kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

PL01    1

W bodajże 3 województwach już nie będzie naboru w tym roku z powodu wyczerpania środków. Na pewno nie będzie w kuj.-pom., wlkp i chyba lubuskiem, ale tu mogę się mylić odnośnie ostatniego województwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Krzysiek w lubelskim będzie prawdopodobnie w czerwcu bo łukasik do agencji dzwonił i się pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Koledzy, mam taki problem. Otóż, termin realizacji we wniosku mam do końca maja i tu się pojawiły schody, gdyż z dileram odbiór maszyny miałem do końca lutego i teraz diler wysłał mi takie pisemko że jeżeli do 16 marca nie podpiszę umowy to zabierze mi zadatek i sprawa w sądzie się znajdzie. Więc jestem zmuszony do podpisania umowy ale składanie wniosku o płatność mam dopiero w czerwcu, od 1 do 15, a to jest 2 miesiące + dodatkowe 2 na otrzymanie kasy po złożeniu wniosku. Co daje mi trochę dużo odsetek, czy nie da się nic zrobić żeby wcześniej złożyć wniosek o płatność?? I też chciałbym starać się o szybszy zwrot Vat-u Doradźcie mi jak mam to zrobić bo będę świadczył usługi koszenia kombajnem zbożowym a fakturę wystawie dopiero pod koniec lipca. A Vatu jest dość dużo bo 75 tyś :(


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wniosek o płatnosc mozesz złozyc wczesnije dlaczego nie ? ja tu nie widze problemu. A jak chcesz miec pewnosc ze arimr nie bedzie cio przeciagac z wnioskiem o płatnisc to rób aneks do umowy gdzie zmienisz termin realizacji. ale do puki nie mamsz podpisanej umowy w arimr to nie ma problemu bo sobie zmienisz termin i tyle :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

No właśnie że umowę podpisałem 2.5 miesiąca temu, bo jeżeli bym nie podpisał to rzecz jasna że mógłbym zmienić termin realizacji. A teraz jak to zrobić?? Tylko aneks do umowy o wcześniejsze złożenie wniosku o płatność? Jeżeli tak to było by dobrze... A co zrobić z Vatem, jak go wcześniej odebrać??


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

vat normalnie kupujesz skałdasz o szybki zwrot i tyle. aneks to masz pewnosc ze nie beda odkładac go na póznij ale w sumie pewnie i tak by zrobili bez odkąłdania.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek100    0

koledzy jak to jest z tym zróznicowaniem ktos pomoze:)moge wziasc kombajn?i ile zwroca pieniązkow?ile ziemi trzeba miec?i czy trzeba jezdzic po uslugach i sie rozliczac ze skarbówka?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Koledzy jestem z łódzkiego. w listopadzie złożylem wniosek i jak narazie nic a wiosna idzie. Jak idzie podpisywanie umów i kiedy mam szanse dostac poprawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro65    1

ja jestem z śląskiego i u mnie wygląta to tak że wniosek składałem w wrześniu a poprawki przysłali mi w lutym a do podpisania umowy myśle że jeszcze z miesiąc muszę poczekać


PSP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

koledzy ja mam takie pytanko jak kolega wyżej, czy mógłby ktoś dokładnie opisać jak to jest z zakupem kombajnu zbożowego, czy da radę, jak to wygląda wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOC MOŻE OTRZYMAĆ

Rolnik, jego małżonek lub domownik, który m.in.:

• jest pełnoletni i nie ukończył 60 roku życia,

• ma miejsce zamieszkania w miejscowości należącej do:

 gminy wiejskiej, lub

 gminy miejsko-wiejskiej, z wyłączeniem miast liczących powyżej 5 tys. mieszkańców, lub

 gminy miejskiej, z wyłączeniem miejscowości liczących powyżej 5 tys. mieszkańców


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

a można zrobić to tak że mieszkam w mieście a na iny adres na wsi sie zakłada firme czy tak sie nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrobi123    1

koledzy ja mam takie pytanko jak kolega wyżej, czy mógłby ktoś dokładnie opisać jak to jest z zakupem kombajnu zbożowego, czy da radę, jak to wygląda wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

No a żeby dostać kasę na różnicowanie to trzeba mieć ziemię czy tylko wykształcenie rolnicze?

Przede wszystkim trzeba być ubezpieczonym w KRUSie, więc raczej bez ziemi ciężko chyba, że jesteś domownikiem. Wykształcenie w tym działaniu nie jest sprawdzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wystarczy, że będę zameldowany w gospodarstwie ojca.

 

A mam jeszcze jedno pytanko. U nas w rodzinie wszyscy zajmują się transportem lub czymś z tym związanym i zastanawiam się czy no to też można przeznaczyć pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Nie wystarczy tylko zameldowanie, musisz mieć płacony KRUS jako domownik.

 

Jeśli chodzi o działalność transportową to niekoniecznie, widziałem na tym forum post, chyba @bialego , że jak pani w ARiMR zobaczyła wpis we wniosku transport to zbladła, czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

praktycznie wszystko zwiazane z transportem jest wykluczone z tego działania. maszyny stolarskie jaknajbardzioej tak. do do warunków jakie trzeba spełnic to krus musi byc płacony w pełnej składce przez conajkmniej 12 miesiecy., do tego mieszkac w gminie wiejskiej lub miejsko wiejskiej o okreslonej liczbie mieszkanców i chyba tez trzerba miec jakas ziemie na siebie przynajmnij jedna działke choc tyego nie jestem pewny trzeba by przeczytac broszurke ze strony agencji.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można, jako koszty kwalifikowane sa uznawane tylko rzeczy nowe.

 

Nie wystarczy tylko zameldowanie, musisz mieć płacony KRUS jako domownik.

 

Jeśli chodzi o działalność transportową to niekoniecznie, widziałem na tym forum post, chyba @bialego , że jak pani w ARiMR zobaczyła wpis we wniosku transport to zbladła, czy jakoś tak.

 

Zdaje sie ze kolega chcial wziac przyczepe rolnicza i podpiac to pod uslugi transportowe. Ale mysle ze jesli bys wzial samochod to by przeszlo


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Witam! Koledzy moja sytuacja przedstawia się następująco. W styczniu składałem wniosek na modernizaję( ciągnik 92km, pług 3skibowy obrotowy, agregat uprawowy, ładowacz, przyczepa 10t) wszystko miało kosztować ponad 250tys zł. Niestety we wtorek dowiedziałem się że wniosek jest dość daleko za zieloną listą więc dla mnie napewno braknie pieniędzy. W związku z tym mam kilka pytań:

-Czy dane maszyny mogę kupić na różnicowanie

-czy i kiedy będzie nabór w łódzkim

-jakie warunki trzeba spełnić

-czy muszę zakładać działalność i jakie koszta w związku ztym będe musiał ponosić

-czy ogólnie to się opłaca

Dodam, że gospodarstwo to zaledwie 25ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie przejdzie na 100% ten typ działalnosci czyli transport samochodowy specjalistyczny itd jest wykluczony. poczytaj ulotke tam jest wszytko opisane i kody pkd które sa wykluczone i podlegajace dofinansowaniu


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj