwością, a nawet przeciwnie. Chciałem cię tylko uświadomić jaka jest szara rzeczywistość.

 

Jak interpretować to ,,poniżej''? czy poziom forum jest bardzo niski a moja wypowiedź delikatnie gorsza, de fakto poniżej i tak niskiego poziomu? czy może jednak poziom jest wysoki a moja wypowiedź poniżej bardzo wysokiej granicy, czyli delikatnie gorzej niż bardzo dobrze? Jeśli pierwszy wariant to zażalenia nie do mnie, nie wiem może pogadaj z admi. A jeśli drugi to dzięki za słowa uznania. Wiesz każdy chciał by być najwyżej, ale nie każdy jest aż tak wysoko.

 

hubertuss że takie prawo to ja wiem, ale bardziej mnie śmieszy fakt kupowania czegoś tylko po to aby było nowe na podwórku, nowe i większe niż sąsiada, a czy zarobi na siebie czy nie to już nie ważne.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Myślę, że nienależy uogólniać. Pewnie znajdą się i tacy co kupią sprzęt dla pokazania się. Jednak myślę, że sporo jest takich którzy nie zalapali się na prow, wykorzystali go itd. Śmiac to się trzeba jak zwykle z prawa stanowionego w polsce. Ludzie kupują maszyny do swego gosp niby na usługi, remontują domy niby na agroturystykę itd. Tak naprawde mało jest nisz do wykorzystania tak aby zakładany biznes był dość rentowny. Gdy rozglądam się po swojej okolicy to zabardzo nie widzę możliwości założenia dochodowego biznesu, który powiedzmy przez 5 lat pozwolił by odrobić 100 tys i koszty działalności. Może jakiś warsztat samochodowy ale to gdzieś blisko miasta bo na samej wsi to kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do kiedy te zroznicowanie w podlaskim trwa? tzn nabór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Co do załączników. Na stronie armir jest wzór wypełnionego wniosku. Dużo można przeczytać w instrukcji. Oczywiście to jakie załączniki będa potrzebne zalezy też od rodzaju działalności i nwestycji.

Co do kupowania ciągników itd. No cóz takie prawo. Wystarczyło by zapisać w warunkach korzystania z programu, że nie wolno kupowac maszyn rolniczych. I prowadzić jakiej kolwiek działalności rolniczej nazywanej dla pisu nie rolniczą.Ale prawo jest jakie jest jak to w polsce. Więc co się dziwić, że ludzie korzystają jak mogą.

 

 

możesz podać bezpośredni link do tego wypełnionego wniosku bo już kiedyś szukałem bezskutecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez niedopatrzenie osoby wypelniajacej wniosek nie wpisane zostało to że chciałbym zaliczkę.Chodzi mi o to czy po ewentualnym przyznaniu wsparcia będę mógł jeszcze złożyć o nią wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

Przez niedopatrzenie osoby wypełniającej wniosek nie wpisane zostało to że chciałbym zaliczkę.Chodzi mi o to czy po ewentualnym przyznaniu wsparcia będę mógł jeszcze złożyć o nią wniosek?

Po podpisaniu umowy w tej chwili nie ma mowy o zaliczce, ale wciąż możesz zmienić wniosek i ją dopisać (rozumiem, że chodzi o nabór z 2011 r.). Jedno ale przy zaliczce to gwarancja bankowa, niektóre banki robią duże problemy z jej wydaniem i czasem bardziej opłaca się kredyt pomostowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zalioczka moze cie kosztowac wiecej tzn gwarancja bankowa niz odsetki od kredytu na całą kwote i bez komplikacji w arimr i banku :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki @Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7

witam jak to jest z tym zmienionym krusem teraz trzeba mieć tylko rok żeby założyć działalność.Bo ja mam tylko rok i mogę składać wniosek na zróżnicowane.odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy mam pytanie. Rolnik opłaca składki w KRUS od 2004 roku ale w styczniu 2011 roku przez miesiąc pracował na umowe zlecenie. Czy może założyć działalność poza rolniczą i pozostać nadal w KRUS???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Mam pytanie do osób które korzystały lub korzystają z różnicowania. Chodzi mi po głowie ciągniczek rolniczy na usługi, no i osoba prowadząca wniosek mówi że jest potrzebny jakiś garaż dla tego ciągnika. Jak wy to robiliście, podawaliście jakiś garaż czy też pod chmurką. Jeśli podawaliście to jakie są z tego konsekwencje w US (jakiś podatek od metra tego garażu)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Co do garażu i US to nic nie wiem, ale w polisie ubezpieczeniowej mam zaznaczone że ciągnik ma być zamknięty w garażu, podwórko ma być ogrodzone i zamknięta brama.

I tak jest u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj