kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

wildagro12    6

Najlepsze rozwiązanie to rozdzielczość majątkowa, w innym przypadku współwłaściciel jest potrzebny do podpisania weksla/deklaracji wekslowej.

 

Czy małżonek jest również potrzebny gdy nie jest wymieniony w KW jako współwłaściciel działki na której znajduje się dom. Jest jedynie wymieniony jako współwłaściciel w KW na innych działkach rolnych. Chodzi o remont domu na cele agroturystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek5290    17

Czy jako działalność nie rolniczą mogę wpisać usługi dla rolnictwa? i przez jaki okres czasu muszę prowadzić tą działalność abym nie musiał zwracać pieniędzy i czy nie będzie przeszkadzało że skorzystałem z pomocy w ramach "ułatwienie startu młodym rolnikom"


Odpowiadam za to co powiedziałem (napisałem), nie za to co zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Czy małżonek jest również potrzebny gdy nie jest wymieniony w KW jako współwłaściciel działki na której znajduje się dom. Jest jedynie wymieniony jako współwłaściciel w KW na innych działkach rolnych. Chodzi o remont domu na cele agroturystyki.

 

Małżonek nie jest Ci potrzebny (...) Potrzebny jest współwłaściciel zgodnie z obowiązującym prawem.

Jeśli masz nr gospodarstwa i przy nadaniu nie były podawane dane współmałżonka to możesz sciemnić i nie podawać danych małżonka. Jak wyjdzie bałagan na jaw to będziesz mieć poprawkę. I to tyle na ten temat.

Ale proszę nie korzystajcie z tego typu porad bo to nie moralne, nie legalne, etc.. autor pytania szuka wrażeń, więc jakie pytanie taka odpowiedź.

W moim mniemaniu łatwiej i bezpieczniej dla dalszego postępowania jest ustalić rozdzielczość majątkową (pod warunkiem, że małżonek taki dokument własnowolnie podpisze :P ).


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@wildagro12 Leondor

 

Do podpisania umowy gdy nie ma rozdzielności majątkowej praktycznie zawsze jest potrzebny współmałżonek. Jeśli go nie ma musisz podpisać oświadczenie o nieposiadaniu współmałżonka lub rozdzielności. Więc nie radzę się nie przyznawać bo to jest składnie fałszywych oświadczeń i skutkuje automatycznym rozwiązaniem umowy, a nawet wyrokami.

A jeśli małżonek nie współwłaścicielem gospodarstwa/nieruchomości to we wniosku faktycznie nie trzeba podawać takich danych a dopiero przy umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

moja zona nie jest wspólwłasciciem ale i tak kazali mi wpisac jako wspólwłasciciela moja zone.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Dzięki za odpowiedzi, problem kuzynki polega na tym, że jej mąż od kilku lat przebywa nielegalnie w USA, trudno więc będzie jemu przylecieć tylko po to, aby podpisać umowę.

 

Do LeonOr: mógłbyś wyjaśnić rzekomy związek między moim pytaniem o to czy małżonek jest potrzebny przy podpisywaniu umowy, a szukaniem wrażeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazoo    5

Na jaki najmniejszy procent kredytu mogę liczyć biorąc na różnicowanie? Możliwe są jakieś kredyty z dopłatą agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Raczej nie , ponieważ już skorzystałeś z jednej formy pomocy publicznej, no i możesz liczyć jedynie na jakąs komerche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemper    0

Mam pytanie złożyłem wniosek o różnicowanie na zakup ciągnika i paru maszyn na usługi,w momencie podpisania umowy trzeba założyć działalność gospodarczą,obecnie opłacam KRUS ale dopiero od roku i nie mogę założyć działalności na KRUSIE ponieważ trzeba tam być 3 lata więc zamierzam podjąć pracę na etacie,i jednocześnie mieć firmę przez co będę opłacał tylko składkę zdrowotną ok 230 zł miesięcznie.Czy taka opcja wypali,czy mój przyszły pracodawca może się nie zgodzić na opłacanie przezemnie tylko składki zdrowotnej.Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Dzięki za odpowiedzi, problem kuzynki polega na tym, że jej mąż od kilku lat przebywa nielegalnie w USA, trudno więc będzie jemu przylecieć tylko po to, aby podpisać umowę.

 

Do LeonOr: mógłbyś wyjaśnić rzekomy związek między moim pytaniem o to czy małżonek jest potrzebny przy podpisywaniu umowy, a szukaniem wrażeń?

 

Bo ta propozycja ominięcia podpisu mimo wspólnoty majątkowej jest możliwa na krótką metę i tylko wydłuży procedurę. Można też ustalić pełnomocnictwo na osobe która mogła by reprezentować nieobecnego męża.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Bo ta propozycja ominięcia podpisu mimo wspólnoty majątkowej jest możliwa na krótką metę i tylko wydłuży procedurę. Można też ustalić pełnomocnictwo na osobe która mogła by reprezentować nieobecnego męża.

 

Ale to Ty podsunąłeś pomysł, aby ściemniać i nie podawać danych małżonka.

 

Czy ktoś z Was ustanawiał pełnomocnika, jak ona przebiega - czy też jest wymagana bezwzględna obecność drugiej strony? Może dałoby się np. przesłać dokumenty do osoby za granicą listem, a ona by je podpisała i odesłała spowrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

wiecie może czy w tym roku bedzie nabór na różnicowanie i kiedy ewentualnie? 2010 przespałem i czekam na następne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

koledzy ile czeka sie od zlozenia wniosku do podpisania umowy

 

W moim przypadku to było niecałe 4 miesiące ;)


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Zna ktoś odpowiedź na pytanie użytkownika @kemper ? Trochę jestem zainteresowany, ponieważ jestem w podobnej sytuacji. Czy jest znacząca różnica między założeniem działalności na KRUSIE a ZUSIE ? Jak dobrze pamiętam @biały pisał coś na ten temat, lecz nie dokończył... Czy mając założoną działalność na ZUSIE opłaca się większe składki (jak dużo większe) ?

Dodam, że jestem aktualnie ubezpieczony w KRUSIE jako domownik (nie było innej możliwości aby skorzystać z tego działania) jakieś 13 miesięcy. Jeśli działalność na KRUSIE jest dużo bardziej opłacalna, być może mam jeszcze możliwość ubezpieczenia wstecz... ?

 

Czy korzystając z działania Różnicowani... i otrzymanie wsparcia w wysokości max, czyli 100 tys zł wiąże się z koniecznością zakupu i eksponowania tablicy informacyjnej w gospodarstwie (czy to dotyczy tylko MGR) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@wildagro12

Jeśli chodzi o twój przypadek to jedyna możliwość to upoważnienie, w którym jest zgoda na podpisanie umowy i weksla wraz z deklaracją. Może to być zrobione przez zagranicznego notariusza (wtedy musi być pieczęć apostille i oczywiście przetłumaczona)lub konsula. Nie ma możliwości wysyłania umowy bo trzeba podpisać też weksel, a on musi być podpisany w obecności pracownika Agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Tablica musi byc. Zeby załozyc działalnscna krus musisz byc ubezpieczony jako rolnik bo przeciez musisz miec conajmniej 1ha zeby wogóle kwalifikowac sie do tego dziłania. KRUS i ZUS to niebo i ziemia :) zus pierwsze 2 lata płcisz 350 miesiecznie, a pózniej 850 miesieczne. Na krus płacisz dodatkowe jakies 220zł co kwartał !!!!!!!!! ale na krusie musisz byc conajmniej 3 lata zeby trak zrobic.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Witam, złożyłem wniosek na ten program w grudniu, obserwuje ten temat, i wypłynęła sprawa współmałżonka, wniosek jest na mamę i przy składaniu nie był wymagany podpis ojca, gdyż nie figuruje on w żadnych dokumentach dotyczących gospodarstwa, a czy przy podpisywaniu umowy jego podpis będzie wymagany? Pytam gdyż może to stanowić w moim przypadku problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

W moim przypadku to było niecałe 4 miesiące ;)

pronar dzieki za odpowidz.. a powidz , ile miales poprawek

:huh: :huh: :huh:

 

Tablica musi byc. Zeby załozyc działalnscna krus musisz byc ubezpieczony jako rolnik bo przeciez musisz miec conajmniej 1ha zeby wogóle kwalifikowac sie do tego dziłania. KRUS i ZUS to niebo i ziemia :) zus pierwsze 2 lata płcisz 350 miesiecznie, a pózniej 850 miesieczne. Na krus płacisz dodatkowe jakies 220zł co kwartał !!!!!!!!! ale na krusie musisz byc conajmniej 3 lata zeby trak zrobic.

kolego a co to za tablica musi byc bo nie rozumiem.. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

czy osoba ubezpieczona w KRUS jako domownik, po założeniu działalności nierolniczej (np. korzystając ze środków na wsparcie takich działań) może pozostać nadal w KRUS czy też musi znaleźć się w ZUS-ie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia24    0

czy osoba ubezpieczona w KRUS jako domownik, po założeniu działalności nierolniczej (np. korzystając ze środków na wsparcie takich działań) może pozostać nadal w KRUS czy też musi znaleźć się w ZUS-ie?

pozostajesz wkrusie dopuki nie przekroczysz ochodow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ale musisz miec staz 3 letni


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Dzięki ;)

 

 

a jaka jest obecnie ta stawka podatku, po przekroczeniu którego z automatu na ZUS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

cos koło 2900 podatku rocznie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

czyli te około 2900 to kwota, którą płacimy do US po odliczeniu kwoty wolnej od podatku itd? ok, dzieki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj