kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

maxiben    23

a ja pytam czy korzystajac ze zroznicowania mozna odliczyc wat na agroturystyke tzn na podniesienie rozbudowe domu i jego wyposazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Narazie chyba tego z 2010 roku do końca nie rozliczyli. Ciekaawe czy się zasady zmienią. Gdzieś kilka stron wczesniej czytałem o przyznawaniu jakichs punktów. Kolejności zgłoszeń chyba juz nie będzie.

Mam tez małe pytanie. Mam zamiar skorzystać z róznicowania na meme, która za 3 lata osiągnie wiek emerytalny. W zasadach piszą o utrzymaniu działalności. Moje pytanie czy utrzymanie opznacza 5 lat opłacania krusu, czy można prowadzić tą działalność płacąc krus 3 lata a pozostałe 2 będąc na emeryturze?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Musi przez 5 lat opłacać krus, od daty przyznania pomocy w ramach programu Różnicowanie.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didrzej    4

A co w wypadku jeżeli po przyznaniu dofinansowania na różnicowanie a przed 5-tym rokiem np. z powodu przekroczenia limitu podatku będe musiał przejść na ZUS i nie będę miał już płaconych składek w KRUS ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wczoraj minister Sawicki w agrobiznesie mówił, że nie uporali się jeszcze z naborem z 2010 roku więc nie ma po co brać następnych aby powiększać kupki jak się wyraził. Tak więc jeszczew troszke trzeba poczekać.

Co do opłacania krusu przez 5 lat przegladając na szybkiego roporządzenie i broszure ze strony armir o krusie nic nie znalazłem. Jest tylko obowiązek prowadzenia działalności, niezbywania sprzętu, umozliwiania kontroli i przechowywania dokumentacji. Dla mnie to nie problem mój biznes nie będzie aż tak dochodowy ale łatwo sobie wyobrazić, że kosząc kombajnem łatwo można przekroczyć wymagany dochód i zostac przeniesionym do zus. Ustawodawca nie może zakładać, że ktoś będzie łamał prawo i zaniżał dochody.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Wymogiem uzyskania wsparcia jest ubezpieczenie w KRUS w dniu składania wniosku minimum 1 rok, ale wtedy od razu przechodzi się do ZUS, aby prowadzić działalność i pozostać w KRUS trzeba być ubezpieczonym minimum 3 lata wstecz. 5 lat to trzeba prowadzić działalność. A co do nieprzekroczenia kwoty należnego podatku to księgowa już tego przypilnuje aby było "dobrze" :)

Edytowano przez Rider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

panowie a po 5 roku nie trzeba wracać kasy do skarbówki jak sie firme skoniczy i sie nie wykorzystat zwrotu vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Na vacie trzeba być ponad 7 lat z racji tego że maszyny rolnicze mają 14% rocznie amortyzacji <_<


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A jeśli po 3-5 latach będziemy chcieli zrezygnować z bycia vatowcem to trzeba oddać vat od wartości początkowej maszyny czy od wartości, w czasie którym chcemy zrezygnować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Z vatu nie możesz zrezygnować. MOżesz za to po 5 latach sprzedać maszynę i vat trzeba baliczyć od wartości maszyny w chwili sprzedaży lub rozwiązania firmy. Nie wiem jak to się ma do amortyzacji ale chyba przed upływem końca amortyzacji czyli 7 lat można maszynę sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

W zestawieniu R-F w umowie mam wpisany ciągnik do 100 koni czy mogę kupić ciągnik 101 koni? Czy też będzie konieczność napisani jakiegoś pisma do agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

powinno przejsc na te 2-3 KM to juz nie patrza. Przynajmnij w lubelskim.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    2

i mnie pytanko w glowie sie buduje !

drodzy forumowicze od kogo moge kupic uzywana maszyne na roznicowanie komis napewno tak ale czy od prywatnego importera który wystawia fakture vat marża lub rolnika na vacie to moge od nich co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powinno przejsc na te 2-3 KM to juz nie patrza. Przynajmnij w lubelskim.

 

znajomy miał we wniosku wpisane ciągnik 100km a kupił NH T6010 101km i zadnych problemów nie bylo ;)


red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy świadcząc usługi we własnych gospodarstwach dokumentujecie to w jakikolwiek sposób? mój księgowy twierdzi, iż takiej potrzeby nie ma (podobnie twierdzi Izba Skarbowa w Bydgoszczy http://finansowa-pomoc.pl/czy-swiadczenie-uslug-samemu-sobie-stanowi-przychod-z-dzialalnosci-gospodarczej- ) moje pytanie odnosi się głównie do kontroli z ARiMR, czy ktoś z Was potrafi na nie odpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja miałem napisane 90 km a kupiłem 105. Aneksowałem umowę w Agencji bez żadnego problemu w ciągu 5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

Tylko że wniosek o płatność musze złożyć do końca sierpnia mam nadzieje że obędzie się bez aneksu w końcu to nie MGR żeby moc przeliczali na hektary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy,czy kombajnem kupionym na różnicowanie można kosić u siebie, czy tylko na usługach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj