kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

bialy2005    582

poczekałbys ze 2 miechy na rozpatrzenie pózniej z miesac poprawki i na podpisanie umowy . Jak masz umowe to zakładasz firme i mozesz kupowac. A sprzet w sumie powinienes zadatkowac najlepije do konca roku bo teraz sa dobre ceny do puki nie ruszy MGR. A o załtwienie pozytywne Róznicowania w lubelskim bardzo soe nie bój bo przechodzi 99,99% wnioskw :blink: ta tez juz zadatkowane mam graty a umowa nie podpisana :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilFab    0

W mazowieckim podpisują już umowy od początku grudnia. Ja mam nr 418 i miałem już poprawkę i w styczniu mamy podpisać umowę. A jak będzie to się okaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

poczekałbys ze 2 miechy na rozpatrzenie pózniej z miesac poprawki i na podpisanie umowy . Jak masz umowe to zakładasz firme i mozesz kupowac. A sprzet w sumie powinienes zadatkowac najlepije do konca roku bo teraz sa dobre ceny do puki nie ruszy MGR. A o załtwienie pozytywne Róznicowania w lubelskim bardzo soe nie bój bo przechodzi 99,99% wnioskw :P ta tez juz zadatkowane mam graty a umowa nie podpisana ;)

 

ARiMR też zależy na po pozbyciu się środków, zwłaszcza w woj. gdzie jest jeszcze sporo kasy. Z tymi 99,99% pozytywnie zweryfikowanymi wnioskami to trochę przesadzasz, ale faktycznie większośc przechodzi. Zresztą jak ktoś chce już kupowac maszyny to nie ma przecież problemu - i tak to będzie zaliczone do kosztów kwalifikowalnych (jeśli dojdzie do podpisania umowy), bo w "Różnicowaniu ..." bardzo rzadko ucinają maszyny.

 

...

 

Nie ma to jak dzieciarnia na forum.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarin    0

W Zachodniopomorskiem już można się spodziewać podpisywania umów. Wiem, bo dostałem decyzję, na szczęście pozytywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Mam pytanie: czy jak złożyłem wniosek o Różnicowanie i jest tam główny kod PKD, a teraz otworzyłem działalność jeszcze przed przyznaniem decyzji, to ten kod, co jest we wniosku może już być w wykazie kodów podjętej działalności, czy musi byc on kodem głównym? Taką mam sytuację, że musiałem otworzyć działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Mam takie pytanie.

Czy jeśli złoże wniosek na kombajn to mogę resztę zapłacić z kredytu preferencyjnego MR(Młody Rolnik)?

Dodam że mam gospodarstwo 80ha na wniosku obszarowym i jestem na uproszczonym rozliczeniu VAT (nie na ryczałcie)


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

koledzy a co w sytuacji gdy planuje sobie zlozyc wniosek na roznicowke z tym ze jestem na krusie nie caly rok dopiero w lutym bedzie pelny rok a na zus mi sie nie usmiecha przechodzic w jaki sposob to obejsc tak zebym zaklepal pieniadzze w przyszlym roku a wzial maszyny za dwa lata tzn dopiero jak bede na krusie 3 pelne lata???


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja teraz złozysz to mozesz odciagnac inwestycje maksymalnie do 2 lat. od złozenia do podpisania umowy tez sie troche zejdzie. Ale według mnie na spokojnie złoz wniosek za rok bo na to działanie raczej kasy nie brakuje.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

a mi ktoś odpowie???? Widze że kolega biały2005 jest w temacie.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

@Grzenio nie możesz na tą samą maszynę wziąć dwóch dofinansowań. Albo kredyt MR albo różnicowanie. Nie można finansować części maszyny z jednego programu a drugiej części z drugiego bo było by to podwójne finansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

A ja wczoraj dostałem pisemko że przesuwają termin rozpatrzenia mojego wniosku na kolejne 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Panowie czy można premie MR połączyć Różnicowaniem .Wiem że Modernizacje tak .Np. kupując kombajn zbożowy na usługi. Jakie trzeba mieć ESU .Czy ma znaczenie ile posiada się ha bo wiem że na 50 ha na modernizacje agencja nie chciała przyznać kombajnu.Ma jakieś zdaczenie ile ha wykosi się na usłudze jak np. będzie przynosić straty bo w sezonie 20 ha wykosiło się na usłudze ? Jaki trzeba płacić podatek czy trzeba przechodzić do składek ZUS ;)Sorry że tyle pytań ale z modernizacji jestem bardziej kumaty :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

A jest jakieś minimum w pracy ciągnika?? chce kupić na własne gospodarstwo a na usługach u ojca obrobić ze 30hektarków da radę tak?? Czy na wniosku jest jakieś minimum wykorzystania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Mam takie pytanko jaki kod PKD najlepiej by odpowiadał pod takie usługi jak:

 

,,praca beczkowozem - czyli wywóz nieczystości (szamba i gnojowicy)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek5340    1

Wiatam:)

Dzis dostałem list z amrimr gdzie miałem napisane ze moj wniosek zostanie rozpatrzony do 27 marca 2011. czy to oznacza że moj wniosek ma juz duze szanse o przejscie dodam ze jestem z wielkopolski i mam numer cos koło 800 nie pamietam:)

I czy w wlkp cos sie ruszyło wg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

prawo o obowiazkowym ubezpieczeniu społecznym mówi ze jesli nie masz 3 lata opłacanej składki KRUS to po załozeniu pozarolniczej dziłanosci gospodarczej wyrzucaja cie z KRUS do ZUS nie ma tu ze chce czy nie chce :D to samo po przekroczeniu dochodowego 2900 z hakiem.

 

A jeżeli nie jestem jeszcze ubezpieczony w KRUS i chciałbym założyć działalność gospodarczą(musiałbym opłacać ZUS) czy mogę ubiegać się jeszcze o premię z MR ?? Musiałbym przejść z ZUS na KRUS, czy jest w ogóle taka możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Żeby dostac premie musisz byc 3 lata od podpisania umowy na krus. Żeby starac sie o róznicowanie musiz conajmniej 12 miesecy byc na krus. Zeby cie nie wyrzucili z krus na zus musisz byc 3 lata w krus.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Kujawsko Pomorskie- wczoraj dostałem pisemko jak karolek5340 że wniosek zostanie rozpatrzony do końca marca...

Zaczęli w ogóle sprawdzać te wnioski?? Dostał ktoś w KUJ-Pom pismo z poprawkami do wniosku albo podpisał umowę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj