kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Gość WiesioW   
Gość WiesioW

Te 100 tys zł mamy do wykorzystania w czasie całego PROW 2007-13 czy każdy nabór to pula max 100 tys ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

na cały okres programu jest 100tys zwrotu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Tu nie chodzi o kredyt na rozpoczęcie działalności, tylko o kredyt pomostowy na działania finansowane z UE, brałem na prasę NH, max 8 lat, wkład własny to około 10%, no i cały zwrot Agencja przelewa od razu na spłatę części kredytu, a reszta rozłożona na raty. Kredyt załatwiłem w 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turas20    8

@bialy2005 czy płacisz podatek w gminie za miejsce na podwórku bądź garaż w którym stoi maszyna wzięta na różnicowanie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie tego nie płące płące podatek za biuro i kilka metrów otoczenia bo prowadze działalnosc takze w innym zakresie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

A jeśli bym brał maszyny na działalność a księgowość prowadzi mi biuro to bym jakiś podatek płacił? muszę jakieś biuro mieć? czy coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ten wkład własny to jest w stosunku do kwoty inwestycji(np 150 tysi) czy do kwoty jaką trzeba spłacić bankowi już po przelaniu dotacji(75 tysi)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej89de    2

Takie oto pytanie;

Ubezbieczony jestem od 1,5roku w krusie.

Program Młodego Rolnika zaliczony.

Pisząc wniosek na zróżnicowanie moge działaność otworzyć dopiero za półtora roku nawet jak wcześniej rozpatrzą wniosek, czy wrzucą mnie na zus?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak dokłądnie jest. Ja przerabiałem podobna sytuacje :) jak minie 3 lata krusu to spokojnie zostajesz na krus.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej89de    2

a no to spoko, to będe próbował coś działać, może unia do tego czasu się jeszcze nie rozsypie, he:)

dzieki za info i pozdrawiam'


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goryl    2

A jeśli bym brał maszyny na działalność a księgowość prowadzi mi biuro to bym jakiś podatek płacił? muszę jakieś biuro mieć? czy coś w tym stylu?

 

nie musisz, bo wszystkie dokumenty są przechowywane w biurze a działalność polega na świadczeniu usług na teranie klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ern    0

mam takie pytanie, zebu dostac ta premie z zwrotem 80% od 100tys. to trzeba poniesc zniszczenia w uprawach, budynkach i zwierzetach ? czy np zwierzat nie musi byc ? bo reszte mam uwzgledniona a zwierzeta wszystkie cale wiec pytam sie bo musze wiedziec konkretnie bo juz wnioski trzeba bedzie skladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

W 2010 złożyłem wniosek na różnicowanie i otworzyłem działalność usługową czy w 2011 mogę złożyć wniosek na różnicowanie w celu poszerzenia tej działalności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Panowie jak to jest w końcu z tą pracą w własnym gospodarstwie wniosek w trakcie a ja zaczynam mieć wątpliwości bo ciągnik niby na usługi ale kupowany z myślą o pracy u siebie oczywiście jakby ktoś chciał mógłbym też świadczyć usługi ale ile tych usług moge zrobić 2-3 na rok a co dalej.? Jak to się ma jeżeli np posiadam inne maszyny tam pług agregat itd czy mogę także nimi świadczyć usługi dodam że nie były nabyte drogą modernizacji.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Jak myślicie czy w tym naborze na różnicowanie wystarczy pieniedzy dla wszystkich? Pewnie to zależy od województwa, a może ktoś wie jak to jest w Lubelskim czy duża pula środków. Z tego co słyszę to , dużo ludzi jest zainteresowanych tym programem gdyż nie załapali sie na modernizacje. Teraz jest inne kryterium przyznawania dotacji , ale kto dostanie to już zależy od rozpatrującego wniosek. :unsure:


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

W tym rzecz, że w tym naborze nie ma podziału na województwa, lista będzie jedna dla całego kraju. Czy dostaniesz czy nie zależy od liczby punktów które zgromadzisz.

Edytowano przez adam1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25

Za pow. gospodarstwa - czym mniejsze tym lepiej, za onw, jak do tej pory nie korzystałeś z modernizacji i różnicowania to też masz dodatkowe punkty, i za to że gosp. jest w gminie o niskim dochodzie podatkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

z modernizacji i różnicowania nie korzystałem jeszcze pow. mojego gospodarstwa ok. 20ha położona w dwóch gminach typowo rolniczych całość położona na ONW.

a chciałbym złożyć na zakup minikoparki lawety do niej drobniejszego sprzętu budowlanego (rusztowanie,młoty udarowe, młoto-wiertarki).ok 100tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy dałoby się jakoś uzasadnić zakup 2 ciągników w tym 1 z turem? Czy w uzasadnieniu można byłoby napisać że będą współpracowały z maszynami już posiadanymi(np.prasą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie powiedzcie mi jakie dokumenty musze miec razem z wnioskiem w momence skladania bo nie moge tego znalezc nigdzie a jakos malo konkretnie to jest na stronie arimr prosze o dopowiedz.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

wiem ale jest to mocno zakrecone a ja chcialem konkretnie wiedziec czego potrzebuje w momencie skladania...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

1.wniosek

2.Ekonomiczny Plan Operacji

3.Oświadczenie Wnioskodawcy o uzyskanej pomocy de minimis

4.Oświadczenie właściciela/współwłaściciela nieruchomości o wyrażeniu zgody na realizację operacji bezpośrednio związanej z nieruchomością (jeśli coś budujesz, nadbudowujesz)

5.Zapytania ofertowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj