kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal63    0

Podpisałem umowę na różnicowanie.Teraz trzeba założyć działalność gospodarczą .Gdzie się rejestruje i jakie są potrzebne dokumenty,gdzie można kupić tablice informacyjną że projekt został zrealizowany ze środków UE proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

wniosek złorzony w grudniu i teraz dokładnie w piątek otrzymałem pismo że wniosek zastanie rozpatrzony do 06.05.2011 co oni wyprawijają te maszyny dostaniemy na zime a nie na wijosne a oni chcą już w kwietniu czy w czerwcu robić nowy nabur to jest poprostu nie normalne

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

a ja wniosek składałem 24 sierpnia 2010 i dopiero oddali wniosek do weryfikacji więc nie mam pojęcia kiedy podpisze umowe!!!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Tylko to nie był by żaden specjalistyczny transport, a naczepy to byłyby skrzyniaki i chłodnie.

Jesli chodzi o transport samochodowy to w agencji powiedzieli mi tak że kwota pomocy przeznaczona na samochód nie może przekraczać 50% całej sumy pomocy, czyli maksymalny zwrot do auta to 50tyś. a za drugie 50 tyś trzeba zrobic cos

innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy z LUBUSKIEGO wiecie może na ile wniosków starczyło im kasy?? I co dalej z resztą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

3 lub 4 kwartał. To w dużej mierze zależy od stopnia weryfikcji wniosków z MGR i MR.

 

witam ostanio moj syn dostal dofinanowanie w ramach programu mlody rolnik. Czy teraz moglby sie starac o doplate na inna dzialanosc gospodarcza ?? czy to tylko dotyczy domownikow ?? ok doczytalem sie ze moze to zorbic ale mam jeszczjendo pytanie ta dzialnosc kotra chce otowrzyc musi byc na terenie wsi ?? czy wystraczy ze mieszka na wsi a dzialnosc otworzy w miescie ??

Na wsi lub mieście do 5 tys. mieszkańców lub do 20 tys. mieszkańców w przypadku usług dla rolnictwa.

Musi by przynajmniej 12 miesięcy ubezpieczony w KRUS'ie, a na gospodarstwo muszą byc dopłaty bezpośrednie w roku poprzedzającym złożenie wniosku.

 

Jesli chodzi o transport samochodowy to w agencji powiedzieli mi tak że kwota pomocy przeznaczona na samochód nie może przekraczać 50% całej sumy pomocy, czyli maksymalny zwrot do auta to 50tyś. a za drugie 50 tyś trzeba zrobic cos

innego

Samochód tylko do transportu towarów lub przewozu ludzi od 8 osób wraz z kierowcą.

Trzeba dodac, że w przypadku firmy zajmującej się transportem drogowym, środki transportu wogóle nie mogą wchodzic do projektu.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu18    0

3 lub 4 kwartał. To w dużej mierze zależy od stopnia weryfikcji wniosków z MGR i MR.

 

 

Na wsi lub mieście do 5 tys. mieszkańców lub do 20 tys. mieszkańców w przypadku usług dla rolnictwa.

Musi by przynajmniej 12 miesięcy ubezpieczony w KRUS'ie, a na gospodarstwo muszą byc dopłaty bezpośrednie w roku poprzedzającym złożenie wniosku.

 

 

Samochód tylko do transportu towarów lub przewozu ludzi od 8 osób wraz z kierowcą.

Trzeba dodac, że w przypadku firmy zajmującej się transportem drogowym, środki transportu wogóle nie mogą wchodzic do projektu.

powjadasz 20tys a muj sąsiat też złorzył i dostał że tylko do 5 tys a jest unas 16 tys ludzi i mu dali odmowe to morze sie odwołać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Zawsze istnieje możliwośc odwołania. Nawet jak olejesz ich pisma o uzupełnienie. Jaka jest szansa na uznanie odwołania to już inna bajka.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek    0

słyszał ktoś o takim sposobie rozliczania z US jak: RYCZAŁT + VAT

Przy wizycie w biurze rachunkowym właśnie taki sposób rozliczania mi polecono.

 

vat od każdej faktury zakupowej na zarejestrowaną działalność podlega w calości zwrotowi - czyli od zakupionych maszyn, paliwa, części odzyskujemy całość vat-u.

A do US płaci się tylko 8,5% od wystawionej faktury (jeśli chodzi o usługi dla rolnictwa).

Edytowano przez wladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

czy zakup mlekomatu podlega pod ten program w temacie ?? jak nie to jaki podlega (oprocz MR) prosze o odp

Edytowano przez jopi1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu18    0

mam pytanie... do kiedy można składac wnioski na róznicowanie ??

a od kiedy można składać bo jak ty sie pytasz do kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Koledzy, jak Wy chcecie składac wnioski na dofinansowanie, jak Wam się nie chce sięgnąc dwa posty wyżej. Lenistwo ludzkie nie zna granic.

 

czy zakup mlekomatu podlega pod ten program w temacie ?? jak nie to jaki podlega (oprocz MR) prosze o odp

Można kupic mlekomat z Różnicowania.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy333    0

słyszał ktoś o takim sposobie rozliczania z US jak: RYCZAŁT + VAT

Przy wizycie w biurze rachunkowym właśnie taki sposób rozliczania mi polecono.

 

vat od każdej faktury zakupowej na zarejestrowaną działalność podlega w calości zwrotowi - czyli od zakupionych maszyn, paliwa, części odzyskujemy całość vat-u.

A do US płaci się tylko 8,5% od wystawionej faktury (jeśli chodzi o usługi dla rolnictwa).

te 8,5 procent to zryczaltowany podatek dochodowy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek    0

i teraz mam pytanie który byście sposób opodatkowania wybrali w działalności jeśli tych usług będzie niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak kolego ale zero amortyzacji !!!!!!!!! a jak masz dochodowy na zasadach ogólnych przy inwestycji rzedu 200netto przez te 5 lat nie bedziesz płacił w ogóle dochodowego. pisałem o tym juz kilka razy wczesniej.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

a jesli bylo by sie na ryczalcie i uslug nie wykonywalo wogole to chyba nie bylo by problemu co??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

troche bedziesz musiał bo US sie moze czepic/


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy można składać bo jak ty sie pytasz do kiedy

 

 

sory poprostu jestem w tym temacie kompletnie zielony i myslałem ze na róznicowanie był termin tak ajk na PROW ale mój błąd bo nie przeczytałem najpierw :/ a wyżej pisze ze 3 i 4 kwartał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no to powiedzmy kilka godzin tak gora 10 po 200zl to bym mial rocznie 2000tys dochodu na ryczalcie wiec jak z dochodowym z tego?? przeciez chyba nie musi byc nie wiem ile godzin pracy bo moge nie miec kklientów


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenot    0

Czy mógł bym prosić o wyjaśnienie w jaki sposób odlicza się amortyzację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

amortyzacja noiwej maszyny to 14% rocznie jeje wartosci wiec zeby płacic podatek przy maszynie za 200tys to trzeba by wystawic faktur na 28tys ale do tego jescze sa koszty jak paliwo, czesci td. wiec jescze wiecej a nadal bys nie płacił dochodowego.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

bialy wszystko ok ale wyjasnij jak to jest gdy jest sie na ryczałcie??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie jaka lepiej działalnosć założyć usługi rolnicze czy wypożyczalnie maszyn bo rozważam te dwa warianty (generalnie chce kupic zgrabiake rozrzutnik i może jeszcze jakąś maszynke małą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj