kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kajko    0

no nareszcie podpisana umowa,teraz kredycik i sprzecik będzie na podwórku cieszył oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

mam pytanie do tych użytkowników forum którzy składali bądź składają wniosek o płatność a mianowicie:

 

w wykazie załączników szczegółowych dla tego działania mamy punkt 8 o nazwie:

 

,,Oświadczenie Beneficjenta o wyodrębnieniu osobnych kont księgowych albo korzystaniu z odpowiedniego kodu rachunkowego dla wszystkich transakcji związanych z operacją - jeżeli dotyczy - oryginał."

 

O co chodzi w tym załączniku i czy on mnie dotyczy jeśli prowadzę działalność usługową (kupiłem ciągnik + inny sprzęt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Kiedy muszę założyć działalność gospodarczą ? Mam już podpisaną umowę, wniosek o płatność składam na początku przyszłego roku.

Przed złożeniem wniosku o płatność ???

Takie "pierdułki" jak tablica informacyjna również po złożeniu wniosku o płatność ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Kolego @murtek3 działalność musisz założyć przed kupnem maszyny (maszyn).

Co do tablicy to nie jestem pewien ale chyba po otrzymaniu kasy od agencji.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wszystkie warunki są określone w umowie, działalność należy założyć przed zakupem maszyn, tablicę należy umieścić przed złożeniem ostatecznego wniosku o płatność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal63    0

Czy kombajnem wziętym na różnicowanie można kosić u siebie w gospodarstwie czy agencja nie będzie się czepiać w razie kontroli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw    0

Możesz kupić ze zróżnicowania, lub z linii kredytowej nnt, zobacz na www.mlekomat.org.pl

Bez pochopnych decyzji, lepiej poczytać dość ciekawy temat, zanim zainwestuje się w Mleko-maty. Polecam Mlekomaty Można dużo się tu dowiedzieć, że to dość ciekawy interes, pod pewnymi warunkami.


"Pokaż innym, że to możliwe, a sam w to uwierzysz"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Koledzy przyszło do mnie dziś pocztą zaświadczenie de minimis. W zaświadczeniu jest wskazana kwota pomocy ok 92 tys, a w umowie mam, iż otrzymam kwotę dofinansowania 100 tys. Wiecie może co to za zaświadczenie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

bo to przeliczone na euro i dlatego.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Panowie od kiedy można składać wnioski?? na stronie Agencji nic nie pisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Nie pisze dlatego że nie ma jeszcze ogłoszonego naboru, 14 dni przed naborem będzie informacja na temat kiedy zostanie ogłoszony nabór, pierwsze muszą uporządzić się z naborem z 2010 roku.


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

Panowie mam takie pytanko ,bo skladalem w roznicowaniu na prase i na brone talerzową i po przemysleniu sprawy chciałbym zrezygnowac z tej brony i zamiast niej kupić przetrzasacz do siana , jest taka możliwośc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

:lol: No wreszcie jutro jade podpisać umowę . W wlkp . Mam nr 30X.

a miałes jakies poprawki? bo z tego co sie ja dowiedzialem to przerabiany juz jest numer ponad 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Miałem poprawki i gdzies po drodze zagubiły sie ksiegi wieczyste,ale juz się odnalazły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

aha dzieki za info:) ja mam numer 71x , i ciagla nadzieje ze doloza srodkow i starczy do mnie tez .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Czy jak składałem wniosek na ciągnik o mocy 85KM i kosiarkę 2,2m będę mógł kupić ciągnik innej marki o mocy 93KM i kosiarkę o szerokości 2,65m w tej samej firmie z której miałem ofertę ? I czy jak maszyny będą droższe to nie będzie problem ? Przedziały we wniosku mam ciągnik od 80KM do 95KM a kosiarka 2,2m do 2,6m .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jesli masz tak jak piszesz to mozezs kazdej firmy kupic jesli drozsze kupic to bedziesz musiał dołozyc z włąsnej kasy. aby miesciły sie maszyny w granicach przedziłow te 5cm w kosiarce nei powinno stanowic problemu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

No! Umowa podpisana. Kredyt prawie załatwiony, teraz trzeba cene sprzętu negocjować. Na jaki rabat można liczyć jeśli bierze się cały sprzęt u jednego dealera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No! Umowa podpisana. Kredyt prawie załatwiony, teraz trzeba cene sprzętu negocjować. Na jaki rabat można liczyć jeśli bierze się cały sprzęt u jednego dealera?

 

zalezy na jaka kwote jaki sprzet bo niekiedy na cos chodliwego daja dobry rabat i ktory raz bierzesz u tego delera :) inaczej rozmawiaja jak pytasz sie o cene a inaczej jak im powiesz ze masz zamiar kupic i jak dadza dobra cene to zostawiasz zadatek bo od cennika a ceny faktycznej jest ogromna roznica mi za przyczepe wielton 12 ton wedlug cennika w full opcji zawolali 56 netto a udalo mi sie kupic 9 tys taniej

 

 

 

mam pytanie kupilem ciagnik na roznicowanie jak to jest z ozywaniem go we wlasnym gospodarstwie moglby ktos napisac obeznany w temacie bo nie wiem jak się tłumaczyć w czasie kontroli z góry dziękuje za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

Umowa podpisana ! Długo to trwało ale jest. Jak to jest z tymi tablicami informacyjnymi ? Trzeba je mieć czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendos512c    0

Jeśli całkowity koszt operacji wynosi ponad 50 tyś euro wtedy tablica jest obowiązkowa ,tak mi powiedziała wczoraj pani z agencji przy podpisywaniu umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4
Napisano (edytowany)

Pod czerwca mija mi termin 7 miesięcy od złożenia wniosku a z Agencji dostałem tylko odroczenie terminu rozpatrzenia o 3 miesiące i to jeszcze po moim telefonie. Czy Agencja ma prawo jeszcze wydłużyć ten termin, bo na razie cisza, i nie wiem czy mam interweniować czy cierpliwie czekać?? I jeszcze jedno, czy sprzęt musi być kupowany od dealera z oferty załączonej do wniosku, czy można to zmienić??

Edytowano przez Rider

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No podpisana umowa. Do miesiąca powinno być po zakupach.

Sprzęt możesz kupić jaki chcesz, ja muszę podnieść moc z 90 km do 105 to muszę umowę aneksować w agencji, żebym później nie było problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilFab    0

Koledzy chciałbym żeby ktoś mi odpowiedział na takie pytanie. Biorę na różnicowanie kombajn i działalność zaczynam od 15 czerwca i czy mogę maszynę kupic wcześniej czy dopiero po dniu jak zacznę tą działalność? Bo jedna osoba mi mówiła że najpierw muszę zacząć działalność a dopiero potem mogę kupić maszynę. I jeszcze jak pojadę składać wniosek o zwrot tych 100 tys to czy potrzebny jest dowód wpłaty z banku czy tylko faktura zakupu od sprzedającego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj