kissmy...

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Polecane posty

GREMLIN    2

A powiedzcie mi czy działalność rozpoczętą na różnicowanie można zawiesić na czas określony czy nie, bo różne wersje słyszałem ,oczywiście nie przerywając jej, rozchodzi się o niepłacenie dodatkowego krusu, w przypadku kombajnu ok. 9 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Możesz zawiesić działalnoś, lecz przy pisaniu wniosku lepiej nie podejmuj nawet tego tematu, bo koszt dodatkowego KRUSu to ok. 800 zł rocznie a chcesz zyskać 100 tys więc sam sobie odpowiedz. :P


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi16l    2

Jaki numer PKD wpisywaliscie jesli braliscie ladowarke teleskopowa?? jakie glowne uslugi braliscie pod uwage??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pod ładowarke to mozesz kilka PKD wypisac :huh: prace budowlane, usługi w gospodarstwach roslinnych, w gosp. zwiezecych. i pewnie jeszce kilka


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Może ktoś wie czy na przyszły rok przewidują nowy nabór na różnicowanie ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

01.61.z- działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną

 

jest to min.:

- wynajem maszyn rolniczych z obsługą.

 

możesz dodać podklasę np 01.63.z i jest to działalnośc rolnicza występująca po zbiorach.

 

Pamiętaj żeby nie wtrącić słowa budowa i/lub usługi komunalne, chyba, że w tym kierunku chcesz usługi rozwijać. Z powodu dwuznaczności odrzucili mi maszyny (skrzat,troll czyli ładowacz zawieszany na tylnym tuzie), które mogły by być wykorzystane do innych celów niż usługi rolnicze.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

no i pozostało mi skorzystać tylko z różnicowania bo MGR w wlkp nie będzie. pytałem dzisiaj w Arimr w Poznaniu i zweryfikowane mają ok 200 wniosków na różnicowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek198402    3

czy w wielkoposlce będzie nabór na zróznicowanie w 2011,i jak to dokładnie jest z tym programem , a mianowice chodzi mi o kupno opryskiwacza na ten program ,i czy trzeba przez 5 lat płacic tz podówjny KRUS, bo doszły mnie jakieś tam słuch z jednego kościoła :rolleyes: że jak w roku robi sie usługę tylko np miesiac to nie trzeba płacic tyle kasy na krus, niech ktos podpowie albo jakis link wysle jak to faktycznie z tym jest , z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dj.vadium    1

Rozmawiałem z osobą która niedawno podpisała umowę (w kuj-pom) że ARiMR wymaga utrzymania działalności przez 5 lat bez zawieszania.. Mam też znajomego który na różnicowanie wziął kombajn zbożowy i zawiesza działalność.. Więc najlepiej dowiedzieć się u źródła... Ja mam zamiar napisać pismo w tej sprawie do ARiMR niech czarno na białym się ustosunkują... (ale jakoś tak schodzi i schodzi) :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Cz można być na ryczałcie? i czy ktoś jest na ryczałcie korzystając z programu różnicowanie.Zastanawiam się czy przejść na wat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ja mam takie pytanie: kto z Was jest rolnikiem na Vat i prowadzi działalność? Jak to jest? Trzeba prowadzić dwie księgi sprzedaży i zakupów VAT? Ojciec mój się upiera, że w takim wypadku każdą sprzedaż świń musiałbym wprowadzać do Księgi Przychodów i Rozchodów, a przeciez to nie może tak być, bo rolnictwo nie jest opodatkowane. W tej chwili ojciec ma działalność, a gospodarstwo VAT jest na mamę. Po przejęciu gospodarstwa chciałbym, żeby było wszytsko na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak kupujesz na vat to i sprzedaż jest na vat tylko stawki są inne cały obrót jaki masz w ogsp musisz rejestrować. Nie ma tak że od zakupów vat sobie odliczysz i odbierzesz z us a od sprzedaży oni od ciebie nie wezmą tak samo vat od sprzedanych towarów musisz odprowadzić. Według mnie lepiej jest przejść na vat korzystając z różnicowania po pierwsze odliczasz vat od zakupionego sprzętu po drugie jeśli faktycznie nastawiasz się na usługi wielu klientów będzie chciało fakture pozatym można odliczyć vat na wiele środkuów potrzebnych do prowadzenia tej działalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Nie wiem jak jest w przypadku skupów żywca ale ja przy sprzedaży roślinnej dostawałem fakturę VAT-R gdzie kupujący rozliczał się z VATu, a teraz ja wystawiam fakturę i VAT doliczam kupującemu i on płaci mi + VAT.

Najłatwiej i najbezpieczniej to poszukać księgowej która zna zasady VATu w rolnictwie.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak kupujący rozliczył się z vat u to o vat pomniejszoną cenę płaci. Jeśli kupujacy zapłaci cenę z vatem wtedy producent ten vat musi odprowadzić podobnie jest o usługami. Nie da się ominąć vatu i go niepłacić z tego mogą być poważne kłopoty i kary z us.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ale z tego co ja czytam to koledzy chopdziło o cos całkiem innego. tzn. o połączenie vat w rolnictwie na zasadach ogólnych i prowadzenie dziłąlnosci gospodardzej pozarolniczej tez z vat na zasadach ogłonyc. A wiec w takim wypadku musisz prowadzic całkiem odrebne 2 rachunkowosci. Gospodarstwo nie ma nic wspólnego z działallnoscia pozarolnicza. Nawet sa inne zasady rozliczania vat.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Właśnie są to dwie oddzielne działalności, ja gospodarstwa nie mam na vat,i jak kupię maszyny rolnicze na różnicowanie i mało będą zarabiać w usługach to morzę lepiej być na ryczałcie,agencja chyba nie wymaga faktur tylko po roku od końcowej płatności wypełnia się ankietę monitorującą i tam określa się dochód? Czy wie ktoś jak to jest dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

bosman, nie wiem co chcesz powiedzieć, bo motasz dwie różne sprawy.

Jak chcesz robić zakupy gdzie VAT będzie stanowił kilka czy nawet kilkadziesiąt tys zł to nawet w US powiedzą Ci, że powinieneś być VATowcem.

Ale ty się wahasz pomiędzy MGR a różnicowaniem, dobrze rozumiem?

A chcesz poprostu kupić maszyny i nie wiesz z której dotacji korzystać?

 

napisz dokładniej.

 

Bo jeśli chcesz korzystać z różnicowania i nie chcesz być VATowcem to albo masz za dużo kasy, nie rozumiesz idei działalności pozarolniczej, albo co gorsze nie jesteś w temacie. Tylko pamiętaj, że zwrot dostajesz od kwoty netto czyli bez VAT.

 

przykład:

Kupujesz maszynę za 122tys

Agencja zwraca 50 tys

Urząd Skarbowy 22 tys

 

Jak nie będziesz na vacie to będziesz musiał dołożyć z własnej kieszeni 22 tys

Łapiesz?! :lol:


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Złożyłem wniosek na różnicowanie ale chcę żeby maszyny przede wszystkim pracowały u mnie w gospodarstwie, jak to rozwiązać żeby było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Moja osoba prowadząca w US stwierdziła, że wystarczy rozszerzenie działalności rolniczej. Jutro zadzwonię do Krajowego Centrum Informacji Podatkowej po szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Złożyłem wniosek na różnicowanie ale chcę żeby maszyny przede wszystkim pracowały u mnie w gospodarstwie, jak to rozwiązać żeby było dobrze.

jak 99% składających na różnicowanie. To działanie jest dla osób ktore mają niedochodowe gospodarstwa (małe szanse z tytułu Modernizacja..)a chcą dorobić a w szczególności własne ziemie obrobić. jak chcesz pomocy to pisz na prv.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj