kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

ryczałt w róznicowanie to bezsens !!!!!!!! nie mozesz amortyzowac maszyn na któe wydałes kupe kasy i odrazu od kazdej wystawionej faktury bulisz dochodowy nie wazne czy kupisz opłąu czy czego innego potrzebnego na tylke ile wystawiłes faktur.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

panowie, mam takie pytanie...jeśli dajmy na to chce na zróżnicowanie kupić kombajn na usługi, to muszę założyć firmę tak? a więc muszę zatrudnić siebie lub kogoś w tej firmie i opłacać mu zus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Witam. Złożyłem wniosek na zróżnicowanie pod koniec listopada jak myślicie kiedy zostanie rozpatrzony? jestem z łódzkiego.. Kolega złożyl we wrzesniu to niedawno dopiero podpiasał umowe jak myślicie uda mi sie podpisac umowe na poczatek wiosny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zasady ogólne vatu i dochodowy na 18%. zakładasz dziłalnosc jednoosobowa czyli siebie. Poczytaj kilka stron wstecz i wszystkiego sie dowiesz. mozesz zostac na krus pod pewnymi warunkami. było wałkowane kilka kilkanascie razy.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

No dobra a jak mam taką sytuacje że prowadze GR na zasadach ogólnych, zakładam działalnośc na usługi to już inna firma i inna pieczątka, ale ten sam nip? Musze składać 2 deklaracje? Dalej idąc za dzierzawe pod wiatrak dostane 30tyś netto, faktura na gospodarstwo wystawiam, podatek 18%.Czy ta kwota zaliczy mi się dochodu z działalności i będe przeniesiony do zus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dzierzawisz włąsnoisc gospodarstwa a tam nie ma dochodowego :) podatek płacisz tylko od usług wykonanych suszarnia czy innnym sprzetem. Deklaracja vat jest jedna dla gospodarstwa i firmy. dochodowy tylko dla firmy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

a można założyć działalność w stylu wypożyczanie maszyn rolniczych? np kupić 2 przyczepy, wóz asenizacyjny i na wypożyczenie;] oczywiście wypożyczać dla swojego gospodarstwa;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak mozna w sumie przyczep inaczej nie podciagniesz na róznicowanie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

a jak wtedy wygląda sprawa z tym podatkiem od nieruchomości w którym prowadzi się działalność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli tylko usługi rolnicze to da sie wykrecic z podatku od nieruchomosci.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

tak mozna w sumie przyczep inaczej nie podciagniesz na róznicowanie.

 

 

jak to nie ma jak a swiadczenie uslug transportowych???


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

no ale tylko usługi w zakresie wypożyczenie maszyn...więc żebym się nie wtopił z tym podatkiem;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0
Napisano (edytowany)

koledzy powidzcie mi czy opłacalne jest to różnicowanie.. słyszałam ze ci co maja juz działalnosc to jest ok.. ale jak jest z tymi co beda ja dopiero otwierac.. w moim przypadku są to usługi rolnicze.. jest to wogole oplacalne..(te usługi beda oczywiście fikcją.. hodzi mi o zwrot.. i koszty poniesione przez te 5 lat

Edytowano przez kasia24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

transport nie jest objety dofinansowaniem !!!!!!!!!! miałem we wniosku 2 przyczepy ale jak werifikujaca p[ani zobaczyła słowo transport kazała je usunac i pod pkd usługi rolnicze przyczepy nie podchodziły wiec jedynie pod wynajem maszyny z operatorem. ale sobie odpusciłem i wziołem 2 inne maszyny zamiast przyczep.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ale ja myślę tak żeby wziąć tylko maszyny bez ciągnika, bo ciągników nie mogę w to włączać bo są na MGR i nie wolno mi ich używać w celach usługowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no to czym bedziesz te maszyny ciagał ? chyba to jedyna opcja czyli wypozyczenie maszyn.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

no właśnie przeczytałem cały ten temat i dowiedziałem się nieco i wiem że nie mogę moich ciągników wykorzystać, więc pytam czy można wypożyczanie maszyn zrobić;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Mam, takie pytanie. Przy najbliższym naborze chcemy skorzystać z dotacji i zastanawiam się czy można wziąć 2 ciągniki. Czy taki wniosek ma rację bytu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

chyba troche za mała pula dofinansowania na 2 ciagniki :) na jeden konkretny moze zabraknąć :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Na jeden konkretny nie wystarczy, ale na 2 ułomki czemu nie ;) Chcemy wziąć Proximę jako główny i myślimy nad Farmtraciem 535/555 do międzyrzędzia, opryskiwacza i innych lekkich prac. Dlatego zastanawiam się czy można 2 i kilka niewyszukanych maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj