kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Pronar82a    179

@KamilFab Kombajn kupujesz dopiero po rozpoczęci działalności, bo przecież bierzesz kombajn na działalność anie na prywatną osobę. Dlatego musi na fakturze być działalność XY.

Do składania wniosku jest potrzebny dowód wpłaty


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Zawsze można faktóre wystawić później a kombajn mieć wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Koledzy umowa podpisana 26 a dzisiaj przyszło mi z agencji że otrzymuję pomoc o wartości brutto 98 tyś zł i przeliczone jest to na €.

O co to chodzi??

Czy to jest pomoc brutto czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narcotic    0

Nareszcie przyszły poprawki. Jestem z końca zielonej listy w mazowieckim. Jakie wpisać PKD dla usługowego suszenia bo biorę suszarnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy333    0

Witam.. Biore kombajn na roznicowanie.. mam pytanie , czy mozna działalnosc zawieszac ? skoro jest dzialalnosc wpisana sezonowa....jaki rodzaj opodatkowania wybrac ? pani ksiegowa proponuje mi ryczlt czyli od kazdej faktury 8.5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Witam.. Biore kombajn na roznicowanie.. mam pytanie , czy mozna działalnosc zawieszac ? skoro jest dzialalnosc wpisana sezonowa....jaki rodzaj opodatkowania wybrac ? pani ksiegowa proponuje mi ryczlt czyli od kazdej faktury 8.5%

a Vat od zakupionego kombajnu toć to przecież fortuna będzie i na ryczałci nikt ci go nie zwróci, zapłacisz sobie podwójny krus i tyle,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

Dziwne rzeczy z listą kolejności przysługiwania pomocy się dzieją.Ostatnia aktualizacja jest z 26 maja a wczoraj dostałem poprawki, jestem ponad setkę za zielonym na liście.O co w tym wszystkim caman.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

Dziwne rzeczy z listą kolejności przysługiwania pomocy się dzieją.Ostatnia aktualizacja jest z 26 maja a wczoraj dostałem poprawki, jestem ponad setkę za zielonym na liście.O co w tym wszystkim caman.

 

 

bo juz dostaja srodki i jada kolejne wnioski wedlug listy , a z jakiego wojewodztwa jestes?

 

koledzy a jak mam we wniosku dwie maszyny , to moge jedna kupic i wziac na nia zwrot a druga np za rok czy musze obie od razu kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Inwestycje chyba można dzielić na etapy. Z tego co pamiętam 2 lata jest na zrealizowanie. Nie wiem tylko jaki czas jest liczony do 5 lat trwania inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

Witam.. Biore kombajn na roznicowanie.. mam pytanie , czy mozna działalnosc zawieszac ? skoro jest dzialalnosc wpisana sezonowa....jaki rodzaj opodatkowania wybrac ? pani ksiegowa proponuje mi ryczlt czyli od kazdej faktury 8.5%

 

kolego w twoim przypadku ( dochod sezonowy) ryczałt bedzie najlepszym rozwiązaniem bo od wystawionej faktury zapłacisz 8,5% podatku dochodowego ale nic sobie nie wciągniesz w koszty uzyskania dochodu

 

a Vat od zakupionego kombajnu toć to przecież fortuna będzie i na ryczałci nikt ci go nie zwróci, zapłacisz sobie podwójny krus i tyle,

 

a dlaczego miałby nie odzyskać podatku VAT. to są dwa różne podatki a ich wspólną cecha jest tylko to ze trzeba je płacić:rolleyes: ale podatek vat moze odzyskac bez żadnego problemu nie tylko od zakupionej maszyny ale i wszystkich części eksploatacyjnych używanych do niej (np. paliwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dla agencji ma byc prowadzona dziłalnosc 5lat bezprzerywania a takie zawieszanie to pewien typ przerywania. kolego przy tej wartosci jaka ma kombajn to o dochodowym trzeba zapomnic przez kilka lat :) jest cos takiego jak amortyzacja i do tego koszt paliwa i czesci


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy333    0

dla agencji ma byc prowadzona dziłalnosc 5lat bezprzerywania a takie zawieszanie to pewien typ przerywania. kolego przy tej wartosci jaka ma kombajn to o dochodowym trzeba zapomnic przez kilka lat :) jest cos takiego jak amortyzacja i do tego koszt paliwa i czesci

 

 

Witam.w poniedzialek zadz.do ARIMR w tej sprawie.gdy podpisywalem umowe to pani ,,prowadzaca wniosek mowila ze mozna zawieszac (gdy jest wpisane w umowie dzialalnosc sezonowa) musze poprosic o rozporzadzenie zeby mniec pewnosc...a co do podatku to jak bedzie sie na ksiegach to amortyzacja;zje; podatek , ale jak za tym idzie beda na bank kontrole z US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kontrole to mozeszmiec tak czy siak. wiec jaki sens płącic ryczałt od kazdej faktury jak mozna nie płacici nic :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś jak wygląda z wnioskami z województwie wielkopolskim ? Dzwoniłem dzisiaj ale pani mi kazała jeszcze cierpliwie czekać. Może wy drodzy agrofotowicze wiecie coś więcej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

trzeba czekac co odpowie minister Sawicki....do konca czerwca ma dac odp.w sprawie WLKP czy beda pieniadze dla wszystkich czy tez nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

trzeba czekac co odpowie minister Sawicki....do konca czerwca ma dac odp.w sprawie WLKP czy beda pieniadze dla wszystkich czy tez nie :)

panowie według mnie to on zrobi nowy nabur w lipcu lub sierpniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szerszen    0

''panowie według mnie to on zrobi nowy nabur w lipcu lub sierpniu ''

 

owszem, ma byc nabor we wrzesniu ale jak moze byc kolejny nabor skoro ''stary'' nie zostal wyjasniony?? kiedys w telewizji(chyba to bylo w kwietniu) minister powiedzial ze do wszystkich fundusze starczy....ale do tej pory jest cisza...trzeba czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

''panowie według mnie to on zrobi nowy nabur w lipcu lub sierpniu ''

 

owszem, ma byc nabor we wrzesniu ale jak moze byc kolejny nabor skoro ''stary'' nie zostal wyjasniony?? kiedys w telewizji(chyba to bylo w kwietniu) minister powiedzial ze do wszystkich fundusze starczy....ale do tej pory jest cisza...trzeba czekac :)

a na ile to prawdo podobne że nabur będzie w wewrzesniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david    0

czy jako młody rolnik, który skorzystałem w 2009 roku z premii mogę w tym roku złożyć wniosek na różnicowanie? W młodym rolniku zobowiązałem się do prowadzenia działalności rolniczej, a jak to się ma do różnicowania i płacenia podwójnego KRUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mozesz abys tylko był na krus przez 5 lat azeby zostac na krus musisz miec 3 lata płacenia pełnego krus jako rolnik i poźniej nie przekraczac 2900 dochodowego rocznie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Panowie, a takie pytanie: zamawiacie maszyny, przed podpisaniem umowy, jeśli jest się na zielonej liście?? Poprawki były półtora miesiąca temu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Mi w poniedziałek przyszły poprawki do wniosku o płatność ;[


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mi dzis :( troche dziwne ale sa :( wyobrazcie ze klientka czepiłą sie nawet literówek typu ą ę !!!!!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj