kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Goryl    2

mam takie pytanie odnośnie odzyskania vatu od zakupionego sprzętu.

 

Jak to jest w miesiącu wystawiam tylko jedną fakturę na kwotę przykładowo 100zł. Z całego roku mam faktury na kwotę 1200zł.

 

Czy US odda mi całą kwotę vatu - do zwrotu było by 23% od kwoty 200 tyś czyli ok. 46 tyś.

 

 

Przez pięć lat moje faktury opiewały by przykładowo na kwotę 600zł.

 

Z tego wynika, że vatu do US oddaję bardzo mało przez cały okres (5 lat prowadzenia działalności). I czy w takim przypadku dostanę taki duży zwrot podatku, tak jak pisałem 46 tyś?

Edytowano przez Goryl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a co to ma wspólnego przeciez to srodek trwały i od tego nalezy ci sie zwrot vat-u. jak bedziesz sprzedawała ten srodek to ten vat bedziesz musiał doliczyc


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

a po ilu latach mogę zamknąc działalność bez żadnych konsekwencji tzn żeby nie oddać wat od zakupionych maszyn za 200 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

chcialbym podniesc i rozbudowac dom pod katem agroturystyki korzystajac ze zroznicowania i jak najlepiej rozliczyc sie z calej operacji jak to wyglada czy placi sie podwojny krus jak z rozliczeniem watu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

luck30w a wiesz może który byłeś na liście? Bo ja też jestem z mazowieckiego

 

ok 1300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

powjadasz 20tys a muj sąsiat też złorzył i dostał że tylko do 5 tys a jest unas 16 tys ludzi i mu dali odmowe to morze sie odwołać

 

własnie nie widze żeby coś było powyżej 5tys mieszkanców. co jest wyszczególnione to to że mogą składać mieszkańcy z miejscowości do 5tys mieszkańców.

Biały może Ty coś wiesz na ten temat?

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

mam pytanie czy będzie w tym roku nowy nabór wniosków na różnicowanie, jeśli tak to kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Jestem z lubelskiego i mam pytanie kiedy mogę spodziewać się podpisania umowy jeśli miałem poprawki i odesłałem je 2 tygodnie temu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy, czy ktoś z was dostał pismo, że wydłużają termin rozpatrywania wniosku o kolejne 3 miesiące i czy w czasie tych 3 miesięcy dostał ktoś z was poprawki, czy dopiero będą po tych 3 miesiącach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolwisnia    0

Ja dostałem poprawki oraz przesunięcie terminu rozpatrzenia do 25 marca poprawki złożyłem i do dziś nie przyszła żadna odpowiedź nawet nie przyszła decyzja w sprawie przedłużenia terminu. Dziś będę musiał chyba zadzwonić do agencji. A jak u was sprawy stoją do kiedy macie terminy rozpatrzenia wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dzisiaj wysłałem poprawki czekam co będzie dalej. Raczej powinno być oki ale zobaczymy


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

ponawiam pytanie jeżeli brałem premie młodego rolnika mogę teraz składać na różnicowanie

Możesz o ile jesteś w KRUS-ie ponad rok i w poprzednim rolku składałeś wniosek o dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam.

Mam pytanie do osób które już od jakiegoś czasu prowadzą działalność typu usługi rolnicze, a gospodarstwo pozostawili na ryczałcie VAT. Czy pracując sprzętem kupionym na "Różnicowanie..." we własnym gospodarstwie wystawiacie faktury wewnętrzne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

Ja nie wiem co bedzię z tym różnicowaniem , jest lista na stronie agencji : http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/roznicowanie-w-kierunku-dzialalnosci-nierolniczej-kolejnosc-przyslugiwania-pomocy.html , jedne wojewodztwa maja listy zielone a jedni sa juz z kwotami , ja jestem z wielkopolski czy sie zalapie to nie mam pojecia bo jak sie dowiedzialem ze jest kolejka to wsiadlem w auto i pojechalem i mam numer 719 chyba , a na wielokopolske jest 56mmln zl , i dostalem 2 pisma z agencji , jedno ze wydluzaja do 24 marca , a drugie ze jak starczy to dostane , i cisza , to jest lekka nie sprawiedliwość moim zdaniem , skladalem na modernizacje 2 x i sie nie zalapalem , za drugim naborem mialem numer wg losowania chyba 4936 i bylo ze nie mieszcze sie bo przekracza 150% puli , a teraz zlozylem na roznicowanie i tez mam liche szanse ze dostane a moj znajmoy z wioski sie smieje bo dostal na wszystko , na kazdy nabor modernizacji i na roznicowanie , i powiedzzcie gdzie tu sprawiedliwośc jest? ze jeden bierze 1 000 000zl zwrotu a drugi ani zlotowki? czy przez to ze sawicki nie zrobil tak ze ci co dostali to juz nie moga brac? moze przesuna srodki na roznicowke ? na mlodego przesuneli slyszalem ze pytali KE o to i czekaja za decyzja czy moga przusnac srodki z tamtych wojwodztw co nie wykorzystali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

Kto wie co oznaczają na liście nazwiska w kolorze zielonym bez numeru gospodarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

czy coś wiadomo o nowym naborze i jak to jest jakbym tym sprzetem zakupionym robił w własnym gospodarstwiee????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejvido    0

to nie jest numer gospodarstwa , tylko numer identyfikacyjny , a zielony kolor to sa ci co na dany dzien sie lapia w puli srodkow , a ci bez koloru to sa ci ktorym jeszcze wniosku nie sprawdzili i oni dostana do tego miejsca do ktorego zostanie wyczerpany limit srodkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sergio25    0

Koledzy pomóżcie wybrać mi ciągnik na usługi rolnicze,mam dylemat pomiędzy MF 5435 a NH 5060 i JD 5100R.Obszar usług to ok.50ha koszenie łąk kosiarką SAMASZ KDT 260 orka,pług KM 80,prasowanie słomy,siana,sianokiszonka w zimie ewentualnie odśnieżanie,który wybrać? a może jakaś inna marka.Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj