kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

bialy2005    582

podatku dochodowego !!!!!!!!!!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BearBook    0

Witam. Planuje zalozenie firmy jednoosobowej swiadczacej uslugi budowlanie-glownie, jesli nie jedynie na terenie niemiec, jako podwykonawca. Czy pod tym wzgledem klasyfikuje sie do staran na dofinansowanie w ramach roznicowania? Przeczytalem wszystkie posty od pierwszej strony, wiec nie zadaje zbednych pytan odnosnie krusu itp.:) Z gory dziekuje za zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

wcale że nie nie wystarczy wykonać jedną usługe danym sprzętem i cały vat w 25 dni jest odzyskany

 

 

Zgadza się, ale gdy np.w październiku kupujesz kombajn zbożowy na usługi to nie da rady nim zrobić usługi wcześniej niż lipiec/sierpień, a szkoda czasu i pieniędzy aby tyle czekać. Wtedy można napisać do US podanie/wyjaśnienie że w związku z sezonowym charakterem działalności prosisz o szybszą wypłatę VAT. Wtedy chyba w 60 dni jest zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

60dni to standardowy zwrot a 30 dni to szybki


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy333    0

Witam ,mam pytanie przy dzialalnosci gos.np.usługi koszenia zbóz,czy wykonywanie orki jaki bedzie podatek vat?(zasady ogólne) 23 ,czy 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

8


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Zgadza się, ale gdy np.w październiku kupujesz kombajn zbożowy na usługi to nie da rady nim zrobić usługi wcześniej niż lipiec/sierpień, a szkoda czasu i pieniędzy aby tyle czekać. Wtedy można napisać do US podanie/wyjaśnienie że w związku z sezonowym charakterem działalności prosisz o szybszą wypłatę VAT. Wtedy chyba w 60 dni jest zwrot.

 

25 dni to termin szybszego zwrotu VAT, ale musisz napisać podanie o zwrot VAT. Jeśli tak zrobisz od razu szykuj się na kontrolę z US, taki szybszy zwrot VAT jest obwarowany pewnymi warunkami, jednym z nich jest terminowe zapłacenie faktur i to będzie sprawdzał US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

a nie wiem jak to jest z dziłami specjalnymi ale raczej nie bo dził specjalny to nie normalna dziłalnosc gospodarcza. Musisz poczytac na www.arimr.gov.pl


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy333    0

Witam ,czy ktos juz zarejestrowaldzialalnosc gos.?jak sprawa wyglada od strony podatku od nieruchomosci (gmina) chodzi mi o uslugi rolnicze w moim przypadku -kombajn zbozowy.

ja dzis bylem sie zapytac to oczywiscie panie najpierw nie wiedzialy jak to wyglada pozniej podpytujac sie sekretarza oznajmily ,ze grun tam gdzie bedzie stal ten kombajn trzeba odrolnic(w moim przypadku podworko) i bedzie podatek od nieruchomosci gdzies ok 0,90 zl za metr ...

nie wiem czy smiac sie czy plakac :) podatek to bylby maly ,ale procedura odrolnienie to mnie przeraza......moze ktos przerabial to juz ,???? jak jest inaczej to moze poda jakies rozporzadzenie/albo poda paragraf z dzienika ustaw....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Z używanym nie ma problemów, chyba że jesteś osoba wnioskującą wspólnie z innym rolnikiem wtedy nie możesz. Jeśli sam, dodatkowo wypełniasz jeden dokument/oświadczenie że w myśl zalecenia Komisji 2003/361/WE prowadzisz działalność jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo. Zamiast oferty składasz "Opis zadań wymienionych w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji". Ciągnik nie może mieć więcej jak 5 lat, czyli dla zakupów w tym roku nie może być wyprodukowany wcześniej jak w 2006r. Moc możesz zmienić aneksem, o ile starczy ci ha dla większej mocy.nie ma znaczenia, którą moc wpiszesz, wpisujesz ta która lepiej Tobie odpowiada. Byle by się zgadzała z oceną techniczną, którą będziesz musiał dołączyć do wniosku o płatność i dowodem rejestracyjnym.

 

 

jaka masz klase ziemi ?

jesli IV i słbsza to nic nie trzeba odralniac jakI, II lub III to niestety jest taki przepis i spore koszta !!!!!!!! nawet bardzo duze był o tym reportaz w "tygodniu"

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Tak mi sie wydaje ze podatek sie nie nalezy przeciez usługi bedziesz wykonywał na polu a nie w gospodarstwie w gospodarstwie tylko postoj jak by tak było to wszyscy ktorzy parkuja samochodami wykonujacymi usługi tez musieli by odrolnić ziemie.Tak mysle nie wiem czy tak jest ale u mnie w gminie nic mi nie kazali płacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowy333    0

Tak mi sie wydaje ze podatek sie nie nalezy przeciez usługi bedziesz wykonywał na polu a nie w gospodarstwie w gospodarstwie tylko postoj jak by tak było to wszyscy ktorzy parkuja samochodami wykonujacymi usługi tez musieli by odrolnić ziemie.Tak mysle nie wiem czy tak jest ale u mnie w gminie nic mi nie kazali płacic

 

mam IV klase ziemi...dzis drzwonilem do starostwa powiatowego i oni wysmiali sie z tych urzednikow mojej gminy,zeby odralniac podworko na ktorym stoi kombajn...nic takiego nie trzeba robic ale gdybym chcial pobudwac jakis garaz pod dzialalnosc to juz by trzeba odrolnic,,,,ale ci moi gminni urzednicy to strasznie kumaci wiec pewnie czeka mnie przeprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no dokładnie co do kombajnu to mozesz sie tak tłumaczyc ze swiadczys usługe tylko u klinta. ale to pewnie bedzie chodziło o plac gdzie jest garazownay to sie nazywa przestrzenia pomocnicza dziłalnosci czy jakos tak. ale od tego sa małę stawki podatku. I pewnie o to chodziło twoim urzednikom w gminie bo od takiego placu jest podatek kilkadziesiat groszy od m2 a od powierzchni pod dziłalnosc to kilkanasie złotych m2.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Mariusz650, zapewne nie jestes beneficjentem programu róznicowanie i piszesz bzdury nie chodzi o ok 2800zł dochodu tylko podatku

 

 

Zwracam honor. Pomyliłem się, myślałem o podatku od dochodu a napisałem inaczej. Sorry za bląd. Dokładnie kolego nie korzystałem z takiego działania. Nie można przekroczyć 2835 zł podatku od dochodu.

Edytowano przez Mariusz650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ABC    30

Witam może ktoś mi powiedzieć gdzie można znalęźć listę osób na program Różnicowania w kierunku działalności nierolniczej .Jestem z mazowieckiego .Zgóry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

ABC- na stronie agencji raczej tego nie znajdziesz.Taka lista raczej nie istnieje, można jedynie dowiedzieć jaki się ma numer przyjęcia wniosku dzwoniąc do agencji jeżeli nie pamiętasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

Takie mam pytanko do osób które już prowadzą działalność i skorzystały z różnicowania. Czy warto było? Bo ja też mam złożone na różnicowanie(usługi dla rolnictwa) ale żona moja ma wątpliwości.Obawia się,że nie będzimy mieli chętnych na nasze usługi i że agencja się może doczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

spokojnie nikt sie nie czepi :) poprostu moze byc nie trafiony biznes :) abys miał działalnosc 5 lat :)

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

spokojnie nikt sie nie czepi :) poprostu moze byc nie trafiony biznes :) abys miał działalnosc 5 lat :)

a ty biały długo już masz działalność ? i jaką jeśli można wiedzieć?

 

A i jeszcze chciałem zapytać jaki sposób rozliczenia z US wybrać? I czy w każdym wariancie rozliczenia można uzyskać zwrot VAT-u poniesionego na zakup nowych maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zeby odebrac vat to musisz byc na ogólnych a dochodowy mozna tez na ryczałcie tylko przy takiej inwestycji to bez sensu bo nie ma tam amortyzacji tylko płacisz kilka procent dochodowego od kazdej faktury wystawionej a na ogólnych masz amortyzacj - koszt 14% wartosci maszyn które kupisz przez 7 lat a wiec nie bedziesz płącił dochodowego przez ten okres :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Koledzy a ile czsu w rzeczywistosci trwa zwrot kasy z ARIMR bo w umowie jest chyba 2 miesiace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj