kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

dc231    0

Czy jesli ktos juz skorzystał z "różnicowania" to czy moze skorzystac z modernizacji?

Tak. To są dwa odrębne działania.

 

Czy jest określony termin w którym należy zrealizować operację (w moim przypadku kupno maszyny rolniczej). Chciałbym zrealizować ją przykładowo w 2012 roku- czy jest to możliwe ???

2 lata w przypadku operacji jednoetapowej i 3 lata w przypadku dwuetapowej (przy czym pierwszy etap 2 lata)

 

Jeśli dobrze zrozumiałem twoje posty, to zmieniłeś lub chcesz zmienić zakres rzeczowy operacji i dziwisz się, że nie zdążysz podpisać umowy przed nowym rokiem. Teraz to powinieneś bardziej zastanawiać się, czy nie zrobiłeś czegoś co by ciebie zdyskwalifikowało a przynajmniej nie przysporzyło dodatkowych poprawek, bo cała procedura weryfikacji siłą rzeczy musi zacząć się od nowa.

W przypadku zmiany zakresu rzeczowego operacji, ARiMR powiadamia wnioskodawcę, że termn na rozpatrzenie wniosku przesuwa sie o miesiąc.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

Mam pytanie do użytkowników forum czy ktoś jest w podobnej sytuacji jak ja.Otóż podpisałem umowę na zróżnicowanie w tamtym tygodniu.Okazało się ,że aby dalej być płatnikiem KRUS(podobno nowy przepis) musiałem opłacać składkę przez co najmniej 3lata.Składkę opłacałem tylko 1,5 roku więc musiałem przejść na ZUS.I tu pojawił się problem bo wcześniej dostałem premie z młodego rolnika i zobowiązałem się do płacenia składki KRUS przez 5 lat.Jestem w sytuacji patowej bo jeśli przejdę na ZUS będę musiał zwrócić premię,więc pewnie najrozsądniejszym wyjściem będzie zerwać lub zawiesić umowę.Co wy sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul190    0

Mam pytanie do użytkowników forum czy ktoś jest w podobnej sytuacji jak ja.Otóż podpisałem umowę na zróżnicowanie w tamtym tygodniu.Okazało się ,że aby dalej być płatnikiem KRUS(podobno nowy przepis) musiałem opłacać składkę przez co najmniej 3lata.Składkę opłacałem tylko 1,5 roku więc musiałem przejść na ZUS.I tu pojawił się problem bo wcześniej dostałem premie z młodego rolnika i zobowiązałem się do płacenia składki KRUS przez 5 lat.Jestem w sytuacji patowej bo jeśli przejdę na ZUS będę musiał zwrócić premię,więc pewnie najrozsądniejszym wyjściem będzie zerwać lub zawiesić umowę.Co wy sądzicie?

Jako MR zobowiązałeś się do ubezpieczenia w KRUS przez okres 3 lat od dnia wypłaty pomocy (nie 5 jak piszesz). 5 lat masz prowadzić gospodarstwo (czyli ostatnie 2 lata możesz być na ZUS-ie). Jeżeli od wypłaty pomocy, minęło Ci 1,5 roku, to tyle samo Ci brakuje do spełnienia tego warunku. Nie wiemy, co wpisałeś w różnicowaniu - czyli kiedy będzie realizacja inwestycji. Ja jeszcze się w to nie bawiłem, ale czy tam miałeś podany jakiś okres na realizację inwestycji - może wtedy by Ci się udało, jeżeli inwestycja ta byłaby realizowana za około 2 lata (nie wiem i nie jestem pewien). Mam nadzieję, że koledzy coś Ci podpowiedzą (mam na myśli dc231 albo bialy2005 - lub inni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dokąłdnie jedyna opcja to zrobic aneks do umowy na róznicowanie ze real;izacja inwestycji bedzie za 2 lata bo chyba tyle mozna najdłuzej odciagnac w czasie. I wtedy za 2lat bedziesz mógł sobie spokojnie zostac na kurus i załozyc dziłalnosc. Ja jestem w podobnej sytuacji z tym ze o tym wczesniej wiedziłęm i wpisałem relizacje róznicowania na maj2011 bo 1 kwietnia 2011 mija mi okres 3 lat w KRUS :D A pozostanie na KRUS jest o wiele bardziej opłącalne chyba nikomu nie musze pisac o kosztach ZUS.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

dokąłdnie jedyna opcja to zrobic aneks do umowy na róznicowanie ze real;izacja inwestycji bedzie za 2 lata bo chyba tyle mozna najdłuzej odciagnac w czasie. I wtedy za 2lat bedziesz mógł sobie spokojnie zostac na kurus i załozyc dziłalnosc. Ja jestem w podobnej sytuacji z tym ze o tym wczesniej wiedziłęm i wpisałem relizacje róznicowania na maj2011 bo 1 kwietnia 2011 mija mi okres 3 lat w KRUS :D A pozostanie na KRUS jest o wiele bardziej opłącalne chyba nikomu nie musze pisac o kosztach ZUS.

 

Wszystko było by dobrze tylko problem w tym , że termin realizacji to 15-30 luty 2011.Ciągnik stoi już na placu u dilera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

nh t6050 plus dlatego szybko bo jak zamawiałem to już w fabryce stał, a chciałem załapać się na rabat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

termin realizacji mozesz przesunac poprzez aneks do umowy. Za bardzo sie napaliles chłopie i nie sprawdziłesz wszytkich wymagan i póznijszych konsekwencji. Jesli teraz wejdziesz na zus to prenmia + odsetki ustawowe do zwrotu wiec jesli wziołes 50 to oddasz 75. Takze gadaj z delerem zeby oddał zaliczke a ciagnik to tak czy siak sobie sprzeda a ty kupisz za te 2 lata.Albo niech zaliczka sobie czeka 2 lata na koncie u dealera. Innego wyjscia nie masz.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

prawo o obowiazkowym ubezpieczeniu społecznym mówi ze jesli nie masz 3 lata opłacanej składki KRUS to po załozeniu pozarolniczej dziłanosci gospodarczej wyrzucaja cie z KRUS do ZUS nie ma tu ze chce czy nie chce :lol: to samo po przekroczeniu dochodowego 2900 z hakiem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No to myślałem że ten co mi papiery robi coś kręci bo ja teraz złożyłem wniosek a na KRUS jestem z 17 lat.Ja mam tylko podwójny KRUS opłacać, chyba że przekroczę dochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nawet nie podwójny a dodatkowe 215zł :lol: do puki nie przekroczysz tej sumy dochodowego.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

O nieprzekraczaniu tej kowty granicznej, to coś wiem, bo ojciec prowadzi działalnośc i jest na krus i sie strasznie pilnujemy z papierami, żeby nie przekroczyć. Ojca kolega daje wszystkie papiery księgowemu, tamtem prowadzi jak się należy i kolega już w Zusie jest od dawna i wycofać się cieżko :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Wczoraj, czytaj (17.12.2010) Podpisałem umowę na różnicowanie :blink: Teraz czekamy do wiosny na sprzęt :D

Woj Lubelskie, nr wniosku 81 :D


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pewnie juz podpisuja mnijsze numery i w mazowieckim bo od tygodnia maja wzór umowy. ja szykuje sie na podpisanie przed swietami numer 110 lubelskie :blink:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tego co wiem to jescze przyjmuja i chyba jeszcze jest sporo sropdkó do wykorzystania. do kiedy to nie jestem pewny czy do wyczerpania kasy czy do konca roku a w przyszłym bedzie kolejny nabór


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

Na 100% do końca roku, nawet jak są środki niewykorzystane. Wiem bo składałem w zeszłym roku w sylwestra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj