kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Pronar82a    179

Z prawnej strony wygląda to tak, że możesz kosić jeśli wystawisz sobie rachunek za koszenie :lol:


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

W zestawieniu R-F w umowie mam wpisany ciągnik do 100 koni czy mogę kupić ciągnik 101 koni? Czy też będzie konieczność napisani jakiegoś pisma do agencji?

wujo w agencji pytał, to powiedziano ze jest 10% tolerancji. Ma napisane we wniosku ciągnik ok. 70KM a wziął NH t5030 i teoretycznie ma nie być problemow.

Edytowano przez młody17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

O co chodzi z tym :"Oświadczenie Beneficjenta o wyodrębnieniu osobnych kont albo korzystaniu z odpowiedniego kodu rachunkowego w ramach prowadzonych ksiąg rachunkowych w rozumieniu art. 75 ust. 1 lit. c pkt i rozporządzenia 1698/2005 z dnia 20 września 2005 roku Dz. Urz. L 2005.277.1, dla wszystkich transakcji związanych z operacją" Czy musi to złożyć każdy beneficjent? Bo ten język rozporządzeń jakoś do mnie nie przemawia. Jeżeli ktoś składał wniosek o płatność to niech napisze o co z tym chodzi? W poprzednim naborze na MGR składałem tylko wykaz faktur i płatności za faktury. A tu widzę że urzędnicy nie śpią tylko wymyślają rzeczy których sami do końca nie rozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Z7245 - nic takiego nie potrzeba składać, przynajmniej ja nic takiego nie oddawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

''Wie ktoś dlaczego na stronie agencji nie ma kolejności rozpatrywanych wniosków? ''

a przeczytales dlaczego nie ma listy?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy333    0

O co chodzi z tym :"Oświadczenie Beneficjenta o wyodrębnieniu osobnych kont albo korzystaniu z odpowiedniego kodu rachunkowego w ramach prowadzonych ksiąg rachunkowych w rozumieniu art. 75 ust. 1 lit. c pkt i rozporządzenia 1698/2005 z dnia 20 września 2005 roku Dz. Urz. L 2005.277.1, dla wszystkich transakcji związanych z operacją" Czy musi to złożyć każdy beneficjent? Bo ten język rozporządzeń jakoś do mnie nie przemawia. Jeżeli ktoś składał wniosek o płatność to niech napisze o co z tym chodzi? W poprzednim naborze na MGR składałem tylko wykaz faktur i płatności za faktury. A tu widzę że urzędnicy nie śpią tylko wymyślają rzeczy których sami do końca nie rozumieją.

 

piszesz oswiadczenie o posiadamiu rachunku bankowego na ktore wpływaja ci dopłaty obszarowe i tyle..to co napisales u gory to wtedy gdy taki rachunek posiadasz,ale zapewne nie masz ,wiec to niedotyczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

przy standardowej działalnosci nie piszesz tego oswiadczenia. Jak dobrze pamietam jest ono potrezbne w jakims szczególnym przypadku dziłalnosci. Ja tego nie skłądałem na usługi rolnicze a numer konta mam ten sam co do dopłat :) juz dawn po zwrocie jestem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mój tata ma zamiar składać w tym roku na różnicowanie i planuje wziąć prase belującą za 150000tyś brutto i przyczepę za 55000tyś brutto. Jak to jest te 100tyś zwrotu dostaje się od ceny netto czy brutto? Czy trzeba później opłacać podwójnie składkę krus? proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Składkę podwójną opłacać trzeba. Ponieważ prowadzi się działalnośc gosp i takie są wymogi. Zwrot jest od ceny netto. Teoretycznie jeśli wydasz 200 tys netto dostaniesz 100 tys zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie a tą dotację można wziąć jęsli ta firma już istnieje? Bo ojciec ma firmę która działa od 1 kwietnia br. i można by na nią wziąć ta dotację czy to jest dla nowych firm? Czytałem w internecie , i wywnioskowałem że chyba można tak zrobić, ale chciałbym się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy333    0

Panowie a tą dotację można wziąć jęsli ta firma już istnieje? Bo ojciec ma firmę która działa od 1 kwietnia br. i można by na nią wziąć ta dotację czy to jest dla nowych firm? Czytałem w internecie , i wywnioskowałem że chyba można tak zrobić, ale chciałbym się upewnić.

jezeli prowadzi dzialalnosc na podwojnym krusie to tak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

ale przyczepa chyba nie przejdzie.

Dokładnie tak, przyczepa nie przejdzie dlatego że to jest transport, a transport nie jest uwzględniany w różnicowaniu


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Chyba system punktowy wprowadzą. Gdzieś parę stron do tyłu ktoś wrzucił link do jakiegoś artykułu na ten temat. A jak bedzie zobaczymy. Przed wyborami chyba nikt nie dopuści aby rolnicy koczowali pod agencją, pozatym po dniu lub kilku kasy by zabrakło. Wielu odeszło by z kwitkiem. Zobvaczymy jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didrzej    4

Zamieżam złożyć wniosek w tym roku na różnicowanie, wcześniej nie składałem żadnych wniosków powiedzcie mi czy warto zabrać się za to samemu czy zlecić to osobie z Ośrodka Doradztwa Rolniczego ( liczy ona sobie ok. 1000 zł za wypełnienie wniosku, tak pobieżnie przeglądałem poprzednie formulaże i widzę że są trochę skomplikowane, a podobno jak się pomulę, czy źle wypełnię to może wniosek przepaść.

Co o tm myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

@bernatziom1996 Od agroturystyki nie można odliczyć VAT-u

 

@Didrzej mi wszystkie wnioski robiła pani z ODR a było ich chyba 4 jak dobrze pamiętam i wszystkie przychodziły, wole zapłacić ten 1000 i mieć z głowy niż samemu się męczyć i jak ma mi nie przejść. Ostatni wniosek czyli 5 robił mi inny pan dlatego że pani z ODR miała za dużo roboty, cena była większa i to 2 krotnie ale zapłaciłem i nie żałuję ;)

Edytowano przez Pronar82a

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

A co z tymi biogazowniami? Czy ktos z Was jest tym zainteresowany? Przyznam, ze dosyc malo czasu na zorganizowanie jakiegokolwiek projektu/planu. Wogole sie na tym nie znam, a pewnie jest to dobra okazja by dostac 500tys dofinansowania. Moze ktos posiada praktyczna wiedze jakiej mocy mozna zbudowac biogazownie za 1mln zł? Albo biuro projektowe czy konsultacyjne z doswiadczeniem ktore w tak krotkim czasie byloby w stanie pomoc w napisaniu wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didrzej    4

Dzienki 'Pronar82a' w sumie po dłuższym namyśle doszedłem do wniosku że jednak lepiej dać to zrobić komuś kto w tym siedzi by nie mieć jakiś tam problemów z wnioskiem, czy poprawkami.

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ktoś zna jakieś szczegóły dotyczące punktacji która w tym naborze ma obowiązywać? Np. punktów będą dawać za daną ilość ha. Itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy mam takie zapytanie, kupiłem już ciągnik tur-a i pług czy da rade wrzucić to pod modernizacje? sprzęt brany nowy w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj