kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

krist4321    0

Witam. Wczoraj również dostałem pisemko z agencji że mój wniosek zostanie rozpatrzony do 25.03 2011. Sa w ogóle jakieś szanse że się załapie na różnicówkę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

poprawki złożyłem miesiąc temu a w wczoraj przyszło pismo że przedłużają termin rozparzania do końca marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Pisma wysyłają z autoamtu osobom, które nie podpisały umów jeszcze. 24 grudnia skończył się okres 4 m-cy od dnia złożenia wniosków i agencja musiała przedłużyć o kolejny termin rozparywanie wniosków. Więc spokojnie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

mam pytanie co trzeba robić gdy już mój wniosek na różnicowanie zostanie rozpatrzony pozytywnie ; gdzie mam się wpierw udać i gdzie się zgłosić oraz jakie są procedury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

z tego co wiem od firmy która robiła mi wniosek mieli poprawki z numeru 230 z wielkopolski ja mam 520 numer i narazie żadnego pisma jak wyżej wymienieni nie dostałem o przedłużeniu rozpatrywania mojego wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jest na forum jakaś osoba która podpisała już umowę na różnicowanie z naboru w 2010 r.

 

Ciekawi mnie jaki długi okres minął od momentu pierwszych poprawek do podpisania umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie podpisania umowy. Gość złożył wniosek do Agencji o różnicowanie ale np.jego zona nie będzie chciała podpisać umowy w Agencji to może podpisać sam bez niej , czy nie ? Czy jej Podpis będzie potrzebny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

przeciez wniosek skłąda sie na jedna osobe nie małzenstwo. Wspólmałzonek musi sie podpisac na wniosku juz w czasie poprawek.

 

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie podpisania umowy. Gość złożył wniosek do Agencji o różnicowanie ale np.jego zona nie będzie chciała podpisać umowy w Agencji to może podpisać sam bez niej , czy nie ? Czy jej Podpis będzie potrzebny ?

 

Słuchaj,przed podpisaniem z kwiatami,po podpisaniu z widłami :lol:

@Biały podpis musi być jeżeli żona jest współwłaścicielem gospodarstwa,a jeżeli nie to nie musi ;)

Edytowano przez adrian300895

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

jest na forum jakaś osoba która podpisała już umowę na różnicowanie z naboru w 2010 r.

 

Ciekawi mnie jaki długi okres minął od momentu pierwszych poprawek do podpisania umowy.

 

ja miałem poprawki od złożenia po miesiącu czyli pod koniec września a umowa początek grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jego żona ma parę 3 ha ziemi . Ale jak bierze na różnicowanie to raczej nie jest potrzebna żona bo przeciez firma będzie zarejestrowana na ciebie a nie na nią . I ja jestem inwestorem a nie ona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

jest na forum jakaś osoba która podpisała już umowę na różnicowanie z naboru w 2010 r.

 

Ciekawi mnie jaki długi okres minął od momentu pierwszych poprawek do podpisania umowy.

 

A więc ja już przed świętami podpisałem umowę z naboru 2010 ;)

 

Czas od pierwszych poprawek to prawie 2 miesiące, poprawki dostałem 21 października bodajże a umowę podpisałem 17 grudnia :)

 

 

Teraz czekam do wiosny na przyprowadzenie sprzętu :D


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

Czy agencja odrzuciła komuś wniosek na różnicowanie i z jakiego powodu?

 

Nabór był w sierpniu,mamy rok 2011 i tylko przedłużają terminy i nie ma pewności,że podpiszę umowę,a maszyny trza zamawiać,żeby w maju ruszyć z robotą... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

Witam wszystkich. A ja mam takie pytanko, czy moj tata móglby kupic ciagnik 120km na roznicowanie i pracowac w swoim gospodarstwie? I czy gdy zalozy ta firme( zalozmy ze to uslugi dla rolnictwa np oranie itd) i firma bedzie na VAT to otrzyma zwrot Vatu za ten ciagnik mimo ze gospodarstwo jest ryczałtowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

oficjalnie nie bedzie mógł pracowac we własnym gospodarstwie ( musiałby wystawiac fakture samemu sobie :)). Jesli firme bedzie rozliczał na zasadach ogólnych to dostnie zwrot vat.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesior90    23

No tak ale nikt chyba nie sprawdza ile ciagnik ma mtg, a ile zrobil na uslugach. Czy trafiaja sie takie szczególowe kontrole? A wie moze ktos czy w 2011 w warminsko mazurskim bedzie na to nabór wnioskow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

chyba napisałem "officjalnie" :) bedzie nabór pewnie w całej polsce


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie ale dajmy na to ja gdbybym skorzystal z roznicowania i nie mam zony ani nikogo kto mogl by mnie w gospodarstwie zastapic to moge nadal normalnie pracowac w gospodarstwie a uslgi jako dodatek tak??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

tak na tym polega ten program ze rolnik pozyskuje dodatkowe dochody z usług.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Nigdzie nie jest napisane ,że nie można pracować tym sprzętem we własnym gospodarstwie.Przy podpisywaniu umowy pytałem o to pracownika Agencji i powiedział ,że jak najbardziej można.To samo usłyszałem też w US.Żadnych faktur samemu sobie wystawiać nie trzeba.Sprzęt jest zakupiony po to aby przynosił dodatkowe dochody w gospodarstwie ale jeśli nie ma chętnych na usługi jak najbardziej można nim pracować na swoim polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

jestes pewny ze tak jest??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie jestem tego taki pewny. powiedzmy kupujesz paliwo na firme i czesci a póznij robisz sobie we własnym gospodarstwie i nie odajesz vat w postaci wystawionych faktur klientom takze tu jest przerwany łąncuch podatkowy a uwiez mi ze tego pilnuja. Fajne by to było tylko odbieram vat i nie oddaje do US :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj