kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Pronar82a    179

Na różnicowanie jest 50 % netto zwrotu i nie więcej niż 100 tyś przyznanej pomocy, czyli jak kupisz ciągnik za 200 tyś netto to dostaniesz 100 tyś netto zwrotu, jeśli kupisz ciągnik za 250 tyś netto to otrzymasz tylko 100 tyś zwrotu netto.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

hmm.. ciekawe

 

"Podczas konferencji Minister Rolnictwa poruszył także temat odnawialnych źródeł energii. Wyraził nadzieję, że jeszcze we wrześniu ARiMR rozpocznie nabór wniosków o przyznanie pomocy z działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" na budowę instalacji wytwarzających energię odnawialną."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu39    0

Podaj link do strony

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu39    0

apropo ja nie znalazłem na arimr że we wrzesiniu

Edytowano przez stachu39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy jestem już po podpisaniu umowy na różnicowanie i okazuje się że można zawieszać działalność jeśli w celu operacji jest napisane (prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej(sezonowej) polegającej na świadczeniu usług kombajnowania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

Na głównej stronie arimr.gov.pl w aktualnosciach (zawsze wyswietlane sa 4 najnowsze) na pierwszym miejscu z dnia 04/07/2011 "Nowoczesne targowiska i odnawialne źródła energii będą finansowane z PROW 2007 - 2013 - konferencja prasowa w Sejmie"

 

Dla majacych nadal trudnosci podaje link bezposrednio:

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/nowoczesne-targowiska-i-odnawialne-zrodla-energii-beda-finansowane-z-prow-2007-2013-konfere.html

 

P.S. Warto czytac dokladnie i ze zrozumieniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Za 100 tys zwrotu to jakiś mały wiatraczek domowej roboty mozna wybudować. To samo tyczy się innych źródeł za 200 tys netto nie wiele da się w tej branży zrobić. Tak więc nie ma co się napalać na energie odnawialną. To ma ładnie w mediach wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

czytałem ze ma byc specjalnie na ten program przyznawane do 500tys zł bo sredni wiatrak kosztuje około 1mln. Tak wyliczyli fachowcy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Fakt wiatraki są drogie. Ale czy w świetle kończących się funduszy z ue ktos bedzie chciał pozwolić sobie na takie ekstrawaganckie fajerwerki. Wiadomo, że nie zajmą sie tym przeciętni rolnicy bo mało kogo stac na dołożenie drugiej połowy. A przed wyborami mojm zdaniem politycy będą dążyli do obdzielenia jak najwiekszej liczby potencjalnych wyborców.

 

To napewno jest z róznicowania. Przed chwilą słyszałem w tv o funduszach na odnawialne źródła energii. Ale o różnicowaniu nic nie mówili. Kasa została tylko w podlaskim i zachodniopomorskim. Wnioski chyba do końca września można składać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

pisali o tym w ostatnim top agrar polska, to projekt sawickiego jak dobrze pamietam.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

czy ktoś mi może udzielic info czy przy podpisywaniu umowy na różnicowanie mozna określic dzień rozpoczęcia działalności na za 1,5 roku ? z góry dzieki za odp

 

 

edytka mówi ze znalazła takie info i dla inwestycji 1etapowych jest to 24 miesiace a dla dwu etapowych 36miesięcy więc mozna odwlec a to pytanie było po to żeby uchronic się od przejscia na ZUS bo na krusie jestem dopiero 1,5 roku ;)

Edytowano przez DanielFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tak mozna ale przed podpisanie mumowy musisz zawrzec taka informacje we wniosku ze bedziesz realizował inwestycje za 1,5roku


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

kumam kumam ,to pytanie i tak z myślą o dopiero zapowiadanym naborze więc marne szanse są że się załapię ale trzeba próbować i być dobrej myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

sprawdź proszę w okolicznych LGD, bardzo prawdopodobne, iż nabór już trwa; natomiast w ARiMR jeszcze naboru nie ogłoszono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mnie juz sie zakonczył w lgd był w czerwcu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

U nas w LGD był nabór od kwietnia ale tylko na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw, nie było różnicowania. A jak było w latach ubiegłych to też dostawali niewielkie pieniądze. Czekam na nabór ogólny w ARiMR, ale oficjalnie nic o nim nie słychać. Pytam bo może ktoś ma mniej oficjalne ale potwierdzone informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie wiem o jaki nabór ogólny chodzi. Kasa już sie praktycznie kończy w nastęnym roku ma być jeszcze nabó na MR. W tym ponoć na jesieni na różnicowanie ostatni raz. Naborów na MGR do 2014 roku juz nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Pisząc nabór ogólny miałem na myśli ogłoszony i realizowany przez oddziały ARiMR a nie przez lokalne grupy działania np. Grzęda Sokalska. Temat jest o różnicowaniu, więc jasne, że chodzi o nie, a nie o inne programy typu Modernizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Witam.

Mam kilka pytań i prosze o dopowiedzi osoby które wiedzą coś a nie tylko udają..

Dostałem poprawki od wniosku o płatność z rożnicowania a w jednym punktcie żądaja oświadczenia ze sprzęt zakupiony w ramach zróżnicowania nie bedzie wogóle uzytkowany w gospodarstwie czy ktoś tez musial napisac takie oświadczenie.?? Czyli jak napisze takie oświadczenie a w razie kontroli wyjdzie ze uzytkuje sprzet w gospodarstwie to mi cofną kase z odsetkami? Jak to jest w razie kontroli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

u mie nie było czegos takiego. Przyznam sie ze to dziwne ze chca takie oswiadczene.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj