kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

gery24    1

A jak jest z beczką, opryskiwaczem?

Jeżeli ktoś pisał na beczkę niech wszystko napisze co i jak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam.

Czy miał ktoś z Was kontrolę z Agencji przed wypłatą dofinansowania? Mógłby ktoś napisać jak wygląda taka kontrola i na co zwracają uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

kupował ktoś z Was ładowacz czołowy do ciągnika z tego programu?? Może ktoś opisze co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

tomek73

Brałeś ten ładowacz czołowy jako komplet z ciągnikiem, czy może osobno do innego? Mi przynajmniej pracownik ARiMR powiedział, że nie można zakupić osobno ładowacza, aczkolwiek według mnie jest to osobna maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Też brałem ładowacz do ciągnika, który we wniosku był podany jako zaplecze do prowadzenia działalności, bez żadnych problemów. Tylko teraz zbytnio nie mogę się pozbyć tego ciągnika chyba że w jego miejsce będzie inny ciągnik do współpracy z tym ładowaczem i nie będzie on finansowany ze środków UE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

mógłbyś opisać jak uzasadniłeś zakup tego ładowacza i zapodać część wyliczeń, może być na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Rider

Przyłączam się do prośby @semos`a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Nie bardzo potrafię pomóc bo wniosek wypełniała mi firma, nie mam ostatecznej wersji po poprawkach ale w planie operacji nie ma jakiegoś szczegółowego uzasadnienia tych zakupów. Jest tylko że zakupione maszyny będą wykorzystane do świadczenia usług itd.

 

Co do aktualnego naboru, prawdą jest że realizacja inwestycji musi nastąpić do 3 miesięcy od podpisania umowy bez możliwości wydłużenia terminu (w poprzednim naborze można było chyba wydłużyć to do 2 lat)???? Słyszął ktoś coś o tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja po prostu kupiłem ładowacz ale z ciągnikiem, pod usługi. Nie było żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ja ciągnik już kupiłem z różnicowania 2010 teraz planuje złożyć wniosek na ładowacz do niego, bo trochę kasy z tych 100tyś mi jeszcze zostało.

mógłby ktoś z Was opisać i zapodać część wyliczeń, może być na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

witam w niedawno dostalem premie mlody rolnik...kupilem juz ciagnik...teraz dowiaduje sie ze zmienili zasady ize mlodzi rolincy moga brac tez roznicowanie...troche sie wkurzylem bo bym kupil troszek mocniejszy...no ale nie ma co narzekac...Mam pytanie czy jakby zaczal jutro procedure starania sie o roznicowanie...zdarzylbym z tym do listopada ?? oczywiscie zlece to bylemu pracownikow arimr kotry bez problemow zalatwil mi MR.

i jak to jest z uslugami roliniczymi...jezeli wezme prase, plug obortowy i jeszcze agregat uprawowo siewny...to jezeli bede jezdil i swiadczyl uslugi..a jak wiadomo wiekszoisc rolinkow to ryczaltowcy, ja takze...to w takim razie jak ryczaltowiec ma wystawic paragon lub fakture mi za usluge ?? przeciez musze cos miec w razie kontroli ze swiadcze te uslugi...jak to sie odbywa ??

 

czy swiadczac takie uslugi nie przekraczajac progu podatkowego mozna zostac na ryczalcie i wystraczy do tego oplacenie podwojnego krusu ??

ktos tu pisal o zwrocie vatu bedac na ryczalcie...nie rozumiem za bardzo jak rolnik kotry jest na ryczalcie moze dostac zwrot vat za nowo kupione maszyny ?? z tego co sie orietujezeby dostac zwrot trzeba przejsc na vat...i do tego jeszcze czekac na koniec amortyzacji przez 7 lat zeby nie bylo zwrotu od niewykorzystania tego okresu.

 

jeszcze jedno pytanie...mozna zrobic tak ze jeszcze moj ojciec by sie o to staral ?? wtedy byloby 200 tys...ale rozumiem ze jak 2 osoby to i 2 dzialanosci ?? nie mozna polaczyc ojca z synem ze beda razem swiadczyc uslugi na jedna firme o tym samym adresie ??

Edytowano przez jopi1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

na kazda osobe osobne firmy, podwójny krus lub zus zaleznosci od stazu w krus którego pewnie nie masz wiec zus a to wtedy juz sie nie opyla. co do opodatkowania to ty wystawiasz faktury lub rachunki jak swiadczysz usłue. Zalezy to od formy rozliczania sie jaka wybierzesz w US. moze byc ryczałt w vat i dochodowym lub zasady ogólne vat i dochodowego lub mieszanka jedno ogólne drugie ryczałt jak komu pasuje. W tej sprawie to musisz podjechac do jakies biura rachunkowego zeby ci podpowiedzili co w twojej sytuacji bedzie najkorzystniejsze.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Od ponad 3 lat jestem ubezpieczony w krus jako domownik, w tym roku dostałem premie mr czyli mógłbym normalnie starać się o różnicowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

DZIEKI BIALY.. A Duzo jest tych formalnosci ?? zdarze przez poltora miesiaca to ogarnac??

 

co do Krusu to ja go oplacam od momentu skonczenie 18 roku zycia czyli od 6 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

wniosek to w 2 dni zrobisz a reszte mozesz póznij uzupełnic :) takze to to nie problem abys tylko spełniałwymogi formlne i załączył to co konieczne a reszte bedziesz w poprawkach uzupełniał.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jak rozumiem zapytania ofertowe muszą byc dołaczone odrazu z wnioskiem. Ile musi być zapytań odnośnie jednej sztuki sprzętu? Jeśli np 2 lub 3 to czy na sprzęt danej marki mogą być zapytania od różnych dealerów? Czy musi byc to sprzęt róznych marek? Czy wszystkie załączniki wymagane dla danej inwestycji muszą być dołączone w dniu składania wniosku?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Ja składałem po jednej ofercie na każdą z maszyn, załączniki można uzupełnić podczas poprawek chociaż skompletowanie wszystkiego w miarę sprawnie idzie.

Co do rachunków to księgowa mi doradziła żeby prowadzić zestawienia dzienne (gotowy formularz)dla klientów którzy nie chcą faktur. Wpisuje się tam w zasadzie same kwoty, bez nazwy usługi.

Jeśli ciągnik był brany na Modernizację lub Premię to obawiam się że nie można go uwzględnić we wniosku na różnicowanie jako zaplecze. Musi być taki który nie był finansowany ze środków UE, nawet taki brany na kredyt preferencyjny to odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi16l    2

A czy jesli z naboru 2010 skozystalem na roznicowanie to moge skladac jeszcze raz na inna dzialalnosc?? czy to jest jednorazowa premia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

dostalem w tym roku mlodego, zamowilem ciagnik ale go przelozylem na przyszly rok, moge teraz z roznicowania skladac wniosek o ten sam ciagnik, a jesli by mi przyznali wtedy zmienic zalozenia planu mlodego rolnika? wybralem ciagnik z ladowaczem czolowym, wiec jako funkcja moglbym podlaczyc to jako odsniezanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

W warunkach ubiegania sie Agencja pisze, ze wnioski z roznicowania moga skladac nie tylko ci, ktorzy otrzymuja juz platnosci bezposrednie ale takze kandydaci na rolnikow planujacy przejac gospodarstwo lub ktory niedawno je przejeli czy domownicy ubezpieczeni w krusie. Z tym ze trzeba byc ubezpieczonym przez 12 ostatnich miesiecy na dzien skladania wniosku. Mam pytanie, czy chodzi o ubezpieczenie spoleczne jako domownik? czy wystarczy tylko zdrowotne?

Do kredytow preferencyjnych wystarczy zaswiadczenie z gminy o zameldowaniu w gospodarstwie rolnym i staz jest liczony od ukonczenia 16 roku zycia.

Czy nie uwazacie, ze mozna sie w tym pogubic? Agencja swoje interpretacje wyksztalcenia -w dodatku kazdy oddzial inaczej, bank jesli chodzi o kredyty preferencyjne inaczej... A pani expert z infolini angencji nie potrafila mi na to pytanie do konca odpowiedziec.. <lol>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

WITAM czy auto laweta podchodzi pod dzial transport i tym samym nie daje mozliwosci ubiegania sie o pomoc z roznicowania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badyl321    0

Witam panowie mam pewne pytania przekopałem cały temat jednak mam jeszcze kilka pytań nie będę ukrywał że jest to dla mnie dość istotna sprawa. Planujemy złożyć wniosek i moje pytanie jest takie jak wygląda sprawa w przypadku realizacji inwestycji przez 2 lata bo tylko to podchodzi pod to mamy nie duże gospodarstwo i teraz coś innego na głowie jednak jakieś maszyny by się sprzydały a kasy narazie nie ma więc interesuje mnie późniejszy termin.Nie miałem styczności z żadną modernizacją itp.Interesuje mnie dodatkowo jak wygląda sprawa z ofertami idzie się do dilera on wystawia i znaosimy pani robiącej wniosek czy za oferty coś płacimy.?I jeszcze jedno jak to wygląda jeżeli złoże papiery na ciągnik a za dwa lata nie będzie go już w produkcji potrzebny będzie jakiś aneks czy coś w tym stylu byłbym wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi.?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj